Simülator Temassızlık

ounr_orzutk

Yeni Uye
Herkese merhabalar, forumda simulator kısmını inceledim ama aradığım konuda bir bilgiye rastlayamadım.

Banggood'dan sipariş verdiğim 8 kanallı simulator kumandam dün geldi. ( )
RF'ın kurulması ile ilgili sıkıntılar yaşamıştım, fakat Phoenix de çalışıyordu. Bugün Phoenix'in kumanda ayarlarına yaparken Elevator kontrolünde temassızlık olduğunu fark ettim. Elevator çubuğunu yukarı aşağı yaptığımda bazen ekrandan tepki alıyorum bazen almıyorum. Kumandanın içini açıp müdahale edebilir miyim? Yada yapabileceğim alternatif başka bir şey var mı? Yada başlamadan hobinin sonuna mı geldim.

Simülator Temassızlık

Merhaba Onur,

Anladigim kadari ile aldigin Urunde Bazi kalite kontrol problemleri yasiyorsun ve dogal olarak canin sikilmis durumda :-\

Bu tur sanssiz durumlar Zaman Zaman hepimizin basina gelebiliyor, ozellikle ucuz cin malzemelerinde. Bence kesin icinde bir temas sorunu var. rahatlikla icini acio kontrol edebilirsin diye dusunuyorum. Kolay gelsin :)

Simülator Temassızlık

Teşekkür ederim Mehmet Bey, birazdan içini açıp bir inceleyeceğim. Umarım lehimle vs ile çözülecek bir şeydir.

Simülator Temassızlık

Aynı kumandadan bende var ve bende sol sitic te sorun vardı içini açtım yaptım arkasın daki bağlantılar gevşek olduğu için oluyor

Simülator Temassızlık

Bende içini açtım o kadar sorunlu bir durum yok kolaydır,dert etmeyin, :RCKolik:

Simülator Temassızlık

Kumandanın içini açtığım zaman şöyle bir görüntü ile karşılaştım. Kablo bağlantılarında sıkıntı yok. Ama genel olarak elevator çubugu neden çalışmıyor çözemedim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Simülator Temassızlık

Onur selam,

Şu potansiyometre ve ilgili bağlantılarını kontrol etmelisin. Bağlantılarda birşey yoksa potans içine yağsız kontakt sprey sıkmayı bi deneyebilirsin %p

Kolay gelsin.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol