SK 450 Deadcat-multiwii-Grand Turbo 1200kv uyumluluk sıkıntıları

aykutsagirkaya

Yeni Uye
Selam,
Eskişehir'den Denizli'ye dönerken bir anda elimde bazı parçalarla eve geldim. Hikayesi çok uzun, elimdeki parçalar ise şöyle:
sk450 deadcat gövdesi yön gösteren topu ve topun takıldığı tel mevcut değil sıkıntı oluştururmu bilmiyorum
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

normal sk450 gövde parçaları

grand turbo gf2215/20 1200kv normalde 20A max 24.5A. esc 20A max 25A 10 sn ancak quad için uygunmudur hem motor hem esc için emin değilim 10x45 paller

güç dağıtıcısı

multiwii v0.2 zaten arduino ve proglamlama bilgim iyidir.

alıcı manualini bulamadım anten kablolarını yeniden lehimlemem gerekebilir. tahmini uzunluğu ne kadar olmalı bilmiyorum

mevcut batarya 1300lük ama başlangıç için çalışsa yeter ancak 2s gibi ölçtüm 6 küsür volt okudum multimetrede üzerinden zaman geçmiş belki 3s tir. şarj cihazım yok

ppm encoder module hkpilot32 bu quadda ne işe yarayacak onu anlamış değilim. ne amaçla alınmış onu da bilmiyorum. zaten pcbnin üzerinde kod vs hiçbirşey yazmıyordu denk geliş buldum ne olduğunu.

birde bu kumanda mevcut anteni kırık fkat elimde bozuk nrf modülü var oda 2.4gh ve antenini buna takabilirim. 7 kanallı galiba.

Şimdi asıl konuya geleyim baya birleştirdim. dupont kablosu, banana plug, vs. küçüklerin siparişini vereceğim. Ancak motorların max 24.5A olması esclerin ise 10 sn için max 25 A olması sıkıntılı gibi geldi. zorlamaz isem test ve tecrübe uçuşlarında kurtaracağını düşünüyorum. Sizce olur mu? yoksa escyi havada patlatıp kırım mı olur?
Motorlar 24.5AX4=98A diğer kompenentleri saymazsam eğer 1300mah => 13X50c=65A ediyor galiba. Sıkıntının bir diğeri de burada.
peki motorlar 1200kv ve bu motorların quadlarda uygulamasına denk gelmedim. 1200kv fazla gelmesin?

Değerli forum üyeleri ve hemşerilerim, değerli görüşlerinizi benimle paylaşırmısınız?
neler eksik neler yanlış?
bu arada bu parçaların hiçbirine herhangi bir ücret ödemedim.

Pilin 2s üzerinde yazıyor. Lipo storage modda beklemediyse ömrü kısalıyor pek bir performans bekleme. Amper yetmiyorsa pil ısınabilir, bende öyle olmuştu kısa sürede şişti lipo kullanılmaz oldu. Esclerin tam sınırda yanma ihtimali var. Kimsenin olmadığı bir yerde belki hoverda kısa uçuşlar yapabilirsin :-\

Piliniz 3 hücreli yani 3S. Fakat 6 volt ölçüyorsanız, hücre başı 2 Volt demektir, malum 3 voltun altı lipolar için ölüm demek, belki Ni-MH şarj ile şoklanır ama performans vermez artık, zaten amperi düşük, siz yeni bir pil edinin. :)

Alıcı anten kablosunun yada kablolarının boyunun hemen hiç önemi yoktur 2,4 GHZ sistemlerde. Mühim olan kablonun bitiş noktasından itibaren 31,25 mm. temiz bir kesik ile üzerindeki blandajı soymaktır.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol