RSSI Kullanım Alanları Nedir? (Kayıp Drone Yer Tespiti)

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar drone hava sahası kanalımda bu hafta geçen hafta yaptığım RSSI açıklama videosunun (Konuya Ulaşmak İçin Tıklayınız) devamı niteliğinde olan RSSI kullanım yerleri videosunu paylaştım. Bu video içeriğinde ilk olarak RSSI değerinin gözlüğe aktarımı için ilk basamak olan bu değerin uçuş kartına aktarımını gösterdim. Hemen ardından da bu değerin uçuşlarda kullanımını örnek üzerinden göstermeye çalıştım. Bu serinin son aşamasında hekzakopter toplama serisinin miniosd kurulum videosunda uçuş kartındaki RSSI değerinin gözlüğe aktarımını da göstermiş olacağım. Bu videoda ise kayıp bir drone u rssi değeri yardımıyla nasıl bulabiliriz, uçuş sırasında ve öncesinde kullanım imkanlarını görebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar drone hava sahası kanalımda bu hafta geçen hafta yaptığım RSSI açıklama videosunun (Konuya Ulaşmak İçin Tıklayınız) devamı niteliğinde olan RSSI kullanım yerleri videosunu paylaştım. Bu video içeriğinde ilk olarak RSSI değerinin gözlüğe aktarımı için ilk basamak olan bu değerin uçuş kartına aktarımını gösterdim. Hemen ardından da bu değerin uçuşlarda kullanımını örnek üzerinden göstermeye çalıştım. Bu serinin son aşamasında hekzakopter toplama serisinin miniosd kurulum videosunda uçuş kartındaki RSSI değerinin gözlüğe aktarımını da göstermiş olacağım. Bu videoda ise kayıp bir drone u rssi değeri yardımıyla nasıl bulabiliriz, uçuş sırasında ve öncesinde kullanım imkanlarını görebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Selam İzzet bey.
Burda verdiğiniz bilgi çok önemli. Keşke daha önce bu bilgiye ulaşabilseydim.
Benim elimde Eachine FS6İ kumanda ve 6 kanallı yedek alıcı var ne yazıkki dronunu kaybettim. Bu kumandayla sizin bu işlem yapılabilirmi?

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
İzzet bey'in öğretici ve yararlı video serisi devam ediyor. Teşekkürler :saygilar:

Bende teşekkür ederim güzel yorumunuz için :)

Selam İzzet bey.
Burda verdiğiniz bilgi çok önemli. Keşke daha önce bu bilgiye ulaşabilseydim.
Benim elimde Eachine FS6İ kumanda ve 6 kanallı yedek alıcı var ne yazıkki dronunu kaybettim. Bu kumandayla sizin bu işlem yapılabilirmi?

Merhabalar Emrah bey,
öncelikle bahsettiğiniz kumanda ile ilgili çok net bilgim yok ilerleyen dönemde inceleme videosunu çekeceğim bir model ancak henüz deneyimlemedim. Bildiğim kadarıyla rssi değerini error başlığı altında veriyor. Bununla ilgili sanırım internette ingilizce olarak kaynak bulabilirsiniz. İlerde bende üzerinde çalışınca paylaşmaya çalışırım buralarda şimdilik net bilgim yok ama kumandanın rssi değerini verdiğini ve video anlattığım şekildeki uygulama ile bulabileceğinizi söyleyebilirim :)

Konuyu açıp kaçmış gibi oldum bugün yoğun bir günümdü o yüzden cevaplar gecikti kusura bakmayın lütfen :)