Resimlerle Phantom 3 -Phantom 4 Farkı

D.Baran

Uye
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pervane aparatı değişmiş mi ?? Bir de benim gibi konuya biraz yabancı olanlar için açıklayalım.

SOL : Phantom 3 , SAĞ : Phantom 4 doğru mudur Baran Bey ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Pervane aparatı değişmiş mi ?? Bir de benim gibi konuya biraz yabancı olanlar için açıklayalım.

SOL : Phantom 3 , SAĞ : Phantom 4 doğru mudur Baran Bey ??

Tşk ederim Mehmet Bey.Pardon afedersiniz haklısınız,hiç düşünmemiştim.Evet solda P3 sağ P4.
P3 ün pervanelerini çevirerek takabiliyorduk.P4 te daha basitleştirmişler,pervaneyi yuvasına yerleştirdikten sonra hafifçe bastırıp doğru yöne çok hafif çevirince kilitleniyor.Çıkarırken de tersi.

D.Baran Küçükkaya' Alıntı:
Tşk ederim Mehmet Bey.Pardon afedersiniz haklısınız,hiç düşünmemiştim.Evet solda P3 sağ P4.
P3 ün pervanelerini çevirerek takabiliyorduk.P4 te daha basitleştirmişler,pervaneyi yuvasına yerleştirdikten sonra hafifçe bastırıp doğru yöne çok hafif çevirince kilitleniyor.Çıkarırken de tersi.
P4 de o beyaz plastikler yalama olacakmış gibi duruyor. Size nasıl bir izlenim verdi, sizce sağlam mı?
Birde uçuş dinamiklerinde fark var mı?

ataol' Alıntı:
P4 de o beyaz plastikler yalama olacakmış gibi duruyor. Size nasıl bir izlenim verdi, sizce sağlam mı?
Bence kaliteli bir plastik metalden daha iyi olabilir yerine göre. Ki phantom gibi bir cihazda öyle kolay yıpranacak bir plastik kullanılacağını sanmıyorum. Bakalım Baran Beyin cevabı ne olacak.
Baran Bey sizin konularınız yüzünüzden canım Phantom çekti. Durumum olsa alırdım

ataol' Alıntı:

Merhaba Ataol Bey, kolay yıpranacak gibi değil ,belki kaba bir şekilde kullanılırsa olabilir ama pek ihtimal vermiyorum,görevi pervaneyi kilitlemekle sınırlı sadece.Uçuşu,kullanılan pervaneler ve motorlardan olsa gerek, p3 ten daha stabil bence.Özelliklede kapalı ortamda bu çok bariz bir şekilde görülüyor çünkü gps sinyalinin olmadığı ortamlar için kullanılan görsel konumlandırma sistemi (VPS) 'ne ek bir kamera daha eklenmiş ve sensörlerde büyültülmüş.Sport Mod u ise şahsen ben beğendim,yüksek hızdaki manevra kaabiliyeti de iyi bence.

Cahit Kaş' Alıntı:
Bence kaliteli bir plastik metalden daha iyi olabilir yerine göre. Ki phantom gibi bir cihazda öyle kolay yıpranacak bir plastik kullanılacağını sanmıyorum. Bakalım Baran Beyin cevabı ne olacak.
Baran Bey sizin konularınız yüzünüzden canım Phantom çekti. Durumum olsa alırdım

Cahit Bey ayrıca yazmadım aynı şeyleri ama ek olarak sizin için en içten ve en iyi dileklerimi diliyorum.