[Satılık]: Impulserc Alien 5" Orjinal RTF

• Konbuyu başlatan Üye silindi 2027
  • Başlangıç tarihi
  • 631
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 2027

Guest
fiyat 750 tl

ImpulseRc 5" Alien
Motolab Cyclone FC
Emax RS2205 Motorlar
Little Bee 20A Esc
Frsky X4RSB Alıcı
herşey orjinal, motorların kutusu dahi duruyor, kullanılmamış bir set.

Modeli müthiş derecede özenerek geçen sene topladım, Kaan abinin tavsiyeleri ile ona benzer şekilde elektronik seçimini yaptım. Sırf bunu toplamak için meşhur kurtel lehim, lötfett flux, sıvı elektrik bandı, izopropil alkol aldım ve mr. steele in alien kurulum videosunda anlattığı taktikler ile topladım. Kolların-frame in kenarlarında japon yapıştırıcısı ile destek dahi var, çok temiz ve sağlam bir şekilde kurulumunu yaptım. Lakin o kadar uğraşıp ciddi de para verince bir türlü modele kıyamadım. 4 defa yanımda uçuşa götürdüm, sadece birinde uçurabildim. Toplamda maksimum 15 dakika uçuş süresi vardır. İlk uçurduğumda 3 pil alan turu attım. Diğer uçuşlarda pid ayarlarını bir türlü halledemedim, benzer setup kullanan birinin pidleri ile denedim, düzgün bir uçuş yapamayınca da uğraşmak istemedim. Her daim elimdeki diğer model olan qav210 u kullandım, Ozan da bir kısmına şahittir. Enteresan bir şekilde hiç pidlerle uğraşmadan güzelce uçuyor o model.

Üzerinde buzzerı, immersionrc 600mw ye uygun pil voltajı çıkışı vardır. Her türlü bağlantısı-lehimi ile tamamen uçuşa hazır, taranisde bind edip pil voltajı-sinyali falan rahatça görebilirsiniz. Multishot var esclerde, pid ayarlarını yaparsanız sorunsuz kullanırsınız. Kamera ve vericiyi uçakta kullandığımdan ilana dahil etmiyorum.
Elektronik sıfırdan farksızdır, 15 dk bile kullanılmamıştır muhtemelen. Frame de alt kısımda inişte olan birkaç çizik-sürtünme var. Bir defa düşürdüm sadece. Zaten ondan sonra kıyamayıp diğer ucuz modele odaklandım. Sette 2 tane top plate geliyor, o uçuşta kullandığım top plate in en arka sivri kısmında düştüğünde oluşan hafif soyulma var. Fotoğrafta görünüyor, o kısımı sivri yaptıkları için geri düştüğünde orası zarar görüyor. Çözümü de o kısımın hemen üzerine anteni sabitlemek için olan ekstra parçayı takıp çift kat yapmakmış. Modelin üzerinde görebileceğiniz gibi o şekilde ayarladım.

Olimpiyatta havada teslim yapabilirim. Yada başka yerlerde elden teslim yapabiliriz, kargolama da mümkün. Kumandanızı getirirseniz bind edip kontrolünü yapabilirsiniz, yoksa bende getirebilirim.

Açıkcası satmayı da hiç düşünmüyordum ama uzun mesafe fpv ile de ilgileniyorum şu an, 1.2 ghz video sistemi - otopilot için kaynak olsun diye satıyorum. Halen de tam karar veremedim ama açayım ilanı.

Fiyat konusunda, ben aldıktan sonra çoğu parça ucuzladı ama şu an ki fiyatlardan bir hesap yaparsak; impulserc siparişleri kargo ile 205 aud 162 usd, motorlar 59 dolar, escler 43 dolar, alıcı 29 dolar banggood dan. Kendiniz toplarsanız 10 dolar da ıvır zıvırlara verirsiniz ama onları saymayalım, 293 dolar 1040 tl. Böyle olmuyor tabi, kredi kartının komisyonu falan 1100 ü bulur. Ben tabi çok daha pahalıdan aldım her şeyi. Pişman olmayacağınız bir set, pdbnin altında komple sıvı elektrik bandı, kablolar çıkmasın diye sıcak silikon ile destek, motor vidalarında loctite falan epey emek verilmiş bir set.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...