RFG4 Exe, Installer Hatası- Win 7 64 bit Kurulum Sorunu (ÇÖZÜLDÜ )

FarFara06

Yeni Uye
sistem win 7 64 bit setup.exe tıkladığımda resimdeki gibi bir sorunla karşılaşıyorum
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ÇÖZÜM:

Evet arkadaşlar eğer sizde Real Flight ı yüklerken böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız uyumluluk sorunu giderme, yönetici olarak çalıştırma gibi kolay yöntemler büyük bir ihtimal sonuç vermeyecektir. Eğer verirse şanslısınız :) vermezse de aşağıda anlatacağım yöntemi deneyin büyük bir ihtimal sonuç verecektir :)

İlk olarak Bilgisayar/Özellikler e girin. Ardından sol tarafta gözüken Gelişmiş sistem ayarlarına tıklayın. Daha sonra çıkan ekranda üst taraftan Gelişmiş sekmesine ordanda Performans kısmında ki Ayarlara tıklayın. Çıkan yeni pencerenin üst tarafında en sağda bulunan Veri Yürütme Engellemesi sekmesine tıklayın. Bundan sonra yapacağınız adım eğer tikli değilse '' Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'yi aç '' kısmını tikleyelim. Tik koyduktan sonra alt taraftaki ekle butonu aktifleşecektir ona tıklayarak programı yüklemek için tıkladığımız SETUP.EXE dosyasını seçip tamama basın. Artık SETUP.EXE ye bastığımızda program açılacaktır. Program açıldıktan ve programı yükledikten sonra iş bitmiyor malesef. Büyük bir ihtimal programı yükledikten sonra açmak istediğinizde de aynı hatayı alacaksınız. Bu hataları almamak ve programı (real flight ı) düzgün çalıştırmak için yukarda SETUP.EXE için yaptığımız işlemleri programın kurulu olduğu klasördeki LauncherG4.exe ve RealFlight.exe içinde yapın ve bu iki dosyayıda menüye ekledikten sonra programa sorunsuz bir şekilde gireceksinizdir.

RFG4 kurulum sorunu

Sana da merhaba Ali

RFG4 kurulum sorunu

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sana da merhaba Ali

Merhaba :) Kusura bakmayın pat diye konuya girdim . sitede yeni olduğum için bilmiyordum tanışmanın önemli olduğunu :)

RFG4 kurulum sorunu

Setup dosyasını sağ tuş ile tıklayıp özelliklerden aşağıdaki kısmı Win XP olarak seçip dene bakalım Ali :)

RFG4 kurulum sorunu

Setup dosyasını sağ tuş ile tıklayıp özelliklerden aşağıdaki kısmı Win XP olarak seçip dene bakalım Ali :)

neler denedim neler ah bi bilseniz :) ama sonunda buldum çözümü :) müsait bir zamanda buraya yazacağım. benim gibi bu sorunla karşılaşanlarda faydalansın :)

RFG4 kurulum sorunu

Ali YILMAZ' Alıntı:
neler denedim neler ah bi bilseniz :) ama sonunda buldum çözümü :) müsait bir zamanda buraya yazacağım. benim gibi bu sorunla karşılaşanlarda faydalansın :)
Eline saglik Ali, ilk mesaja guzel sekilde bir aciklama ilave etmissin :thumbup: Benze problemleri yasacak olanlar icin cok faydali olacaktir :RCKolik:

RFG4 kurulum sorunu

Eline saglik Ali, ilk mesaja guzel sekilde bir aciklama ilave etmissin :thumbup: Benze problemleri yasacak olanlar icin cok faydali olacaktir :RCKolik:
elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım :) hep almak olmaz biraz da vermek gerekir değil mi :RCKolik:

Ali bey bulduğunuz çözümü paylaştınız mı acaba??

ahmet hocaoğlu' Alıntı:
Ali bey bulduğunuz çözümü paylaştınız mı acaba??
Ilk mesajda paylasmis ya Ahmet :laugh:

Üyeliğimi nasıl silebilirim?