Roll ve Pitch komutlarında motorlar duruyor

alaattin sorgun

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese selamlar. Toplamaya çalıştığım Hobbyking marka SK450 model bir Quad'ta Roll, Pitch sorunuyla karşı karşıya kaldım. Normalde Hobbyking'in bu ürünü hazır çalışır durumda geliyor fakat ben kumandada değişikliğe gittim ve böyle bir sorun karşıma çıktı. Motorları full güce verdikten sonra Forward veya Back kısmında "Roll, Pitch" komutlarını kullandığımda motorlar kendini durduruyor. İlk başta ESC kalibresinde bir sorun olabileceğini düşünerek tekrar kalibrasyonlarını yaptım. KK2.1 kartına yapılabilecek bütün ayarları gösterilen şekilde yaptım. Kumandaya aktarılan Subtrim ayarlarınında doğru olduğunu düşünüyorum. Fakat sorun devam ediyor. Videoyu aşağıda paylaşacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

KK2.1
MT 2213 - 935 KV motor
Turnigy 9X

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol Kartınız
KK2.1
Model Sınıfı
450
Motor, Pervane ve ESC
Multistar 2213 motor, Mulsistar 20A ESC
Kumanda Alıcı ve Verici
turnigy 9x kumanda , turnigy 9x8c V2
Extra Ekipman
..
Kk cok eski bir kontrol karti. Bu karti zamaninda kullanmis olan ben gibi bir cok uyemiz de buyuk ihtimalle neyin ne oldugunu hatirlayamayacaklardir.

Ozellikle multiler tarafinda gelismeler cok hizli ve cok da ucuz ilerliyor. Multilerin ortacaginda kalmis bu kart yerine daha modern bir kontrol kartiyla devam etmen icin bir isaret olabilir bu durum :)

Kk cok eski bir kontrol karti. Bu karti zamaninda kullanmis olan ben gibi bir cok uyemiz de buyuk ihtimalle neyin ne oldugunu hatirlayamayacaklardir.

Ozellikle multiler tarafinda gelismeler cok hizli ve cok da ucuz ilerliyor. Multilerin ortacaginda kalmis bu kart yerine daha modern bir kontrol kartiyla devam etmen icin bir isaret olabilir bu durum :)

Evet APM serisi 2 karta daha sahibim. Arayüz olarak kolay gözüksede çok sorunla karşılaşıyorum KK2 kartında. Şimdilik ilk hedefim bu kiti düzgün şekilde çalıştırmak. Fakat dediğiniz gibi eski kart olmasından dolayı forumdada KK2 kullanıcıları bir hayli az görünüyor. İşin kötü tarafı bu sorunla ilgili gerekli WEB kaynaklarında bir bilgide bulamıyorum. Deneme yanılmayla çözmeye çalışacağım. Sorunu buluncada burada paylaşırım. :)

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman