Saha Şarj Cihazi Çantalarımız

MEHMET AKİF ÇIRPICI

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar

Yaklaşık bir hafta önce aldığım şarj aleti ve power supply'a bir çanta yapma ihtiyacı hissettim.Kağan kazancı kardeşim ile birlikte araştırmaya başladık ve görsel arayışlara girdik.Araştırmalar sonucunda çok güzel şarj çantaları gördük ancak bu görsellerin hepsinin yabancıı forumlarda bulduk bu konuda konu eksiği olduğunu düşündüğüm için hem şarj aletini paylaşayım hemde böyle bir konu açayım dedim.şarj aletlerini görebilirmiyiz :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni şarj çantam

Aynen dediğin gibi Mehmet yurtdışında cok güzel örnekler ve konular bununla ilgili var. Hatta isi bu olan firmalar var.

Sahsi düşüncem bu çantalar güzel olmasına güzelde bana ağır geliyor.

Temel prensibim model, tüm aletlerle beraber evden bir seferde arabaya gidebilmek :D Durum bu olunca şahsen içi boş iken bile belli ağırlıkta olan herhangi bir çanta bana pekte pratik gelmiyor.

Ayrıca benim kullandığım çantaların hepsinde mutlaka boyun ya da sırt askısı olmalı :)

Benim şahsi beklentilerimde şarj çantasını satilmadigi icin ben de eski projeksiyon çantası kullanmaya başladım ve severekte kullanıyorum.

Konu için tesekkur ederiz. Bakalım arkadaşlarımızın tercihleri nelermiş.

NOT: Bu arada senin yüklemiş olduğun resim ne yazık ki gözükmüyor Mehmet. Sana zahmet yeniden yükleyebilir misin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yeni şarj çantam

Benim taşıma konusunda sıkıntı yok arabayı dükkana yanaştırıyorum sarıyorum ne varsa rahat oluyor,evden yükleme çokk sıkıntılı bir durum bu konuda hak verdim size ;D resim yükleme çabalarım devam ediyor hata veriyor sürekli bidaha deniyorum bakalım

Yeni şarj çantam

Cok sık olmus... Ama biraz daha detay hic fena olmaz :)

Yeni şarj çantam

Abi bunu cumartesi günü hıZlıca bugüne uçuşa yetişsin diye yaptım biraz extra yapmayı düşünüyorum,yazı falan yazdırayım dedim lazerde kestirirken adam uğraşmak istemedi.plexinin altında led var ama yeterli gelmedi biraz arttırıcam onuda görsel için bakalım haftaya çalışmaya devam edicez :halay:

Yeni şarj çantam

Bende birkaç gündür bakıyordum çantalara. Bir 150 Watt hafif saha çantası birde 1200 Watt büyük çanta planım var. Türkiye'nin kronik hale gelen sorunu zanaatkar eksikliği lazer kesim konusunda da kendini gösteriyor. Adamlara parasıyla iş yaptırmak bile mesele. Bilgisayar kasalarımda da çok lazer kesim gravür ihtiyacım oluyor. Neredeyse dremel kadar lazım o yüzden eve orta karar birşeyler yapmak için araştırmaya girdim

Yeni şarj çantam

Sanırsın yurdum ustası cern de atom parçalamaya alışmış, kolay iş kolay para zor geliyor paşalara :mad: :mad:

Neyse Akif kardeşim çok güzel olmuş çanta, modifiyeleri beraber de yaparız %p

Ben de yeni yapacağım şarj çantasıyla konuyu canlandırırım

• Beğen
Tepkiler: Ersen

Çanta bence de gayet güzel olmuş Mehmet. İnşallah lazer işleme ve ışıklandırma sonrası çok daha güzel olacak :thumbup: Konu ile ilgili diğer detayları da bekliyoruz.

Aynı şekilde diğer arkadaşlarımızın çalışmalarını da merakla takipteyiz. Özellikle lazer işleme sorununu nasıl aştıklarını :RCKolik:

Kaynak bir konu olarak Konuyu indeks sayfamıza da ilave ettik :thumbup:

Lazer kesim cihazı almak lazım :RCKolik: yoksa bu işler için insanlar kılını bile kıpırdatmıyor makine saatle çalışıyor olmasına rağmen :laugh: Çoğunluk halaa uçuşta sanırım çanta resmi gelmedi henüz.

mehmet akif çırpıcı' Alıntı:
Lazer kesim cihazı almak lazım :RCKolik: yoksa bu işler için insanlar kılını bile kıpırdatmıyor makine saatle çalışıyor olmasına rağmen :laugh: Çoğunluk halaa uçuşta sanırım çanta resmi gelmedi henüz.
Büyük ihtimal özel çanta olmayınca arkadaşlar pek paylaşmayı düşünmediler :rolleyes:

mehmet akif çırpıcı' Alıntı:
Merhabalar

Yaklaşık bir hafta önce aldığım şarj aleti ve power supply'a bir çanta yapma ihtiyacı hissettim.Kağan kazancı kardeşim ile birlikte araştırmaya başladık ve görsel arayışlara girdik.Araştırmalar sonucunda çok güzel şarj çantaları gördük ancak bu görsellerin hepsinin yabancıı forumlarda bulduk bu konuda konu eksiği olduğunu düşündüğüm için hem şarj aletini paylaşayım hemde böyle bir konu açayım dedim.şarj aletlerini görebilirmiyiz :saygilar:

Uzun süredir benimde araştırıp bir türlü çözüm bulmadığım bir alana değinmişsiniz ve çok harika bir çanta ortaya çıkarmışsınız. Şimdilik bende 450 aliminyum taşıma çantası içinde muhafaza ediyorum ama hep bu resimdeki gibi bir çantanın hayalini kuruyorum. Bu çantanın yapım aşaması resimleri kullanılan malzemeler ve nerelerden temin edilebilir paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Saha için geçen gün şunu yaptım:

Matkap çantasının iç tarafını kestim, yapışkanlı velkro ile ekipmanı sabitledim, gayet küçük ve hafif oldu. Ama şu arkadaş için ne yapsam bilemiyorum. Sahaya da pek çıkmıyor artık, çanta yapmaya değer mi bilemiyorum.

Emre abi güzel olmuş bu da :)
Bende mi yapsam bi tane :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20dk çantayı kesmeye uğraşmak, 15dk kesimi düzeltmek ve birkaç yeri zımparalayıp yuvarlamak, 10dk neyi nereye koysam derken çay içmek, 10dk da yerine koymak sürdü Şafak. Aslında ilk kesim işlerini bunu düşünerek aylar önce yapmıştım ama son noktayı ancak koyabildim :)

GT500 ve küçük güç kaynağını saha şartlarında mümkün olan gücü en küçük ve hafif şekilde sağlayabileceklerini düşünerek almıştım, buna uygun bir çanta oldu. PL8 ise şebeke elektriği olmadığı durumlarda sahaya çıkmıyor. Ona br çanta yapmak şart değil, ama yapasım da var :) Tabi ona bir çanta yapmaya niyetlenirsem zevk için şöyle şık bişey yaparım :) Aslında daha önceleri PL8 ile birkaç değişik çanta denemem oldu. Ama hiç biri yeterince şık veya pratik olmadı. 1200W verebilen bir güç kaynağı hiç de hafif olmuyor, üstelik jeneratör de bu gücü karşılayamıyor, boşuna hammallık... Şimdi bu küçük her açıdan gerekli şartları sağlıyor.

Valla abi süper olmuş. :bravo:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi