Skywalker x8

Sterbefall

Yeni Uye
Öncelikle tekrardan selamlarımı saygılarımı sunuyorum .
geçen yıl aralık ayında başlamayı planladıgım ama yurt içi yurt dışı görevler nedeniyle başlayamadıgım skywalker x8 modelime başlamış bulunuyorum .
öncelikle belirtmek istiyorum ki bu konuda geçmişe dayalı bi tecrübem yok, o yüzden araştırmalarla ve siz degerli arkadaşlarımın destegiyle bitirebilecegimi düşünüyorum .
şu ana kadar temin ettigim parçaları paylaşmak istiyorum eksik yada gereksiz parça olursa bilgilendirmenizi rica ediyorum ve özellikle en az 3-5 km menzilli fpv ekipmanları için önerilerinizi rica ediyorum.

1 : skywalker x8 beyaz gövde
2 : 4s 5200 mah + 4s 4200 mah + 3 s 2000 lipo
3 : pixhawk uçuş seti
4 : MFDlink UHF
5 : Radiolink At9 kumanda
5 : Motor esc ve diger ekipmanlar

yapım aşamalarını paylaşmayı planlıyorum öneriye ve bilgiye ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim .
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Skywalker x8

Skywalker ınız çok güzel görünüyor. Kolay gelsin, güzel keyifli uçuşlarınız olur umarım. Forumda pixhawk ile uçak kullanan az sayıda insan var. Deneyimlerinizi mutlaka bizimle paylaşın.

Dragonfly...

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Skywalker ınız çok güzel görünüyor. Kolay gelsin, güzel keyifli uçuşlarınız olur umarım. Forumda pixhawk ile uçak kullanan az sayıda insan var. Deneyimlerinizi mutlaka bizimle paylaşın.

Dragonfly...
Model bence de gayet guzel :thumbup: Ercan da dedigi gibi Pixhawk tecrubelerinizi mutlaka bekliyoruz :RCKolik:

Skywalker x8

Ahmet bey modeliniz hayırlı olsun.
Bende 6 aydır Skywalker X8 ve pixhawk ile ilgili araştırma yapıyorum. internette bu konularda epey bir döküman ve video mevcut . Büyük bir heyecanla bende bu işe başladım pixhawk modülü , telemetry, rüzgar sensörü , servo motor , esc , osd, fpv kamera , video rx, tx kumanda , uçuş modları, derken bütün elektronik bağlantıları, kalibrasyonları öğrendik.
Ama sonra kendime dedimki! Ben daha en basit model uçağı bile uçuramıyorum.Pilotajım yok bir sıkıntı olduğunda müdahele edecek durumda değilim.
O yüzden bütün ekipmanı bir kenara bırakıp , daha hafif bir model aldım ve pilotajımı gelistirmek için simülatör çalışıyorum . Hafta sonuda ilk denememizi yaptık deneyimli bir arkadaşımızla . Size tavsiyem eğer pilotaj tecrübeniz yoksa önce onu halledip akabinde diğer ekipmanları takıp denemeniz olur. Elden atacağınızı düşünerek Arkadan pervaneli olduğu için x8 çok tehlikeli . Ağırlık merkezi konuları çok önemli .
Saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk