Rckolik Ankara Buluşmaları (Ana Başlık)

2 kisilik bulusmamiz ankara icin baslangic olmasi dilegiyle umarim sayimiz ve ucaklarimiz dahada artar , henuz acemi biri olarak elimden geldigince bilgi paylasimi yaptik bu ise yeni baslayan selcuk kardesimin benim ilk baslarda yaptigim hatalara dusmemesi icin onemli bir kac noktaya degindik , guzel kirimsiz bir ucus oldu
selcuk kardesimle guzel faydali bir gun gecirdik basta forumda her turlu emegi gecen abilerimize ve selcuk kardesime tesekkur ediyorum , bir sonraki bulusmada insallah selcuk kardesimin ucaklarini test edecegiz.

bir sonraki bulusmada insallah selcuk kardesimin ucaklarini test edecegiz.

İnşallah siparişler yetişir :D?

umarim sayimiz ve ucaklarimiz dahada artar

Bir sonra ki buluşmanın tarihini önceden belirleyip katılımı arttırırız umarım. Bu arada ayrıca Ankara da olan tecrübeli arkadaşlara sesleniyorum. ? Bir sonra ki buluşmaya siz de gelin. Tecrübeleriniz bizim için çok değerli.:saygilar:

Merhaba :RCKolik: Ankara; :)

Pazar günü bir aksilik çıkmaz ise @Burak Ağcayazı ile beraber bir buluşma planlamayı düşünüyoruz. Katılmak isteyen olursa çok seviniriz. :).

Keyifli forumlar ve kırımsız uçuşlar dilerim herkese.

Tarih :03.03.2019 Pazar
Saat : 13:00
Yer : Mamak Model Pisti
Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar.

Buluşma yeri “mamak model uçak pisti” olarak güncellendi. Çankayada ki pist ve çevresi uçuşa çok uygun değildi. Herhangi bir şey için bemimle irtibata geçebilirsiniz. İsteyen olursa numaramı verebilirim.

Keyifli hafta sonları ve kırımsız uçuşlar☺️

Merhaba :RCKolik:.

Pazar günü 2. Ankara buluşmamızı @Burak Ağcayazı ve @Ali Emre KAYGIN ile Mamak Model Uçak Pistinde gerçekleştirdik. Hava uçuş için çok uygundu. Tesadüf biz gittiğimizde AMUK ekibi de orada toplanmış. İlk kez deneyimli modelcilerin uçurduğu üst seviye model uçakları görmek ve uçtuğunu izlemek bizim için tarif edilemez bir güzellikte seyir keyfi oldu. Onları izledikçe bir kez daha bu hobiye aşık oldum denilebilir.:heartxf:

Ufak tefek aksilikler yaşasak da her zaman ki gibi @Burak Ağcayazı uçağını çok güzel uçurdu. :bravo:Bana gelince; snowball hiç uçmadan yerde uçuş hayatını sonlandırdı. :) F-22 Raptor ise deneyimli ellerde ilk uçuşunu sorunsuz yaparken, ikinci uçuşunu benim ellerimde son uçuşu olarak tamamladı. :lol: Neyse en azından 20 saniye havada tutabildim. :D Ama pes etmek yok. Üstten kanatlı tranier modelimi, (simulasyon eğitimimi tamamlar tamamlamaz) gökyüzü ile ilk seferinde buluşturacağıma olan inancım tam. :)

Bizi yanız bırakmayan @Ali Emre KAYGIN'a ayrıca çok teşekkür ederim.:saygilar: RCKolik Ankara olarak yavaş yavaş sayımızı artıyor. :)

Gelelim Günün Fotoğraf ve Videolarına;

Ankara :RCKolik: ailesi;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

F-22 ve Snowball Son Halleri;

Abi ve Kardeşi, :D

@Burak Ağcayazı 'nın uçuşu :bravo:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

F-22 Raptor Profesyonel ellerden ilk uçuşunu yapıyor;

F-22 Raptor benim elinde ilk ve son uçuşunu yapıyor;

Günün diğer videolarını da yükler yüklemez paylaşmaya başlayacağı. :)

Keyifli forumlar ve Kırımsız uçuşlar. :saygilar:

No: Video kalitesi için kusura bakmayın. İnternetimin azizliğine uğradım. En kısa sürede görüntü kalitesini yükseltip tekrar koyacağım.

Son düzenleme:
pazar gunu harika bir gundu , bu kadar ucagi bir arada gormek buyuk bir sans oldu .
tecrubeli arkadaslarin bilgilerinden bir hayli faydalandik , selcuk kardesimin yaptigi ilk ucaklarda gokyuzuyle tanismis oldu .
kisa bir video ekleyim

Eline sağlık Selçuk, buluşma kırımlarla geçse de , bence senin açından çok verimli geçmiş.En azından deneyimli modelcileri birebir görüp çoğu şeyi aklında karşılaştırıp ,taşları yerine koyma şansın olmuştur.
Videolarda akşam bakıcam , ama buluşma gerçekten güzel olmuş , ellerine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Eline sağlık Selçuk, buluşma kırımlarla geçse de , bence senin açından çok verimli geçmiş.En azından deneyimli modelcileri birebir görüp çoğu şeyi aklında karşılaştırıp ,taşları yerine koyma şansın olmuştur.
Videolarda akşam bakıcam , ama buluşma gerçekten güzel olmuş , ellerine sağlık.

Çok teşekkür ediyorum. :) :saygilar:

Bir çok açıdan çok yararlı oldu. Bire bir tecrübeleri dinlemek ve uçakları incelemek bambaşka bir deneyim.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Görseller için teşekkürler arkadaşlar @Selçuk Erdoğmuş , @Burak Ağcayazı ve @Ali Emre KAYGIN :thumbup:

RCKolik Ankara ekibi gün geçtikçe büyüyor :hoppa:

Videolardan gördüğüm ve duyduğum kadarıyla oldukça eğlenceli, öğretici ve güzel bir buluşma olmuş. Özellikle sizlerden daha tecrübeli AMUK Ekim’iyle tanışmanız da şahane olmuş %p

@Selçuk Erdoğmuş öncelikle Kırım için geçmiş olsun :( kırımın nedeni tam göremesemde büyük ihtimal oryantasyon kaybı. Yerinde olsam bir sonraki uçağımı simülasyon çalışmadan uçurmayı denemem. Tamam Kırımlar bu hobinin bir parçası ama zaman içinde Kırım sayısı arttıkça insan da doğal olarak yoruluyor. O yüzden özellikle başlarda kendini fazla üzmene gerek yok diye düşünüyorum ;) Zaten ilerleyen zamanlarsa illa ki Kırım yaşayacaksın merak etme :D

Bu arada esas merak bir konu var @Selçuk Erdoğmuş . İllaki AMUK üyeleri ile de bir değerlendirme yapmışsındır. Bundan sonraki modelin ne olacak acaba ?

Bu güzel buluşmaya bizlerin de sanal ortamda da olsa eşlik etmemizi sağladığınız için tekrar teşekkürler arkadaşlar :RCKolik:

Görseller için teşekkürler arkadaşlar @Selçuk Erdoğmuş , @Burak Ağcayazı ve @Ali Emre KAYGIN :thumbup:

RCKolik Ankara ekibi gün geçtikçe büyüyor :hoppa:

Videolardan gördüğüm ve duyduğum kadarıyla oldukça eğlenceli, öğretici ve güzel bir buluşma olmuş. Özellikle sizlerden daha tecrübeli AMUK Ekim’iyle tanışmanız da şahane olmuş %p

Çok teşekkür ederim. :) Evet ekibimiz gün geçtikçe büyüyor.

@Selçuk Erdoğmuş öncelikle Kırım için geçmiş olsun :( kırımın nedeni tam göremesemde büyük ihtimal oryantasyon kaybı. Yerinde olsam bir sonraki uçağımı simülasyon çalışmadan uçurmayı denemem. Tamam Kırımlar bu hobinin bir parçası ama zaman içinde Kırım sayısı arttıkça insan da doğal olarak yoruluyor. O yüzden özellikle başlarda kendini fazla üzmene gerek yok diye düşünüyorum ;) Zaten ilerleyen zamanlarsa illa ki Kırım yaşayacaksın merak etme :D

Kendimi kırımlara hazırladım ama bir daha ki uçuşu simülasyon çalışmadan yapmayacağım orası kesin :)

Bu arada esas merak bir konu var @Selçuk Erdoğmuş . İllaki AMUK üyeleri ile de bir değerlendirme yapmışsındır. Bundan sonraki modelin ne olacak acaba ?
İlk simülasyon çalışıp çalışmadığımı sordular, Sonra da üstten dihedral kanatlı tranier bir uçak yapmam gerektiğini bir kez de AMUK ekibinden duydum. :) THK Model uçak merkezine gelip her türlü imkanlarından yararlanabileceğimi söylediler. Tranier uçak bitince tüm ayarları orada yapacağız. Adım adım acele etmeden öğrenerek uçurmam gerektiği konusunda defalarca uyarı aldım. :lol: Ağırlık merkezi, kanat, motor yönü, rüzgarın kalkış için yönleri ve en önemlisi pist güvenlik kurallarını öğrendik.

Bundan sonra ki uçağım "Swappable Foamcub" tranier uçak olacak.

Bu güzel buluşmaya bizlerin de sanal ortamda da olsa eşlik etmemizi sağladığınız için tekrar teşekkürler arkadaşlar :RCKolik:

Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim. Biz de bize bu aile ortamını sağladığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.:saygilar: