Seagull Low Wing Trainer

Doğuş Arısoy

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Öncelikle herkese merhaba, yeni bir konu, yeni bir uçak umarım yeni bir de sayfa olur hobi hayatıma. :)

Öncelikle ilk montajdaki heyecandan eser yok aman nasıl olsa ARF düşüncesine sahibim. 5 dakikada toplanacak gibi duruyor. Oysa ilk modelim gözümde ne kadar büyümüştü. Bakalım bunda size ne gibi sıkıntılarla problemlerle geleceğim. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Seagull Low Wing Trainer

Dogus bu tayyare benimde cok hosuma gidiyor,
Bende buna bir OS Max 55 kombinasyonu ile dusunuyorum kuvvetle muhtemel, guzel bir alttan kanat trainer olacak,

Yapim asamasini birebir fotolarsan sevinirim yada videolarsan,

Bu arada hayirli olsun,

Seagull Low Wing Trainer

Hangi "yapım aşaması"? Adamlar motor mountu bile monte etmişler, pushrodları kılıflara takmışlar, yanlış hatırlamıyorsam menteşeleri yapıştırıp bir de pinlemişler. İki servo vidası sıkılacak hepi topu! :D :p

Seagull Low Wing Trainer

Hayırlı olsun Doğuş! Kırımsız uçuşlar!

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hangi "yapım aşaması"? Adamlar motor mountu bile monte etmişler, pushrodları kılıflara takmışlar, yanlış hatırlamıyorsam menteşeleri yapıştırıp bir de pinlemişler. İki servo vidası sıkılacak hepi topu! :D :p

Öyle deme Sümer Bey, daha yatay ve dikey dengeleyici yerine yapışacak...

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:

Abi ne pini ne menteşesi. Bunda hiçbiri yok, hepsini ellerimle yaptım tek tek. Sırf arkadaki pushrod borularını takıp yollamışlar. Menteşeler, kanat, yatay dikey dengeleyiciler, elavatör, rudder. Kısaca yapıştırıcı ile olacak her şeyi yaptım abi. Ana tekerleklerin yerlerini açtım, oralara ince ca sürdüm hafiften kurumaya bıraktım. Her menteşe için 1 adet tam ortadan iğne oturttum. Ama CA menteşe yeterli gelecek iğneye bile gerek olmayacak kadar düzgün yaptım. ( Allah utandırmasın büyük konuştum. :laugh: )

Ama gayet güzel gidiyor. Kanatın bir tarafında bir ezik var, ben mi yaptım, yoksa gelirken mi oldu. Öyle miydi bilmiyorum. Ama kanatın en uç tarafında balsa kaplamışlar. O balsa hafiften ezilmiş. Biraz inceledim ama sanıyorum kaplamayı tutsun diye yapılmış bir yer gibi geldi bana. Ne yaparım ne ederim bilemiyorum abi açıkçası o kısıma.

Evrim SUTEL' Alıntı:
Dogus bu tayyare benimde cok hosuma gidiyor,
Bende buna bir OS Max 55 kombinasyonu ile dusunuyorum kuvvetle muhtemel, guzel bir alttan kanat trainer olacak,

Yapim asamasini birebir fotolarsan sevinirim yada videolarsan,

Bu arada hayirli olsun,

Elimde 46lık motor olunca onunla kullanacağım ilerde o motor ile değiştirmeyi bende düşünüyorum. :)

Omer Erkan' Alıntı:
Hayırlı olsun Doğuş! Kırımsız uçuşlar!

Öyle deme Sümer Bey, daha yatay ve dikey dengeleyici yerine yapışacak...

Teşekkür ederim abi. :)

Seagull Low Wing Trainer

Kanat ucunda ezik varsa diğer kanatta da aynı yeri azıcık ezebilirsin. [emoji38]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seagull Low Wing Trainer

sumeryamaner' Alıntı:
Kanat ucunda ezik varsa diğer kanatta da aynı yeri azıcık ezebilirsin. [emoji38]

Yani sıkıntı olmuyor mu abi. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seagull Low Wing Trainer

Yahu artık deneyimli bi modelcisin. Sakıncası var mı yok mu anlarsın. Olmadı foto çekip gönder bakalım. :)

Seagull Low Wing Trainer

sumeryamaner' Alıntı:
Yahu artık deneyimli bi modelcisin. Sakıncası var mı yok mu anlarsın. Olmadı foto çekip gönder bakalım. :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi kaplamadan anlaşılıyor zaten tam orayı balsa ile kaplamışlar sağlam bir yer değil zaten oradan ezilmiş. Kanatın üst çıtaları sağlam.

Seagull Low Wing Trainer

Felakeeetttttt... [emoji38]
Geliyo beyzbol sopasııı :)

Seagull Low Wing Trainer

sumeryamaner' Alıntı:
Felakeeetttttt... [emoji38]
Geliyo beyzbol sopasııı :)

Abi valla heyecan yaptım ne olacak şimdi [emoji3]

Seagull Low Wing Trainer

Unut o kanadın ucunu!

Seagull Low Wing Trainer

sumeryamaner' Alıntı:
Unut o kanadın ucunu!

Abi unut derken takma kafana gibi mi yoksa o kanattan olmaz gibi mi unutacağım [emoji52]

Seagull Low Wing Trainer

Yok yok senden adam olmaz. :D
Yahu ilk uçuşta bir yerleri ezilip çatlayacak. Bir şeycik olmazzzz...
Bak benim low wing pırıl pırıldı. Bir uçuş günü bagajdan çıkardım ki iki kanat da alttan üste delinmiş. Başka bir uçağın kanadı şusu busu delmiş güzelim kanadımı! Bantlayıp uçtum. :)