Servoların 360 derece dönmesi

Kutluhan ARSLAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Öncelikle herkese merhaba bu sene yeni başladığım model uçakçılıkda bir sorunla karşı karşıyayım,sistemi başlatığım zaman kumandadan servo hareketlerini yapmaya başladığımda servolardan bazıları kendiliğinden 360 derece dönmeye başlıyor bunun sebebini araştırdım ama bulamadım yardımcı olursanız mutlu olurum teşekkürler.

Eğer servoların hall sensörlü değilse 360derece dönmesinin benim bildiğim tek nedeni var oda o servolar derece hesabi için değil sonsuz dönüs için yapılması büyük ihtimal yanlış sevo aldın

Üstad aynı sorunu ben de yaşıyorum. En son sorunun kablo eklerinde olduğu kanaatine vardık. Yani mesafe uzun olduğu için sinyal haberlesmesinde problem olduğunu düşünüyoruz. Fakat çıkamadık işin içinden. Bugün "servo ekleme" başlığı altinda konuyla alakalı yazdım.

Üstad aynı sorunu ben de yaşıyorum. En son sorunun kablo eklerinde olduğu kanaatine vardık. Yani mesafe uzun olduğu için sinyal haberlesmesinde problem olduğunu düşünüyoruz. Fakat çıkamadık işin içinden. Bugün "servo ekleme" başlığı altinda konuyla alakalı yazdım.
ne kadar uzattın servolarını

Üç tane 60 cmlik ara kablo kullandım 180 cm falan uzattım fakat tek tek ara kabloları eksilterek denedim sonuç servoyu direk navio servo çıkışlarına bağlayan kadar aynı sonucu aldım. Kullandığım servolar mg 955 180 derece

Sümer abi, ilk calistirdigimda yapmıyor hızlıca tüm servolari kumandadan hareket ettiğinde başlıyor 360 derece donmeye.aradaki uzatmaları çıkartın servoyu direk aradığımız navio nün servo çıkışlarına bagladigimda problemsiz çalışıyor. Pixhawkta da denedim onda da aynı problem var.

Sümer abi, ilk calistirdigimda yapmıyor hızlıca tüm servolari kumandadan hareket ettiğinde başlıyor 360 derece donmeye.aradaki uzatmaları çıkartın servoyu direk aradığımız navio nün servo çıkışlarına bagladigimda problemsiz çalışıyor. Pixhawkta da denedim onda da aynı problem var.
ayynı problem bende de hızlıca döndürdüğümde oluyor