selamlar ilginc bir sorun yardım rica edecegim

xjumanjux

Yeni Uye
selamlar merhaba arkadaşlar

tanışma bölümüne yazmadan direk soru sormak zorunda kaldım hic etik değil ancak gerçekten bilgim yetersiz olması sebebiyle ustalara başvurmak istedim. Kendime bir quadcopter toplamak için elleri sıvadım. configim belirteyim
emax 280 mm frame
cobra 2208 4x motor
naze32 dragonfly32 full controller
4x rotorgeek oneshot dumper 30a esc
boscam ts835 video transmıtter
quantum v2 googgles
pcb board
sony 800 camera
1300-2200- 4s 45c lipo battery
radiolink at10 kumanda
ramitech ppm pwm sbus converter
programlanabılır ledler
neo 7n gps modul
kv team osd

enteresan bır sorun yasamaktayım kafam almıyor . motorlara anı olarak güc verdıgımde veya belırlı bır devır yaptırdıgımıda bunlar orta devirin üstü sayılır kameradaki görüntüm tamamen gitmekte. no signal yazıyoru devırı bıraz yükseltip alcaltınca belli olmuyor ne zaman olacagı görüntü gidip geliyor. denedigim seyler sunlar

1. pcb sorun oldugunu düşündum 12 v düşürmekte pcb onu devre dısı bırakıp LC filtre ile disaridan bagladım 3s batarya ile yine görüntü gitti
2. osd devre dısı bıraktım direk bagladım görüntüyü . 3s batarya ile yine görüntü kesilip gelmekte
3.LC filter aldım denedım yine gitti ancak görüntüde ciddi iyileşme yaptı.
4.cc3d board montajladım denedım yina aynı durum
5. bataryalar yererlı akım vermıyor dıye hepsını full sarj edip denedim yine aynı durum
6. motorların bazılarını cıkarıp 2 motor devrede 3 motor devrede denedım ancak durum yıne aynı
7.tek motor çalışırken azalma mevcut ancak yıne aynı durum

denemedıgım tek pcb kartını devreden cıkarmak acaba sorun esc lerde mı motorlarda mı anlayamıyorum ney bu kadar yuksek bır frekans olusturuyor kı video no signal yapıyor kesıyor goruntuyu bana yardımcı olabılırmısınız

Hoşgeldiniz. Kullandığınız pillerin markası nedir? Su an telden uzun yazamayacağım. Pc başına geçince daha detaylı yazarım.

selam ustad merhaba

1 adet 3300 40 c you&me marka
1 adet 2200 hrb marka lipo
1 adet 1800 mah gensys marka lipo bulunmakta benı baya zorladı bu durum power dısp board süphelenıyorum. ama board bu kadar yuksek frekans uretebilimi bilmiyorum

bu arada kamera ve wifi tesisatını farklı bır pil ile besledım motorları 2200 ile besliyorum video tesisatını 1800 mah ile

emre vural' Alıntı:
selamlar merhaba arkadaşlar

tanışma bölümüne yazmadan direk soru sormak zorunda kaldım hic etik değil ancak gerçekten bilgim yetersiz olması sebebiyle ustalara başvurmak istedim. Kendime bir quadcopter toplamak için elleri sıvadım. configim belirteyim
......
Soru sorduktan sonra da Tanışma konusu açıp, selam verebiliyoruz Emre Bey...