SAB Goblin 570 Kit Unboxing - Kutu Açma / Urün Inceleme

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bildiğimiz kadarı ile Türkiye'ye gelen ILK "SAB Goblin 570" helikopterin Unboxing videosunu RCKOLIK farkı ile sizlerle paylaşmaktan gurur duyarız :RCKolik:

Şimdiden söyleyelim, %99 ilk uçan kit olmayacak ama :laugh: Malum Türker kardeşim ile benim hızımız belli :D Bir de henüz elimizdeki hiç bir elektronik yok :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Her ne kadar Unboxing videosu olsa da temel bazda bilebildiğimiz kadarı ile (aslında bildiğimizi düşündüğümüz diyelim :laugh: ) aşağıdaki konuları da deyinmeye çalıştık.

1- Neden Goblin 570 Tercih ettik
2- Goblin ve Align Serisi arasındaki temel farklar
3- Align TREX 550 mi yoksa Goblin 570 mi ?
4- Goblin 570 Kutu içeriği
5- Goblin 570 ve 500 arasındaki farklar

Burada bir kez daha vurgulamakta fayda var diye düşünüyorum. Öncelikle Goblin 570, bizim bu sınıfta ilk tecrübemiz. Dolayısıyla bazı hatalarımız olmuş olabilir,şimdiden affola.

Unutmadan bu konuda bilgi ve tecrübelerini bizlerden esirgemeyen başta Ilker Sonmez, Mehmet Karakaya ve Ediz Dumankaya olmak üzere, tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

SAB Goblin 570 Elektronik Tercihimiz ve Genel Setup bilgileri

Goblin 570 6S Maiden Uçuşu - 30.08.14

Şimdi gelelim bazı teknik detaylara:

SAB Goblin 570 Kit Unboxing - Kutu Açma Videomuz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modelin Boyutları

Modelin büyüklük olarak Goblin 630 ve Goblin 500 ile olan kıyaslaması

Tavsiye Edilen 6S ve 12S Elektronik Ekipman Listesi
İnşallah ilerleyen günlerde kendi tercihimizi ayrı bir konu olarak paylaşacağız.

Bert Kammerer Goblin 570 için hazırlamış olduğu Tiyolar Videosu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

------------------------------------------------------------------------------------------

Goblin 630'nun 6S setup ile ilgili kullanımı hakkında Yorumlar

Muammer Akbulut' Alıntı:
Birde 570 size den vaz geçtim 630 6s stup ve 60cm pal daha mantıklı geldi ileride 12s 700 yapma imkanıda var ama 630 12s de pilotajım geliştikce iş görür 700 size ihtiyac duymam sanırim

ILKER SONMEZ

630 setup ile 6s sadece uçar hiçbir keyif vermez en ufak zorlanmada devir hissedilir olarak düşecektir. Sadece uçsun diye gobline para vermeye gerek yok. Sıfır spor araba alıp küçük araba motoru takmak gibi olur. 570 boyutu ayılıp bayılmadan 6s kullanılabilecek en büyük pal boyutudur. Gene de çok sağlam motor pil esc üçlüsü gerektirir. Bu arada competition serisinde düzeltildimi bilmiyorum ama 630 modellerinde kuyruk ağır çektiği için ağırlık merkezi problemleri ve blade holder delik ve kök kalınlıkları sadece sab pallere uyduğu için 630 sab marka pal kullanma mecburiyeti vardı.
Son olarak 630 diğer 600 lere göre iri ve ağırdır. İdeal motor ve pil kombinasyonları diğer modellerde ideal olarak kullanılamaz. Misal çoğu 600 12s 3000-3300 Mah pil kullanırken 630 için tavsiye edilen pil 3700-4000 mahdır.
Bütün bu sebeplerden diğer goblin boyları çok satar stokları sık sık biter ama 630 hep stoklarda vardır.

-- 17.06.14 tarihli ana frame ve geçici motor mount ve kuyruk montajı sonrası görseller :)

Elimde TREX 500 heliden daha büyük bir model olmadığı için de kıyaslamada ancak onu kullanabildik. Artık yavaş yavaş 3-4 aya ancak toplarız geri kalan kısmı :laugh:

Hayırlı olsun Mehmet abi. Atanırsam 2.bir 570 videosu da benden gelir belki :D

Hayırlı olsun , çok güzel bir video olmuş. Adımın geçmesi beni onore etti teşekkür ederim. İzledikçe insanın 570 alası geliyor. Gerçekten 630'un problemlerinden arındırılmış , hemen hemen aynı boyutta bir model gibi duruyor. Belki bir sonraki projemiz 12S bir 570 olabilir :)

Goblin 500'den bence en önemli farkı standart boy servo kullanıyor olması. Standart servolarda her zaman fiyat performans oranı ve kırıma dayanıklılık daha iyi oluyor.

Bu arada bu nedir dediğiniz siyah plastik anahtar kuyruk gövde birleşimi yerinde bulunan plastik vidaları sıkmaya yarıyor :) Çarpma anında bu plastik vidalar zayıf nokta olarak kırılıp zararı azaltıyor.

Bu kadar çok önlem alınmasına rağmen helikopter kırılmaz değildir. Sert bir darbede ya da darbenin geldiği yöne göre her helikopter ağır hasar alabilir.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle , Allah pallerinizi yere değdirmesin :)

Türkiye'nin ilk uçan 570'i olabilir mi bende biraz şüpheliyim ama en çok konuşulan 570'i olacağına çok eminim Mehmet Abi. :halay: :yuppi:

Eski üyelerimiz bilir Türkiye'nin en uzun sürede toplanan ve en kısa sürede pert olan 700 sınıfı helisini sanıyorum ben yaptım. :lollol: :lol:

Bu zaman kadar gördüğüm en güzel ve doyurucu unboxing konusu oldu, eline sağlık Mehmet Abi. :bravo:

video ve konu için çooook teşekkürler mehmet bey tam istediğim konu olmuş 17dk video bence az bile olmuş ayrıntıları toplanış ve uçuşa kadar olan bütün bölümleri isteriz :halay: :bravo: benim aklımda hala 700 goblin var ama 8cell tekpil gerçektende 570 çokcazip yapıyor :saygilar: :RCKolik:

Ooooo , Maşallah , sonunda gelmiş Mehmedim :halay:..
Hadi hayırlı olsun kardeşim , montaj ve ilk maideni sabırla bekleyeceğim...... :bravo: :yuppi: :yuppi:

Konuyu şimdi açtım ve videoyu izleyeceğim. Sanırsın kutuyu ben açacağım. Beni de bir heyecan sardı.
Hayırlı olsun ve darısı başımıza.

Mehmet abi tekrardan hayırlı olsun. Elinize sağlık %p Goblinin şu kafa ve kuyruk paketlerine hastayım adamlar işlerini biliyo :) İnşallah pallerin yere değer ama invertte :D

Ynt: SAB Goblin 570 Kit Unboxing - Kutu Açma / Urün Inceleme

Mehmet abi gozun aydin geldimi kit ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hayırlı olsun Mehmet abi kavuşmuşsun heline :bravo: Elektronikler ne zamana ayarlanır ne zaman maiden uçuş? :)

Hayırlı olsun Mehmet abi, güle güle kullan ;)

FunFly a yetişiyor mu montajı? :coolxf:

Mehmet Bey, hayırlı uğurlu olsun güle güle uçurun kırımsız uçuşlar dilerim. :thumbup:

Hayırlı olsun kırımsız uçuşlar Mehmet bey