sk720+gps & spirit pro+geolink tercihi

CagriErdogan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar merhaba,

Modelciliğe uzun bir süredir ara vermiştim. Şimdi yavaş yavaş yeniden başlamak istiyorum

Gaui x5 te kullanmak üzere bu iki üniteden birini tercih etmek istiyorum. Ancak daha önce hiç fbl ünite kullanmam nedeniyle tereddütlerim var. Ayar konusunda hangisinde daha rahat edeceğimi kestiremiyorum. Geolink takip ettiğim kadarıyla çok yeni. Ayar konusunda çok fazla video yok malesef. Ama sk 720+gps te çeşitli videolar var. Bu konuda sizlerden öneri ve destek bekliyorum. Herkese iyi forumlar

Modelde illa GPS olmasını neden istiyorsunuz ? Ne amaç için kullanmayı düşünüyorsunuz ?
Mesela sadece siz tuşa başınca aktif olan Rescue, kurtarma özelliği olsa sizin için yeterli değil mi?

Hocam gps istememin sebebi altitude limit belirlemek. Heli çok dikkat gerektiriyor. Rescue için tuşa basayım derken iş işten geçmiş olabilir. Gps in beni daha çok rahatlatacağını düşünüyorum. Bir çok arkadaş pilotajı öldürüyor diye rescue özelliğine karşı çıkıyor gibi. Belki haklılar ama bu özelliği daha önceden kullanmış olsaydım modelciliğe ara vermez devam ederdim. Gaui X5 te invert pozisyonda yaşadığım kırımdan sonra ara verdim uçuşa. Benim için gps olması sanırım daha iyi olacak.

Hocam gps istememin sebebi altitude limit belirlemek. Heli çok dikkat gerektiriyor. Rescue için tuşa basayım derken iş işten geçmiş olabilir. Gps in beni daha çok rahatlatacağını düşünüyorum. Bir çok arkadaş pilotajı öldürüyor diye rescue özelliğine karşı çıkıyor gibi. Belki haklılar ama bu özelliği daha önceden kullanmış olsaydım modelciliğe ara vermez devam ederdim. Gaui X5 te invert pozisyonda yaşadığım kırımdan sonra ara verdim uçuşa. Benim için gps olması sanırım daha iyi olacak.
Rescue özelliğine bizler karşı değiliz. Aksine yeni başlıyan arkadaşlara özellikle öneriyoruz. Gelelim GPS konusuna ;

- Son dönemde artık skookum nerede ise piyasadan elini ayağını çekti. Bu nedenle ben olsam SK720 kesinlikle tercih etmezdim. Kaldı ki SK720+GPS vibrasyonu hiç sevmiyor.

- Sadece RESCUE olsun derseniz, seçenekler şöyle. Bu 3 üründe güncel ve gelişmelerine devam ediyor. Dolayısıyla bunlardan birini seçmek kesinlikle yanlış olmaz.

* IKON / BRAIN
* VBAR
* SPIRIT

- Eğer illa GPS olsun derseniz, o zaman tek seçenek SPIRIT. Dediğiniz gibi yeni çıkan GPS ile ilgili şu an az bir bilgi var ama ileri de kesinlikle hem Performans hem de ayar konuları detaylı şekilde paylaşılacaktır.

Rescue için tuşa basayım derken iş işten geçmiş olabilir. Gps in beni daha çok rahatlatacağını düşünüyorum.
Bu dediğinizde haklısınız ama bu RESCUE çekme alışkanlığını SIM'de çalışmak mümkün. Netice de alışkanlık kazanılırsa, kesinlikle GPS aratmayacaktır diye düşünüyorum.

Simulasyon Ortamında Kurtarma / Rescue Özelliği
Real Flight 'a HC-3SX Rescue - Kurtarma ozelligi ilavesi
Real Flight 'a Vbar Neo Rescue - Düz Kurtarma ozelligi ilavesi
NEXT Sim'de Kurtarma / Self Level

Mehmet Bey o zaman en güzeli spirit pro ve geolink alıp beklemek. geolink ile ilgili videolar, ayar paylaşımları gelince geolink i devreye alırım. en azından bu süre zarfınca spirit in ayarlarını öğrenirim. Sizlerin desteğiyle üstesinden gelirim inşallah :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Mehmet Bey o zaman en güzeli spirit pro ve geolink alıp beklemek. geolink ile ilgili videolar, ayar paylaşımları gelince geolink i devreye alırım. en azından bu süre zarfınca spirit in ayarlarını öğrenirim. Sizlerin desteğiyle üstesinden gelirim inşallah :)
Evet en mantıklısı bu. Hatta GEOLINK sonra bile alabilirsiniz.

SPIRIT ayarları ile ilgili epey bir teknik detay var zaten. Sorun olursa kullanan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Dediğiniz gibi geolink i sonra alacağım. Bende yolladığınız bu linki inceliyordum :) Yardımınız için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari