Servo vb girişler için Konnektör Pensesi öneri

Berk Eksin

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba uzun zamandır aklımda servolar ve vb diy uygulamar için Konnektör pensesi almak vardı. Internette biraz araştırınca almam gerek. Modelin sn-28b almam gerektiğini gördüm veya sn-48bs de aynı işi görüyormuş.

Normalde aliexpress e yazınca ilk çıkanlardan birini alıcaktım fakat en sevdiğim içerik üreticilerden biri olan Murat Şen'nin konnektör penseleri adlı videosunda aldığı ucuz sn28b ile bir tane bile düzgün konnektör sıkamadığını belirtti engineer marka japon mali başka bir pense tavsiye etti ama dolar kuruyla beraber fiyatı baya tuzlu ayda bir iki kere kullanacağım birşeye bu kadar vermek istemedim aliexpress de biraz daha dolaşınca bir iki markalı gibi birşeyler buldum yefym colors gibi markalar var ama karar veremedim sizler bu tarz bir pense kullandınız mi tavsiyeniz nedir

Zamanında ben de senin gibi düşünüp, ucuz bir tane almıştım. Ama Murat beyin belirttiği gibi ben de ne yazık ki memnun kalmadım. O yüzden ucuz olanların düzgün çalışacağından emin olmak ne yazık ki biraz zor :(

Ama belki ucuz ama düzgün çalışan bir markayı kullanan arkadaş varsa önerebilirler.

Merhaba uzun zamandır aklımda servolar ve vb diy uygulamar için Konnektör pensesi almak vardı. Internette biraz araştırınca almam gerek. Modelin sn-28b almam gerektiğini gördüm veya sn-48bs de aynı işi görüyormuş.

Normalde aliexpress e yazınca ilk çıkanlardan birini alıcaktım fakat en sevdiğim içerik üreticilerden biri olan Murat Şen'nin konnektör penseleri adlı videosunda aldığı ucuz sn28b ile bir tane bile düzgün konnektör sıkamadığını belirtti engineer marka japon mali başka bir pense tavsiye etti ama dolar kuruyla beraber fiyatı baya tuzlu ayda bir iki kere kullanacağım birşeye bu kadar vermek istemedim aliexpress de biraz daha dolaşınca bir iki markalı gibi birşeyler buldum yefym colors gibi markalar var ama karar veremedim sizler bu tarz bir pense kullandınız mi tavsiyeniz nedir

Servo konnektörleri modelcilikte hayati önem taşırlar. O nedenle eğer kendin sıkma pensesi ile soket yapacaksan asla kaliteden ödün vermemelisin. Ancak verdiğin linklere bakıp bu iyidir bu kötüdür demek de imkansız. İdeali yorumları okuyup karar vermek. Tabii bunu yaparken "crimping" denilen olayın temel felsefe ve mekanizmasını da okumakta yarar var.
Bir önemli not da soket ve kablo fiyatları üzerine. Aliexpress'te bile hiç ucuz değiller. Ama her durumda modelcilikle ciddi şekilde uğraşan birisinin alet parkında olması gerektiğini düşünüyorum sıkma pensesi, kablo ve soketlerin.