sanalpazar ve hızlı al battı iddialarıı gerçekmii

bartender198409

Çalışkan Uye
:saygilar: 2 gün önce 2 adet pil alayım dedim sanal pazardan alımı yaptım cup hesaptan parayı çektiler ama sonrasında ödeme onaylanmadı diye mesaj çektiler ama gel görki ortada ne para var nede ürün buda sanal pazarın yapyıgı açıklamalar

06/01/2016 16:27:18 merhabalar
Sayın Gökhan cünlü,

An itibariyle banka entegrasyonlarında yaşamakta olduğumuz problemler doğrultusunda ödeme işlemlerine onay verilememektedir. Problemin giderilmesi halinde işlemlere normal seyrinde devam edilebilecektir.

İptal edilen işlemlerin iade en kısa zaman içerisinde gerçekleştirilecektir.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
SanalPazar

Aldığınız yanıt yeterince bilgilendirici / çözüm sağlayıcı oldu mu? Evet Hayır Kısmen

Bartender09
06/01/2016 16:08:15 merhabalar
yukarda belirtmiş oldugum sipariş ve ürün kodunda belirtilen ürünü aldım fakat ödemeniz iptal edilmiştir dendi fakat hesabımdan ücreti düşüldü ve halen geri hesabıma yatmadıı ne zaman yatar saygılarr :RCKolik:

:saygilar:

6/01/2016 20:34:25 merhabalar
Sayın Gökhan cünlü,

Satış iptali sonucu ödeme iadesi işlemleri sistemlerimiz tarafından tamamen otomatik olarak, işlem sırası dikkate alınarak, iptal tarihinden 1 iş günü sonrasında yapılmaktadır.

Sistemde 44465357 no’lu işleminize ilişkin ödeme iadesi 07/01/2016 tarihinde yapılacağı gözükmektedir.

İade işlemlerinin hesap hareketlerine yansıması, bankalara bağlı olarak 5-7 iş günü sürebilmektedir. Ödemeyi banka kartı (debit) ile gerçekleştirmiş iseniz, iade işlemi 7-10 iş günü süreye kadar uzayabilmektedir.

Saygılarımızla,
SanalPazar

Aldığınız yanıt yeterince bilgilendirici / çözüm sağlayıcı oldu mu? Evet Hayır Kısmen

Bartender09
06/01/2016 16:14:13 44465357 : Turnigy 2200 mAh 3S 20C lipo pil
yani halen havuzda para sorun çözüldüğünde alımı gerceklestircez dimi

Yusufsan07
06/01/2016 16:11:06 44465357 : Turnigy 2200 mAh 3S 20C lipo pil

Sanalpazar.com bilgilendirme-2

SanalPazar
06/01/2016 15:41:17 Sanalpazar.com bilgilendirme-2
Sayın Üyemiz,

Yaşanan sorunlar nedeniyle, alıcı üyelerimizin satış iptallerine yaptıkları olumsuz yorumlar, sorunlar tarafımızdan çözümlendikten sonra, alıcı üyelerimiz de bilgilendirilerek sistemden silinecektir.
Bu bilgilendirmede, sorunun tamamen sanalpazar.com'dan kaynaklandığı açıkça ifade edilecektir.
Şu an için yapılan olumsuz yorumları dikkate almamanızı rica ediyoruz.

Benzer şekilde, yaşanan sorunlar çözülene kadar 'iptal bedeli' uygulamamız da askıya alınmıştır.
İptaller olduğunda hesabınıza herhangi bir iptal bedeli yansıtılmayacaktır.

Saygılarımızla.

Yusufsan07
06/01/2016 15:59:03 44465357 : Turnigy 2200 mAh 3S 20C lipo pil
Bugün öğlen saat 12 de şu mesaj gelmişti:

Sanalpazar.com bilgilendirme
Sayın Üyemiz,

Bankalarla yaşadığımız geçici sorunlar nedeniyle para transferi işlemlerimizde aksaklıklar yaşanmaktadır.
Halen ürünleri satılmış ancak kargolama yapmamış olan satıcı üyelerimizin ürün gönderimi YAPMAMALARINI rica ediyoruz.

Sorunlar giderildiğinde en kısa sürede sizleri bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla.

Herhangi bir bilgi gelirse size mesaj atarım.
Selamlar.

Bartender09
06/01/2016 15:48:23 44465357 : Turnigy 2200 mAh 3S 20C lipo pil
anladım param hesabıma gecmedi ama hala ne zaman gecer bilginiz varmı tesekkurler bu sorun ne zamana kadar sürecek

Yusufsan07
06/01/2016 15:45:11 44465357 : Turnigy 2200 mAh 3S 20C lipo pil
Merhaba,
Sanalpazar'dan gelen bilgiye göre, bankalardan para transferinde geçici bir sorun yaşanıyormuş, bu sebeple ödemenize onay verilmedi sanırım.
İyi günler,
Yusuf Altundaşar
05071175477

buda satıcı arkadasla yazışmamız dikkatli olun benim 140 liram gitti çogu kişi 2 bin 3 binli rakamlardan bahsediliyo

buda haberr

Sıkıntı olacağını sanmıyorum şu aşamada , zaten kayyum atanmış normal şekilde devam eder diye düşünüyorum.

:saygilar: tevfik abii sıkıntıda o ya kayyum atandıysa bitmiş diyelim ama anlamadıgım konu sanalpazar halen satış yapılmasına izin veriyor bu etik degil alıyosun hesapta ne para var nede ürün dişimizden tırnagımızdan bu hobi için aylık belli bir bütçe ayırıyoruz böyle oldumu sinir oluyo insan madem böyle bişey var alım ve satım yapanları uyarmaları lazımm oraya bi uyarı koymak bu kadarmı zorrr :RCKolik:

Yalnız umarım paranı geri alırsın çünkü Turnigy 20c lipo almışsın zaten . Bunda da vardır bir hayır diye düşün bence ve ürünü iptal edip paranı almaya bak %p

Gold Bilg. (Komple Magazalari ile birlikte),
Sanal Pazar,
Hizlial,

Bir islem yapmayin, GOLD da calisan arkadaslarda dun itibari ile calismalari fesh edilmis, Hizlial onunde bekliyordu insanlar maas ve tazminatlar icin,

Az önce sanalpazar.com'a girdim böyle bir açıklama yapmışlar.

Bağlı bulunduğumuz Gold Gruba ait dört şirket 4 Ocak tarihinde iflas erteleme isteğiyle 4. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurmuş, mahkeme aynı gün tedbir kararı almıştır.
Sanalpazar.com'un sahibi olan Gold İnternet Teknolojileri A.Ş. bu dört şirketten biri değildir.

Ancak, yaygın yanlış anlamalar nedeniyle, bir grup şirketi olarak Sanalpazar.com'un çalışmakta olduğu bankalardan bazıları ile sorunlar yaşanmaktadır.
Son günlerde Sanalpazar.com'da üyelerimizin yaşadığı sorunların nedeni budur. Nitekim, diğer grup şirketleri için başvuruda bulunulan 4 Ocak günü, Sanalpazar.com'un hiçbir ödeme sorunu olmamış ve ödeme bekleyen 1.229 satıcı üyesinin, 3.074 satış işlemine ilişkin ödemeyi sorunsuz ve eksiksiz yapmıştır.

Mevcut sorunlar bankalar ile sürekli görüşülerek birer birer çözümlenmektedir.
Sorunların her an çözülebileceği inancı ile sitemizdeki satış işlemlerini sonlandırmadık.

Bu arada ödeme yaparak ürün satın alan üyelerimizin ödemeleri ya bize ulaşmamakta ve bankalarda beklemekte, ya da bizim banka hesaplarında beklemektedir. Dolayısı ile her durumda geri iade alınması mümkündür.
8 Ocak 12:00 itibariyle yeni bir duyuru ile son durum hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla.

Cok insan ekmek yiyordu, insallah durumu duzeltirler,

GOLD Bilg. 4 sirketten biri degil demisler ama calisanlari dun itibari ile isleri fesh edilmis,

Çalışanların işi fesh edildiğine göre , artık dönüşü olmayan bir yola girilmiş... :(
Allah yardımcıları olsun , şu kış gününde bir işyerinin kapanması kadar , işsiz kalmak da çok kötü bir durum :( Allah milletimize yardım etsin , dün markete girdim , daha asgari ücret zammı elimize geçmeden , hemen her kaleme en az 1 tl zam gelmiş :( ...Artık kaşık ,kepçe misalini söyleyesim bile gelmiyor , o kadar kanıksamışım anlayacağınız...

Asgari ücrete yapılan zam sonrasında oluşan ek ödeme ve ek vergi yükü ile birlikte çalışmakta bulunduğum hastaneler grubuna (toplam 3 büyük hastane) aylık 500 milyar lira ek gider yükü oluştu. Bunu karşılayabilmek için birçok kişi işten çıkartıldı. Hastalardan talep edilen bütün farklara belli oranlarda artış yapıldı. Birçok insan işsiz kaldı , hastalar mağdur , 300 TL zam alan çalışanların aldığı para zaten ellerine geçmeden zamlar sayesinde eridi. Bu işten tek karlı çıkan vergi gelirlerini arttıran devlet oldu. Başarılarının devamını diliyorum.

Devlet genelde zararlı çıkmaz :)

Ayda yılda sanalpazar dan bir satış yaparım. Yılbaşından önce satışı yaptım, onay bu p.tesi günü geldi. Ama parayı halen göndermediler :(

Dolardan, eurodan kırılıyoruz, dünyada petrol para etmezken hala benzin istasyonundan geçmeye korkar olduk. Bir araba almaya kalkıyoruz, bir araba parasından fazla parayı devlete vergi olarak ödüyoruz. Ben vergiye karşı olan bir insan değilim. Vergiye karşı olsam bile bu devleti ayakta tutan şeyin temellerinde ödediğimiz vergiler var. Ve hala bu durumlara rağmen ülke günlük güneşlik gösteriliyor, Avrupa Birliği tamamiyle yerle bir olmuş durumda, 1 euro 1.08 dolara karşılık geliyor. Ülkede lokomotif görevi gören insanlarda, ya bizi Avrupa bataklığına çekmekle meşgul ya da Orta Doğu bataklığına. Sonumuz hayrolsun. Ben bu sonu görüp, bu yolda ülkemin gitmemesi için elimden geleni yaptım. Benim içim rahat, ama bu vebali bize yaşatanlara da ahım ne bu dünyada nede diğer dünyada eksik olmayacak. Allaha şükür bizim halimiz vaktimiz yerinde, insanların nefes alacak güçleri bile kalmadı. Ve bu daha başlangıç.

Ben de yılbaşından önce 2 satış yaptım, neyse ki hiçbir sıkıntı yaşamadım. onay verildikten birkaç saat sonra para yattı hesaba.