RCKolik Logolu Akıllı Saat Arayüzü

İlgi Alanı
Heli
Herkese Merhabalar,

Nicedir forumun takipçisiyim. Ancak genelde öğrenmem gerekenler bildiklerimden fazla olduğu için okuyucu olarak kalabiliyorum :)
Bugün aklıma gelen bir fikri sizinle paylaşmak ve yorumunuzu almak istedim. Eğer elle tutulur birşey derseniz benimde RCKolik ailesine nacizhane bir katkım olmuş olur.

Mesleğim gereği hayatımı gömülü yazılım geliştirme alanında kazanıyorum. Ancak son 1 senedir profesyonel olarak akıllı saat arayüzleri ve uygulama geliştirme konularıyla da ziyadesiyle haşır neşir durumdayım :saygilar:
Uzatmadan konuya gelecek olursak;

RCKolik logolu ya da hayal edilen herhangi bir şey olabilir (modellerinizle kendi resimlerinizi bile koyabilirim) bir saat arayüzü tasarlamayı düşünüyorum. Forumda eğer akıllı saat kullananlar varsa, (tercihen Samsung çünkü bende ondan var :laugh: belki kendi saat arayüzü olan ilk forum olmuş oluruz.

Bu kapsamdaki bütün geliştirme süreçlerini bizzat kendim takip edip Samsung Store'a upload edeceğim. Dediğim gibi akıllı saat kullananlar varsa onlarda direk store'a girip "ücretsiz" olarak yayınlanan RCKolik Watch Face'i indirebilir olacaklar.. Kullanan yoksa bu hayali bir başka bahara da bırakabiliriz hiç problem değil :)

Ben yetkilerimizden izin almadan logo vs kullanmak istemedim. Bu nedenle doğal olarak neden bahsettiğim tam olarak anlaşılmamış olabilir. Tartışarak düzgün bir tasarım fikri çıkarabiliriz diye umuyorum.

Şu an için benim aklımdaki ;
RCKolik logolu arka plan,
Üzerinde akrep ve yelkovan olarak dönen pal ler,
Onun arkasına da heart rate monitor koyarsak kalp atışlarımız ordan takip edilebilir :)
Saat bataryası, o gün kaç adım attık kaç kalori yaktık vs vs birsürü bilgi de ekleyebilirim tabiki..

Gözünüzde birşeyler canlanması adına birkaç örnek tasarım ekliyorum.
Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Büyüklere saygı, küçüklere sevgiler..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.05.17 Tarihli Guncelleme

Tasarımı, fikirleriniz ve nacizhane katkılarımla sonlandırmış bulunuyorum. Mümkün olduğunca herkese ya da her kıyafet seçeneğine uygun opsiyon eklemeye çalıştım. Rckolik T-shirtleriyle de uyum sağlayacağını düşünüyorum. Aslında arayüz üzerindeki saat çok daha net görünüyor fakat kamera ile çektiğimde arka plan bir şekilde daha çok parlıyor. Yoksa normali daha anlaşılır diyebilirim.
Arayüzün temel fonksiyonları genel olarak şu şekilde;

* Always on Mode kullanımı mevcuttur. Yani saate bakmadığınız esnada görünen kısım. Ben oraya küçük bir logo ve sadece saat bilgisini koydum. Bataryayı bu şekilde çok yormayacaktır. (Saate bakmadığımız esnada görünen arayüz).
* Change Background Image : Saatin üzerine her dokunuşta video da da izleyeceğiniz gibi arka plan değişmektedir. Bu şekilde istenilen renk seçeneği sabit veya değişmeli olarak görünebilir.
* Ana ekran üzerinde saat ve batarya kullanım göstergeleri mevcuttur.

Tasarımı dün akşam itibariyle Samsung Store'a upload ettim. Şu an testleri gerçekleşiyor. Daha sonrasında Store içerisinde Rckolik etiketiyle ücretsiz olarak indirilebilir olacaktır. Türkiye ve diğer tüm ülkeler için tamamen ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz. :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
RCKolik Logolo Akıllı Saat Arayüzü

Aytaç Yolcubal' Alıntı:
.. RCKolik logolu ya da hayal edilen herhangi bir şey olabilir (modellerinizle kendi resimlerinizi bile koyabilirim) bir saat arayüzü tasarlamayı düşünüyorum. Forumda eğer akıllı saat kullananlar varsa, (tercihen Samsung çünkü bende ondan var :laugh: belki kendi saat arayüzü olan ilk forum olmuş oluruz.
Özellikle bunu düşünüp teklif etmen bile bizler için çok değerli ve kıymetli %p Önce şahsım sonra da RCKOLIK ailesi adına teşekkür ederiz :thumbup:

Fikir çok güzel ve eminim ki sonuç da en az fikir kadar güzel olacaktır :thumbup: Bu konuda yönetim olarak yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa, söylemen yeterli. Onun harici LOGO'yu uygulamada gönül rahatlığı ile kullanabilirsin, herhangi bir sıkıntı yok :)

Diğer taraftan ne yazık ki ben bir IOS kullanıcısım :laugh: Uzun süredir düzgün, IOS desteği olan ve uygun bir akıllı telefon bakınıp duruyordum. :rolleyes: Bu konuda önerebileceğin ve bu projede de kullanabileceğiniz bir marka / model var mı acaba Aytaç ?

Süper fikir. :thumbup:

Aslında akıllı telefonlar sonrası akıllık saatler henüz yeni yeni hayatımıza giriyor. Şahsen şarj olayı beni en çok uzak tutan etken. Her tarafımız ve her şeyimiz şarj oldu. Bir de saati şarj etme derdini düşünmek nedense beni fazla raahatsız ediyor :D Ama diğer taraftan sıkıldıkça değişebilen arayüzü ise en cazip tarafı ;)

Ama kaliteli saatlerin de fiyatları malum :rolleyes: Aslında eğer hem Android hem de IOS için şöyle ekonomik bir önerin olursa, eminim değerlendirmek isteyen sayısı artacaktır.

Ben bir kaç zamandır bakınıyorum ama şöyle gönlüme ve cebime uygun bir IOS akıllı saati bulamadım :rolleyes:

Sonunda buldum galiba :D Fiyati inanilir gibi degil AMA sadece 35 TL :D

Elbette bu fiyata cok bir sey beklememek lazim AMA iyi kotu IOS ile de calisiyormus (rehber, arama..) Diger ozellikler zaten calisiyormus :thumbup: Sarj suresi ve yorumlar da hic fena degil.

NOT: Ne kadar uygun fiyatli fiyat/performansi guzek bir Urun onerebilirsek, forum icindeki kullanici sayimiz o kadar artar diye dusunuyorum

Eger yapacagin ara yuz bu telefonda da calisirsa bence sirf keyfine bile alinabilir diye dusunuyorum :laugh:

Diger taraftan goruntu olarak sunlark daha cok begendim. Fakat dogal olarak fiyat biraz daha yuksek :embarras:

Bu Konuda senin de fikirlerini alabilir miyiz Aytac :)

Akıllı saat ben de çok istiyorum, ama Mehmet abiyle aynı sıkıntıdayım :) Iphone'dan vazgeçmek istemiyorum, Apple saate de o parayı vermek istemiyorum ;D

Benim saatten beklentim başta düzgün çalışması ve ekranda arayan ismini göstermesi olur. BT kulaklık takılıyken, telefonu cebimden çıkarmama gerek olmasın, arayanı göreyim, bana yeter :D

Aytaç Yolcubal' Alıntı:
Herkese Merhabalar,

Nicedir forumun takipçisiyim. Ancak genelde öğrenmem gerekenler bildiklerimden fazla olduğu için okuyucu olarak kalabiliyorum :)
Bugün aklıma gelen bir fikri sizinle paylaşmak ve yorumunuzu almak istedim. Eğer elle tutulur birşey derseniz benimde RCKolik ailesine nacizhane bir katkım olmuş olur.
......

emeğine sağlık,dönen paller harika olur

S3 Gear için bekliyoruz :halay:

Çürük elmadan da helikopterden de vazgeçemiyorsunuz ne yazık ki. Halbuki Android kullansanız ne kadar rahat edeceksiniz...

Oncelikle ilginiz icin tesekkurler :)
Simdi durumu su sekilde ozetlemeye calisayim;

Ben samsung gelistiricisi oldugum icin samsung'un saatinden tutun smart tv sine kadar tum platformlarina cok hizli yazilimlar gelistirebilir hatta bunlari cok hizlica store da yayinlayabilirim.. Cunku artik saolsun ugrasa ugrasa kendileriyle kardes olduk.. Reklam yapiyomus gibi de olmasin samsung taraftari oldugumdan degil tamamen en iyi bu platformlarda kazanabildigim icin tercihi bu sekilde yaptim yani tamamen duygusal :)

Gelelim teknik kisima; samsung akilli saatlerinde tizen denilen isletim sistemini kullaniyor. Isletim sistemi aslinda hem android hem de bilinenin aksine ios ile de uyumlu.. Ancak ios ile eslestirme icin extra bir uygulama yuklemeniz gerekiyor.. Tavsiye edermisin derseniz iphone um olsa herlde terchm apple watch olurdu diyebilirim.. Ek olarak samsung gear s2 ve s3 modellerinin cozunurlugu 360x360 dir. Yani tizen isletim sistemli ve bu cozunurlukte bir saat bulabilirseniz gelistirdigim arayuzu kayitsiz sartsiz kullanabileceksiniz demektir.. Duzgun aciklayabildim mi bilmiyorum Mehmet abi :)

Ama birlikte arastirip baska bir saatte bulabiliriz ki gonderdiginiz orneklerdeki gibi. Ortak bir karar birini seceriz. Farkli bir platform olsa bile ben ayrica ona da arayuz gelistirmeyi denerim.

Ancak test edebilecegim cihazlar elimde oldugundan gorunen o ki ilk etapta gear s2 ve gear s3 cihazlari icin birseyler deneyecegim ;) Devamina da birlikte karar verelim..

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Çürük elmadan da helikopterden de vazgeçemiyorsunuz ne yazık ki. Halbuki Android kullansanız ne kadar rahat edeceksiniz...
Bu iki sevda bitmez Abi :laugh: ;D

Cok net bir sekilde acikladin Aytac Tesekkur ederiz %p

O zaman aynen dedigin gibi yapalim. Sen once S2 ve S3 de gerekli uygulamalari yap sana zahmet.

Sonra benim gibi sadece belli zamanlarda degisiklik olsun diye akilli saat kullanmak isteyen arkadaslar icin uygun fiyatli 360x360 cozunurluklu ve tizen isletim sistemli alternatfileri arastiririz. Su an linkini bulamadim ama gun icinde dizayni 360x360 olam $65 bir saat gormustum :)

Bu konuda ben de birşeyler söylemek isterim.. Bir süre önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle Samsung Gearfit 2 aldım. Bu saat İphone ile uyumlu bir saat.. Arayanı görebiliyorum.. Telefonumuzda ekrana gelen bildirimleri saatte de görmek mümkün.. Mesela Whatsapp'da mesajlar okunabiliyor.. Telefon evin içinde biryerlerdeyken çaldığında, mesaj geldiğinde titreyerek uyarıyor.. Adım, kat sayar, kalp atış hızı vb bilgilerin devamlı kaydını tutuyor. Sevimli bir saat.. Benim hoşuma gitti.. Şarjı iki gün gidiyor.. Normal kullanımda tabiki.. Bildirimleri kaptayım, arayanı görmeyeyim dersek daha uzun gidiyor.. Fiyatı da makul.. 350₺ vermiştim.. Rckolik logosu da güzel fikir.. Bence güzel olur.. Emeklerin için şimdiden teşekkürler Aytaç...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatih Başaran' Alıntı:
Bu konuda ben de birşeyler söylemek isterim.. Bir süre önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle Samsung Gearfit 2 aldım. Bu saat İphone ile uyumlu bir saat.. Arayanı görebiliyorum.. Telefonumuzda ekrana gelen bildirimleri saatte de görmek mümkün.. Mesela Whatsapp'da mesajlar okunabiliyor.. Telefon evin içinde biryerlerdeyken çaldığında, mesaj geldiğinde titreyerek uyarıyor.. Adım, kat sayar, kalp atış hızı vb bilgilerin devamlı kaydını tutuyor. Sevimli bir saat.. Benim hoşuma gitti.. Şarjı iki gün gidiyor.. Normal kullanımda tabiki.. Bildirimleri kaptayım, arayanı görmeyeyim dersek daha uzun gidiyor.. Fiyatı da makul.. 350₺ vermiştim.. Rckolik logosu da güzel fikir.. Bence güzel olur.. Emeklerin için şimdiden teşekkürler Aytaç...
Özellikle IOS ile ilgili bilgiler için teşekkürler Fatih %p Fiyatı da gayet iyiymiş :) Bu arada Rehber kısmı da düzgün çalışıyor mu acaba ?

Öncelikle güzel düşüncen için teşekkürler Aytaç. :thumbup:

Açıkçası ben fikri çok beğendim. Çok kullanışlı ve keyifli birşey ortaya çıkabilir. :coolxf:

Mehmet abinin söylediği gibi olmasa bile düşünmen bile yeter. :RCKolik:

Gelişmeleri merakla takip edeceğim...

Abi bu saatte rehberlik bir bölüm yok.. Arama yapılmıyor.. Arayanı görme,mesajları okuma işte spor aktivitelerinin kaydı falan o tarz şeyler var.. Bluetooth kulaklığımız varsa telefonu cebimizden çıkarmadan arayana cevap verme gibi bir özelliği var ama BT kulaklık bende yok hiç denemedim.. :saygilar: