RC Uçak yapmaya yeni başlayacağım, birkaç sorum var

İlgi Alanı
Hepsi
Öncelikle almayı planladığım parçaların birbirine uyumlu olup olmadığını sormak istiyorum

(Ben bunu buldum ama bunun tersi ve 6" olmalıymış, öneriniz olursa çok iyi olur.)

bu parçalar birbirine uyumlu mudur ?

ekstra olarak motoru biraz daha güçlü yapmak istiyorum, öneriniz var mı ?
şöyle bir motor buldum ama pek anlamıyorum bu işlerden:

Yapmak istediğim uçak bu:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu videonun sahibinin sitesinde gerekli malzemeler olarak şunlar var:
RECOMMENDED MOTORS: 2300 kv 2204 size motor
RECOMMENDED PROP: 6.45 CW Reverse Prop
RECOMMENDED ESC: 12 amp minimum
RECOMMENDED BATTERY: 850 MAH 3S
RECOMMENDED SERVOS: 2x 5 gram servos

Ben sadece bataryayı büyüttüm. Ağırlıklarını kıyasladığımda 850mAh ve 1350mAh arasında iki kat ağırlık farkı var. Bu ağırlıkta uçabilir mi bilgilendirirsiniz sevinirim.

Bu arada ilk seferden böyle bir uçak yapmamı yanlış bulanlar oldu yabancı forumlarda ama ben bu uçağı çok sevim?

Selam,

Yeni uçak yapıp uçurmaya çalışmış biri olarak o uçağı uçuramayacağınızı düşünüyorum. Trainer bir model tavsiye ederim.
Ekipmanlar ve birbiri ile uyumu konusunda forumda okumanız için ciddi miktarda bilgi var. Acele etmeyin bence.

Öncelikle şu zamana kadar uçak yapmış olmasam da araştırıp öğrendiğim kadarıyla trainer model ile başlamak en doğrusu ve mantıklısı . Herkes 4 teker bisikletle başlayıp 2 tekere geçmiştir . Sizde böyle yaparsanız kırımsız bir uçuş gerçekleştirebilirsiniz . Banggoodta 2212 motor setleri var esc motor ve pervane bulunuyor . 3s pil ile Flite Test simple cub yapabilirsiniz . Ayrıca 60 lira fazla verip 2-6s olan toolkitrc m600 şarj aletini öneririm banggood üzerinden alabilirsiniz .

Öncelikle almayı planladığım parçaların birbirine uyumlu olup olmadığını sormak istiyorum

(Ben bunu buldum ama bunun tersi ve 6" olmalıymış, öneriniz olursa çok iyi olur.)

bu parçalar birbirine uyumlu mudur ?

ekstra olarak motoru biraz daha güçlü yapmak istiyorum, öneriniz var mı ?
şöyle bir motor buldum ama pek anlamıyorum bu işlerden:

Yapmak istediğim uçak bu:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu videonun sahibinin sitesinde gerekli malzemeler olarak şunlar var:
RECOMMENDED MOTORS: 2300 kv 2204 size motor
RECOMMENDED PROP: 6.45 CW Reverse Prop
RECOMMENDED ESC: 12 amp minimum
RECOMMENDED BATTERY: 850 MAH 3S
RECOMMENDED SERVOS: 2x 5 gram servos

Ben sadece bataryayı büyüttüm. Ağırlıklarını kıyasladığımda 850mAh ve 1350mAh arasında iki kat ağırlık farkı var. Bu ağırlıkta uçabilir mi bilgilendirirsiniz sevinirim.

Bu arada ilk seferden böyle bir uçak yapmamı yanlış bulanlar oldu yabancı forumlarda ama ben bu uçağı çok sevim?
O motora, o pervane büyük gelir. 3s lipo ile kullanacaksan azami 6x4 kullanman gerekir. 2s lipo kullansan bile o pervane motoru ve ESC yi çok zorlar. Kaldı ki videoda zaten önerilenler belli.

Aha bana çok benzeyen bir kişi :D Önce burnum sürtmezse denileni anlayamıyorum ben :D

Ben şu noktaya değinmek istiyorum. Adamlar batarya hariç 230g da bitirmiş uçağı. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Ben şey düşünüyorum. Batarya hariç en aşağı 400gda bitiririm. Sende elindeki ekipmanları ve kullanacağın yapı malzemelerinin ağırlıklarını güzelce hesap et. Sonra başla elektronik alımına.

Öncelikle şu zamana kadar uçak yapmış olmasam da araştırıp öğrendiğim kadarıyla trainer model ile başlamak en doğrusu ve mantıklısı . Herkes 4 teker bisikletle başlayıp 2 tekere geçmiştir . Sizde böyle yaparsanız kırımsız bir uçuş gerçekleştirebilirsiniz . Banggoodta 2212 motor setleri var esc motor ve pervane bulunuyor . 3s pil ile Flite Test simple cub yapabilirsiniz . Ayrıca 60 lira fazla verip 2-6s olan toolkitrc m600 şarj aletini öneririm banggood üzerinden alabilirsiniz .
Bahsettiğiniz set bu mu mesela ?

Ve bahsettiğiniz şarj cihazı bu mu ?

O motora, o pervane büyük gelir. 3s lipo ile kullanacaksan azami 6x4 kullanman gerekir. 2s lipo kullansan bile o pervane motoru ve ESC yi çok zorlar. Kaldı ki videoda zaten önerilenler belli.
Pervane hakkında bilgim neredeyse 0, dediğiniz gibi index kısmını okuyayım ben.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi

Bunlar ben aldığım vakit bu kadar pahalı değillerdi .Mesela şarj aletini 170 liraya ; motor , esc , pervane setini 90 liraya almıştım .

Alete gelince ben öneririm ama isterseniz araştırın belki bu fiyattan daha ucuzunu bulursunuz .

2212 setler ile trainer bir uçak yapabilirsiniz ama öncelikle kaç gr çekiyorlar siz yaklaşık kaç gr yapacaksınız bilmek gerek . (Flite Test simple cubı öneririm) . Ve bu set biraz pahalı araştırın illa ucuzu vardır . Ben bir tane set aldım motoru esc iyi de pervane yüzüğü sıkıntılı geldi önermeye çekiniyorum.

Bunlar ben aldığım vakit bu kadar pahalı değillerdi .Mesela şarj aletini 170 liraya almıştım . Aleti öneririm ama isterseniz araştırın belki bu fiyattan daha ucuzunu bulursunuz .

2212 setler ile trainer bir uçak yapabilirsiniz ama öncelikle kaç gr çekiyorlar siz yaklaşık kaç gr yapacaksınız bilmek gerek . (Flite Test simple cubı öneririm) . Ve bu set biraz pahalı araştırın illa ucuzu vardır . Ben bir tane set aldım motoru esc iyi de pervane yüzüğü sıkıntılı geldi önermeye çekiniyorum.
Tamamdır, sizin dediğiniz uçağı yapacağım muhtemelen.

Sizin önerdiğiniz uçağı yapmak için biraz önce gönderdiğim linkteki 2212 2200KV motor mu kullanmalıyım yoksa sizin başka bir önerinz var mı ?

Beğendiğiniz parçaları birde aliexpresste aramanızı tavsiye ederim. Bana göre aliexpress müşteri deneyimi destek ve fiyat politikası anlamında banggood a göre çok daha iyi

Tamamdır, sizin dediğiniz uçağı yapacağım muhtemelen.

Sizin önerdiğiniz uçağı yapmak için biraz önce gönderdiğim linkteki 2212 2200KV motor mu kullanmalıyım yoksa sizin başka bir önerinz var mı ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
ben bunun ile yapıcağım . Flite test Sitesinde yorum yapan birisi 1000kv 2212 motor ve 80x60 pervane gereksiz güçlü oluyor yazmış . Yarım gazı geçmiyormuş . Bu motor 810gr 80x60 3 yapraklı pervaneyle verebiliyor diye hatırlıyorum .

Son düzenleme:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
ben bunun ile yapıcağım . Flite test Sitesinde yorum yapan birisi 1000kv 2212 motor ve 80x60 pervane gereksiz güçlü oluyor yazmış . Yarım gazı geçmiyormuş . Bu motor 810gr 80x60 3 yapraklı pervaneyle verebiliyor diye hatırlıyorum .

Anladığım kadarıyla sen de motor alacaksın, belki bu da iyi olabilir, daha ucuz ve 2 tane servo var.

Anladığım kadarıyla sen de motor alacaksın, belki bu da iyi olabilir, daha ucuz ve 2 tane servo var.
Ben yazın 90 liraya aldım mavi motorlu seti .Dediğim gibi pervaneyi adaptöre sıkıştıran bir parça var yüzük deniliyormuş. Eksik geldi bana heralde o tam sıkıştırmayınca sıkıntı oldu .

Bu arada setinmin motoru yüksek ihtimalle aurora rc marka .Adını çok duymuştum kaliteli diye biliyorum .

Senin attığında iş görür. Bende onlardan alıcaktım ama motorun değerlerini paylaşmadıkları için çekinmiştim.