Rc Uçak Yapmak İstiyorum Ama Yardım Lazım

• Konbuyu başlatan Üye silindi 18080
  • Başlangıç tarihi
  • 630
Ü

Üye silindi 18080

Guest
Selamlar,

Son bir kaç senedir sanal havacılık ile ilgileniyorum ve rc uçaklarla da gerçek dünyaya bir adım atmak istedim ama esc batarya motor gibi kavramlarda kafam karıştı ne sadece şuan 30alık esc alıcağımı biliyorum ama kaç kv de bir motor ve ona göre bir batarya seçeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Madem yeni başlıyorsunuz ve kavramlar konusunda kafanız doğal olarak karışık, o zaman öncelikle şu konuya bir göz atın derim.

Diğer taraftan 30A ESC almanız gerektiğine nasıl karar verdiniz ? Yapmayı ve almayı düşündüğümüz model ile ilgili detayları paylaşmadan sorduğunuz sorulara kimse cevap veremez.

Öncelikle forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Madem yeni başlıyorsunuz ve kavramlar konusunda kafanız doğal olarak karışık, o zaman öncelikle şu konuya bir göz atın derim.

Diğer taraftan 30A ESC almanız gerektiğine nasıl karar verdiniz ? Yapmayı ve almayı düşündüğümüz model ile ilgili detayları paylaşmadan sorduğunuz sorulara kimse cevap veremez.
Öneriniz ve cevabınız için ilk öncelikle teşekkür ederim. İnternetten bir örnek model buldum ona göre bir başlangıç için o modeli yapmayı planlıyordum o yüzden böyle bir yazıda bulundum. İlk önce küçük bir modelle başlayıp Allah izin verir ise daha da geliştirmeyi düşünüyorum.