Satış ilanlarındaki çıldırtan ifadeler.

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba Arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Şu an sadece v977'im var, hedefim yakın bir zamanda uygun ve sağlam bir 450 size heli alabilmek.
Ancak özellikle sahibinden tarzı sitelerde yayına çıkan ilanlarda sürekli karşılaştığım şüpheli ve mantıksız ibareler artık beni çıldırtacak..
Mesela ben şunu anlayamıyorum, arkadaş bütün helikopterler mi "Bir hevesle aldım, ama beceremedim. Sadece birkaç kez hover'da uçurdum"
Ya peki sadece hover'da tuttuysan beceremediğini nasıl anladın ? Hiç mi düşürmedin o heli'yi.
Aynı bütün araba ilanlarının "çok temiz kullanılmış, bakımları tam, sadece sürtmeden dolayı birkaç düzeltme boyası var" ya da "aslında arabanın ufacık bir çiziği vardı ama, kaskodan para alabilmek için yediyüzelli trilyonluk hasar göstertmişler" olması gibi, birçok helikopter "hiç uçulmamış, en ufak kazası yok vb." şeklinde satışa konuluyor.
Not : Kazası olan heli alınmaz gibi birşey demiyorum. Gerçekten doğru yazan kişiler de muhakkak vardır, sadece yaşadığım güvensizlik ve sinir olma durumu had safhada.
Üstelik öyle saçma sapan ilanlar da oluyor ki, mesela bir tanesi yazmış, "bir hevesle aldım, uçuramadım vs." Fakat, satış listesine bakıyorsunuz pil şarj cihazı yok. Yahu nasıl bir hevesle aldın 1 pillik miydi hevesin ??? vs. vs.
Bir tanesi de "uçup uçmadığını bile bilmiyorum" yazmış, gel de delirme.
Bi de iki kelime yazmaya erinen düşüncesizler var ; "Arkadaşlar, arayın konuşalım" yahu ben ne arayacam seni. Satmayı düşünen sensin, adam gibi yazsana hangi parçalar var, durumları nelerdir vs.
Vakit olsa, hepsini buraya resim olarak eklemek isterdim...
Sizin de vaktinizi aldım, sadece bir sıkıntımı paylaşmak istedim kusura bakmayın lütfen :)
İnş. en kısa zamanda micro üstü ilk helime geçebilirim. Selamlar, kırımsız uçuşlar :)

Haklisin, hemde cok haklisin,

Ama kimse malim kotu demez, yoğurdum ekşi demez.Ben bunu aldim düşürdüm, düşürdüm dese kimse almaz,
Çoğu camiada bilinmez, bilinmediği için kimse itibar edip düşmüşü almaz,almamakta haklıdırda,
Eğer camiaca bilinmiş biri olsa ondaki helinin düşmesinin önemi pek yoktur sifir gibi toplar çünki bu açıdan söyledim,
Kimiside gerçekten korkup uçuramaz ama bu genelde 600 ve üzeri helilerde olur, çünki korkutur, ama daha düşük seride bu olmaz,
600 alti seriyi illaki hover yapmaya çalışan indiremeyip illaki çakar yere haklısın.

Ama buna çok takılma çünkü sadece bu hobi için değil ev, araba için bile saçma sapan ilanlar var,
Adam ataşehirde sanki ataşehir konaklarının içindeymiş gibi ilan çıkıp boklu dereye karşı gecekondudan sonra imara açılıp müteahhide yaptirdiği daireyi villa gibi tanitiyor,
Say say bitmez böyle, yani dikkatli olun,

Ben dün sahibindendeki bir ilanda mesela resmen bir üçkağıt yakaladım, resmen alakasız bir ilan ve bilmeyeni acayip avlar,

Ne diyelim..

***Heliyi almadan önce mutlaka bilenlerden, bilinen kişilerden destek alınmalıdır...

:D , kimse ayranım ekşi demiyor malesef Emrah...Denilmez de zaten aslında ama, dürüstçe söyleseler , kırılmayan heli olmaz , sadece parçası değişmiş heli olur..
Kimisi hastalık,iş,zaman bulamamak gibi sebeplerle hobi bırakır , o yüzden kelepir veriyordur modeli , ama bir kaç yıl geçmesine rağmen , halen model alıp satar o şahıslar :laugh:
Bizler alışkınız o durumlara , o yüzden alışverişi bilmediğimiz birisinden mümkün olduğu kadar yapmamaya özen gösteririz.Ya da sıfır almaya çabalarız.Sen de hobiyi öğrendikçe , her şey yerine zamanla oturacak , hatta bazı ilanlara kahkalarla güleceksin... :D

emrah ozdemir' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Şu an sadece v977'im var, hedefim yakın bir zamanda uygun ve sağlam bir 450 size heli alabilmek.
Ancak özellikle sahibinden tarzı sitelerde yayına çıkan ilanlarda sürekli karşılaştığım şüpheli ve mantıksız ibareler artık beni çıldırtacak..
Mesela ben şunu anlayamıyorum, arkadaş bütün helikopterler mi "Bir hevesle aldım, ama beceremedim. Sadece birkaç kez hover'da uçurdum"
Ya peki sadece hover'da tuttuysan beceremediğini nasıl anladın ? Hiç mi düşürmedin o heli'yi.
Aynı bütün araba ilanlarının "çok temiz kullanılmış, bakımları tam, sadece sürtmeden dolayı birkaç düzeltme boyası var" ya da "aslında arabanın ufacık bir çiziği vardı ama, kaskodan para alabilmek için yediyüzelli trilyonluk hasar göstertmişler" olması gibi, birçok helikopter "hiç uçulmamış, en ufak kazası yok vb." şeklinde satışa konuluyor.
Not : Kazası olan heli alınmaz gibi birşey demiyorum. Gerçekten doğru yazan kişiler de muhakkak vardır, sadece yaşadığım güvensizlik ve sinir olma durumu had safhada.
Üstelik öyle saçma sapan ilanlar da oluyor ki, mesela bir tanesi yazmış, "bir hevesle aldım, uçuramadım vs." Fakat, satış listesine bakıyorsunuz pil şarj cihazı yok. Yahu nasıl bir hevesle aldın 1 pillik miydi hevesin ??? vs. vs.
Bir tanesi de "uçup uçmadığını bile bilmiyorum" yazmış, gel de delirme.
Bi de iki kelime yazmaya erinen düşüncesizler var ; "Arkadaşlar, arayın konuşalım" yahu ben ne arayacam seni. Satmayı düşünen sensin, adam gibi yazsana hangi parçalar var, durumları nelerdir vs.
Vakit olsa, hepsini buraya resim olarak eklemek isterdim...
Sizin de vaktinizi aldım, sadece bir sıkıntımı paylaşmak istedim kusura bakmayın lütfen :)
İnş. en kısa zamanda micro üstü ilk helime geçebilirim. Selamlar, kırımsız uçuşlar :)
O da bir seymi rcpano da bir ilan vardı 450 lık 5 palli copterx x ilanı
Aynen şöyleydi ;
"Süper stabiliteye sahip havada bırakın yemek yemeye gidin ."
Adam resmen böyle yazmıştı .

Emrah bey, yakın zamanda sağlam ve uygun bir 450 düşünüyorsunuz. Bence çok acele etmeyin. Yaz öyle böyle bitiyor. Kışın malum çok da aktif uçmuyor çoğu kişi ve modeller satışa çıkmaya başlıyor, model değiştirmeyi düşünenler eskilere yol verip yeniler için kaynak yaratma yolunu tercih edebiliyorlar... Halloween, Thanksgiving, Black Friday, Christmas gibi belli tarihlerde %10 , %12.5 indirimler gelecek. Hatta bazı kitler, modeller doğrudan specials kısmına konulup daha da uygun fiyatlardan verilecek...

Doğrudan yurtdışından almanız da değil kastettiğim. Dolaylı yoldan sizi de etkileyebilir bu indirimler yukarıda dediğim gibi. Model değiştirmek isteyenler konusu...

Ama önce forumda biraz zaman geçirin. Model aldığınız kişileri az çok tanımış, muhabbetiniz olmuş olur. Sahibinden vb siteler ciddi tehlike...

Hoşgeldiniz diyelim :)

Forumlarda aktif, bilinen modelcilerden alışveriş yaparsanız riskleri oldukça minimize etmiş olursunuz Emrah bey.
Bence bu işin en kolay yolu bu. ;)

Cevaplar için teşekkürler :saygilar:
Rasim Öztürk' Alıntı:
Ama önce forumda biraz zaman geçirin. Model aldığınız kişileri az çok tanımış, muhabbetiniz olmuş olur. Sahibinden vb siteler ciddi tehlike...

Hoşgeldiniz diyelim :)

Hoşbuldum. Yeri gelmişken, ülkemizde genel itibariyle dolandırıcılık "top" yapmışken, böyle internet üzerindeki bir forumda ; "başkasına bedelsiz parçalar gönderen", "sen benimkini kullan, senin sipariş gelince bana verirsin diyen" ve "komple heli'yi başkasına gönderip, ayar yapılıp geri alan" kişileri görmek, gerçekten hem şaşırttı, hem de ülkemiz adına çok mutlu etti beni :) Sayılarınızın artması dileğiyle ...

İşte bunun sebebi burada bir aileye katılıyoruz,
Sağolsun bu aile yeni katılanı içine kabul ediyor önyargısız ve bir müddet sonra tanımaya başlıyor,
Yardımını esirgemiyor,
Eğer düzgün bir kişi değilse sistem otomatikman dışarı atıyor,
Kalanlarda buluşmalar, görüşmeler derken birbirini yüzyüze tanıdığı için güveniyor,
Güvenincede gerisi geliyor,

Çünki herkezin birbirini yüzyüze tanıdığı yerde dolandırıcılık yapilamaz...Burada insanlarin bir itibari ve bilinirliliği vardir kimse bunu zedelemek istemez...

emrah ozdemir' Alıntı:
Diğer hususların yanında en çok bunu beğendim :D .

Ufff çok iyi taktikler aldım ben buradan. Elimdeki tüm uçakları heli diye satabilirim bu forumda! :D :p

emrah ozdemir' Alıntı:
Cevaplar için teşekkürler :saygilar:
Hoşbuldum. Yeri gelmişken, ülkemizde genel itibariyle dolandırıcılık "top" yapmışken, böyle internet üzerindeki bir forumda ; "başkasına bedelsiz parçalar gönderen", "sen benimkini kullan, senin sipariş gelince bana verirsin diyen" ve "komple heli'yi başkasına gönderip, ayar yapılıp geri alan" kişileri görmek, gerçekten hem şaşırttı, hem de ülkemiz adına çok mutlu etti beni :) Sayılarınızın artması dileğiyle ...

Emrah kardeşim, şaşırma bu kadar, malum beş parmağın beşi de bir değil, biz neler gördük neler. Şimdi yazmaya kalksam destan olur.
Benim nacizane tavsiyem, eğer bütçe elveriyorsa mutlaka "sıfır" topla, hem pratik kazanmış olursun, hem de ne yaptığını ve nasıl yapıldığını bilirsin.
İkinci el bir şeyler alacak olursan da, mutlaka fikir alışverişinde bulun. Forumu takip et.
:saygilar:

Benim de tam isabet oldu bu konu, sahibinden üzerinde bilincli bir şekilde kelebekhobi ile mesajlarım var. Sim kumandası için biraz trolledim, akşama yüklerim ekran görüntüsü :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ufff çok iyi taktikler aldım ben buradan. Elimdeki tüm uçakları heli diye satabilirim bu forumda! :D :p
En iyi müşterilerin uçakçılar olur Sümer abi. :laugh: :lollol:

doğruları yazanda malını satamıyor ondandır sanırım :D 1 yıldır bir quad ve bir trex 600 üm var satışta :D kimse arayıp sormuyor :D :D :halay: :halay:

Türker Akgün' Alıntı:
Forumlarda aktif, bilinen modelcilerden alışveriş yaparsanız riskleri oldukça minimize etmiş olursunuz Emrah bey.
Bence bu işin en kolay yolu bu. ;)
öncelikle merhabalar.kesinlikle katılıyorum forum içinden alışveriş daha güvenli. Kendimden örnek vermek gerekirse bu forum içinde bir kaç arkadaşlar ürünler aldım. Ve sattım. Hangi ürünü kimden aldiysam bi kere geri iade garantisi verdiler.birde en azından takıldığı yerde soru sorabilip ürün hakkında alışveriş sonrası destek te alabiliyorsunuz.yani muhattap var.sonuç itibariyle bu forum daki aktif üyeler para için itibarına leke getirmek istemez. Diğer bahsettiğiniz alışveriş siteleri için bu risk fazla.sonucta malını satan kadar.neyse güzel bi konu olmuş. Herkeze iyi forumlar