RC OMG SERVO TEAM PILOT / DOĞUKAN OCAK

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam,

Kendi adıma yaşadığım ufak mutlu haberi sizlerle de paylaşmak istedim.. :) Aslında bu durum 1 aydan biraz daha fazla süredir vardı ancak; malzemelerin gelmesi, toplaması, denemesi, ayarlaması derken 2 haftadır oyalanıyordum :laugh:

Özetle; RC OMG SERVO AVRUPA TAKIMI'na ''TAKIM PİLOTU'' ünvanı ile katıldım. Daha doğrusu onlar beni seçtiler :halay: Kendilerine buradan tekrar çok teşekkür ediyorum, çok anlayışlı bir firma :saygilar:

Firmadan biraz bahsetmek gerekirse;

Web site:

Çin de ikamet eden ve üretimini de aynı yerde yapan bir firma..
Firma eski bir firma, eminim ki daha önce duymadınız, çünkü sadece kara araçları (on-road, off-road vs.) için servo üreten bir kurumdu. Ancak gelişen zaman içerisinde diğer radyo kontrollü araçlar için de ürünler üretmeye başlamışlar. Helikopter camiası için emin adımlarla ilerliyorlar. Şuan sadece servo olsa da çok yakın zamanda ESC,Motor,Pil vs. gibi ürünleri de piyasaya sunacaklar. Takım pilotları olarak da bizlerden bu ürünleri deneyerek test etmemiz isteniyor. Raquel Bellot'da bu takımda yer alıyor :)

Kullandığım ürünler ;

Cyclic için OMG H4 Servo ;
Kuyruk için OMG H5 Tail Servo;

Kullandığım ürünleri tarafsızca yorumlamak gerekirse;
Çin de üretiliyor deyince herkes bir tereddüte düşmüştür sanırım :laugh: Ancak şu ana kadar elime aldığım (Align BL815H - BL855H serilerinden sonra) en iyi servolardır sanırım. Bu kadar hızlı, torklu ve aşırı SESSİZ çalışan servo hiç kullanmamıştım. Tabi ki elime bir MKS servoda alıp bakmadım ama yine de MKS kalitesinde işçilik ve kalite olduğuna eminim. :laugh:

Servoların kasası Aliminyum CNC kesim ve brushless motorlardan oluşuyor, sinyal kabloların hepsi plastik malzeme ile çoraplanmış şekilde geliyor. Böylece model üzerinde görüntü kirliliği neredeyse sıfıra iniyor. Kutu içerisinden 2 adet aliminyum ve 1 adet plastik olmak üzere toplam 3 tane servo hornu ve vida takımı çıkıyor. Aliminyum hornlarda gerçekten kaliteli. Ama ben model de GAUI'nin plastik servo hornlarını kullanmayı tercih ettim..

Servoları 2 haftadır kullanıyor, deniyorum. Şu ana kadar bir problem ile karşılaşmadım. Yakın zamanda uçuş videosunu da ekleyeceğim. Uçuş videosundan önce servoların hız, tork ve ses testini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz :)

VIDEO
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

OMG'nin kendi sitesine de takım pilotu olarak bu fotoğraflar eklenecek, eklendiği zaman linkini tekrar paylaşırım :)

FOTOĞRAFLAR;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı uğurlu olsun Kardeşim. Sonuna kadar hak ettigin guzel haberleri alıyoruz son zamanlarda :halay:

Insallah bunlar sadece başlangıç, cok daha güzelleri olacak insallah :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tebrikler Doğukan :thumbup:

Tebrikler Doğukan :bravo:

Günün birinde deneme şansımız olur inşallah, videoda çok güzel görünüyorlar :)

Tebrikler Doğukan! :thumbup: :bravo: :halay: :yuppi: :hoppa:

Vayyy bee işte budur. :bravo: :bravo:

Gün gelir o servoların üstüne limited edition diye seni fotonu ve ismini de görmek nasip olur inşallah kardeşim. :hoppa: :hoppa:

Eastblood Edition Servo's :laugh:

Gurur duyduk, başarılarının devamını dileriz. :RCKolik:

Doğukan ım hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Süpersin :bravo:

Doğukan hayırlı olsun. :hoppa:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hayırlı uğurlu olsun Doğukan. :saygilar: :bravo: :thumbup:

Tebrikler Doğukan. :bravo:

Hepinize çok çok çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız. :saygilar: :saygilar:

Ayrıca iyi dilekleriniz için de çok teşekkür ederim, inşallah daha iyileri, güzelleri sizlerin olur :saygilar: :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Gün gelir o servoların üstüne limited edition diye seni fotonu ve ismini de görmek nasip olur inşallah kardeşim. :hoppa: :hoppa:

Eastblood Edition Servo's :laugh:

Belki de yakındır Türker abi :islik: ;D