Blade mcpx BL2 Uçuş sorunu

Timur Cakir

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim BLADE mcpX BL2 hic ucmuyor, Gas verdimmi hemen dönüyor, ve takla atiyor, hem yesil modda hemde mavi modda, cok hassas, Gas a dokundummu hemen dönmeye basliyor. Ne olabilir sizce ARKADASLAR ?
Kullanilmis almisdim bütün parcalari nerdeyse degistirdim, Bende Artik yavas yavas ümidimi birakiyorum. Dünyanin parasina, patladi. Ah bi su hatayi bulabilsem.

Merhabalar ,model etrafında mı dönüyor ? eğer öyleyse kuyruk tutmuyor olabilir bu durumda ,kuyruk motoru ile ilgili olabilir yok
değilse,o zaman geriye ünite ve kart kalıyor , onları kontrol ettinizmi ?

Benim BLADE mcpX BL2 hic ucmuyor, Gas verdimmi hemen dönüyor, ve takla atiyor, hem yesil modda hemde mavi modda, cok hassas, Gas a dokundummu hemen dönmeye basliyor. Ne olabilir sizce ARKADASLAR ?
Kumanda olarak ne kullanıyorsunuz ? Kumanda ayarlarını neye göre yaptınız ?

Selamün Aleyküm, Mehmet Abi
Kumandam Spektrum DX6 siyah.

Adnan Abi, vallaha bende öyle düsünüyorum, cünkü biraz Gas verdimmi,sanki kuyrukdaki Motor sanki foll Gas veriyor, ve onun icinde dönüyor.

Bir Video koyacam o zaman görürsünüz..

Video burada

Kumanda ayarlarını manuel kurulum kitapçığınıza göre yaptıysanız ,görünen kuyruk tutmuyor ya kuyruk motoru yada
ana kart ve ünitede sıkıntı var ,görünen o

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Birde nacizane tavsiyem bunlar hafif aletler uprage yapmıya hiç gerek yok sonuçta ağırlık artıyor ? :saygilar:

Kumanda ayarlarını manuel kurulum kitapçığınıza göre yaptıysanız ,görünen kuyruk tutmuyor ya kuyruk motoru yada
ana kart ve ünitede sıkıntı var ,görünen o
Ben de Adnan abiye katılıyorum. Öncelikle kumanda ayarlarınızı kontrol ediniz. Bu ayarları nasıl yaptınız. Manuallinde zaten DX6 için ayarları olması lazım. Onlarla birebir aynısını yaptınız değil mi ?

Eğer kumanda ayarlarınız %100 doğru ise o zaman videodan anladığımız kadarıyla kuyruk motorunda sorun var. Ya motor sorunlu ya da ana kart. Test etmek için ana palleri söküp modeli elinize alınız. Sonra yavaş yavaş gaz veriniz ve modelin kuyruğunu sağa sola doğru yavaş yavaş çeviriniz. Bu sıra kuyruk pallerini kontrol ediniz. Normalde bu sıra dönmesi lazım. Ama muhtemelen sizin kuyruk motoru hiç çalışmayacak ve kuyruk lalleri hiç dönmeyecek.

• Beğen
Tepkiler: adnan_kaptan
Selamün Aleyküm,
Benim Blade mcpX BL2, problemi neymis,arka motoru, ve pervane motorunu yeniledim, simdi takla atmiyor, güzel calisiyor.
Simdide birtürlü kalkmiyor, ucmuyor,
Ne olabilir acaba Arkadaslar?

Merhabalar hold çekili şekilde ,emniyetli bir şekilde gaz verin paller açı alıyormu alıyorsa kalkacaktır ,yani pallerin hücum kenarı
aşağı doğru açı almalı ,