Servo uzatma kablosu yapımı - Terminal Sıkma Pensesi Nasıl Kullanılır ?

Doğuş Arısoy

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Abilerim bugün kablomu kendim yapmaya kalktim ama sağlam olmadı sanırsam özel bir pense kullanmak gerekiyor deneyimini ve pensenin adını paylaşabilecek birileri varsa çok memnun olurum. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Servo uzatma kablosu yapımı

Doğuş' Alıntı:
Abilerim bugün kablomu kendim yapmaya kalktim ama sağlam olmadı sanırsam özel bir pense kullanmak gerekiyor deneyimini ve pensenin adını paylaşabilecek birileri varsa çok memnun olurum. [emoji4]

İyi seyirler. ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Levent Uygun' Alıntı:
İyi seyirler. ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi onları izledim, ama nedense ben kabloyu bastıramıyorum yani durmuyor çekince geiyor kablo orjinallerinde kabloyu sokup geliyor birde o pensenin adı nedir ki

Doğuş' Alıntı:
Abi onları izledim, ama nedense ben kabloyu bastıramıyorum yani durmuyor çekince geiyor kablo orjinallerinde kabloyu sokup geliyor birde o pensenin adı nedir ki

Terminal sıkma pensesi.

Levent Uygun' Alıntı:
Terminal sıkma pensesi.

eyvallah abi bakalim yarin konusayim site ile. [emoji3]

Bende bundan var...

Omer Erkan' Alıntı:
Bende bundan var...

Ömer Abim diğer siparişimde alayım. Zaten HK'den servo uzatma kablolosu aldım abi ama hala gelmediği için kendim yapayım istemiştin.

Doğuş pilottr de var diye aklımda kalmış servo soketleri de vardı bir ara

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Doğuş pilottr de var diye aklımda kalmış servo soketleri de vardı bir ara

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet abi Pilottr'de varmış ama nedense bulduğum fiyatlar hep 100TL üzerinde. Muadil ürün arayışına girdim abi. Koçtaş ve benzeri yerlerde sıkma pensesi altında 25-30TL arası şeyler buldum. Ama ne farkları var henüz çözemedim abi.

Farkları şu: Ucuzu ile yaptığında pense maliyetinden kazandığının 100 katını uçaktan kaybedeceksin...

El aletleri demirbaştırlar ve onlara ödenecek rakamın hesabı yapılmaz. Hele ki servo kablosunu emanet edeceğin bir crimping tool için çok dikkat etmek gerekir. Pabuç sıkıştırma konusunda tüm kaynaklar işin alette bittiğini yazar.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Farkları şu: Ucuzu ile yaptığında pense maliyetinden kazandığının 100 katını uçaktan kaybedeceksin...

El aletleri demirbaştırlar ve onlara ödenecek rakamın hesabı yapılmaz. Hele ki servo kablosunu emanet edeceğin bir crimping tool için çok dikkat etmek gerekir. Pabuç sıkıştırma konusunda tüm kaynaklar işin alette bittiğini yazar.

Teşekkür ederim abi değerli yorumun için ama benim asıl merak ettiğim nokta şu; Troy marka pensenin ne gibi bir farkı var çap boyları mı farklı ağız yapısı mı farklı.

kablo sıyırmak için

ya da

Ağız yapısı farklıdır Doğuş. Bizim kullandığımız soketlerin harcı alem başka yerlerde kullanıldığını sanmıyorum. O nedenle Koçtaş vs gibi veya köşe başındaki hırdavatçılarda kolaylıkla bulunmaz. Ayrıca arayıp dolaşırken hem zaman kaybediyorsun, hem de zaten farkına varmadan bir sürü para harcıyorsun. Üstüne de, amaca tam uygun olmadığından elinde işe yaramaz bir şey daha oluyor.

Konnektor yapımı gösteren güzel bir PDF döküman [emoji106]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İLK deneme için hiç de fena iş çıkarmadım [emoji2]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lehim yapıp kargaburunla sıkınca da oluyor.