RC uçağım havalanmiyor

İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhabalar oplam ağırlık 1000 Gr blackwindow 980 kv motor 3 s batarya 20A esc sky arrow uçak elevator çekmeme rağmen havalanmiyor sizce sorun nerede
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi ilk olarak etraftaki binalar güvenlik açısından bir tık tehlikeli özellikle yeni başladıysan. Uçmama konusunda uçağın dengesi , ağırlığı veya kontrol yüzeyinde bir problem olabilir daha detaylı bilgi lazım gibi.

980kv demişsiniz ama motorun boyutu nedir? 3s pil ve kullandığınız pervane ile ne kadar güç alabiliyorsunuz. Bunlara baktınız mı?

Abi ilk olarak etraftaki binalar güvenlik açısından bir tık tehlikeli özellikle yeni başladıysan. Uçmama konusunda uçağın dengesi , ağırlığı veya kontrol yüzeyinde bir problem olabilir daha detaylı bilgi lazım gibi.
Binalar konusunda ki uyarınız için teşekkür ederim elevator 3mm deprondan ince olması bu konuda bir problem yaratır mı

• Beğen
Tepkiler: Utku Yeni
Ortalama
980kv demişsiniz ama motorun boyutu nedir? 3s pil ve kullandığınız pervane ile ne kadar güç alabiliyorsunuz. Bunlara baktınız mı?
Ortalama1100 Gr itiş sağlıyor uçağı elimle tutup son gaz verip elevator çekince her hangi bir yukarıya doğru hareket etme isteği göremiyorum aşağı basıyor aksine

Pervane ters bence. Motor yırtınıyor ama çekiş yok. Kontrol yüzeyleri ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Uçmaya engel olacak kadar yanlış yapmadıysan tabi.
Motor dönüş yönü de ters olabilir

Pervane ters bence. Motor yırtınıyor ama çekiş yok. Kontrol yüzeyleri ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Uçmaya engel olacak kadar yanlış yapmadıysan tabi.
Motor dönüş yönü de ters olabilir
Pervaneyi doğru takınca öne doğru üflüyor ve formula arabaları gibi ses çıkarıyor elevatora doğru değilde burnuna doğru ufluyor motor cw pervane ccw uçağı boş elimle atınca çok iyi süzülüyor

Pervane motor konusunda sorun yoksa Havalanması için hız kazanması lazım. Uçağın sağa kaçacağını öngörerek, uzun kalkış koşusu ile uçabilir.

Kusura bakmayın ama, yüklediğiniz videoyu kendiniz izlediniz mi? Ekranın üçte biri ve yan! Mercimek kadar! Nasıl yorum yapılabilir ki?... Bir kaç yakın çekim fotoğraf bari koyun.
Haklısınız hayal kırıklığından olsa gerek pek dikkat etmemişim