Smd Lehimleme

Berk Eksin

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba aşağıda fotoğrafını koyduğum devre bir bec devresi. Benden kaynaklı olarak işaretli smd nin 2 bacağını kısa devre yaptım ve smd yandı. Smd nin aynısını çinde buldum sipariş verdim 1 haftaya gelir fakar ben hiç smd değiştiremedim güzel kaliteli bir havya istasyonum var fakat smd tabanada lehimlenmiş yani sıcak hava tabancası lazim forumda okumuştum havyadan sıcak hava tabancası yapan vardı fakat smd nin çok yakınında dirençlerde var onlarda yerinden oynarsa büyük ihtimal kart çöp olur. Nasıl bir şey yapabilirim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir cep telefonu tamircisi ya da benzeri deneyimli ve donanımlı birinden yardım istenebilir.
Daha önce elektrikçilere televizyon tamircilerine sormuştum pek sıcak bakmadılar ama telefon tamircilerine sorulabilir bir tane tanıdık var daha önce benim telefonun wifi çipini değiştirmişti ona sorucam.
Öneri için teşekürler

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Gopro kameranın mini usb giriş soketi bozulmuştu. (benzer hassasiyetde) Cep tlf. tamircisi değiştirmişti. Sıcak hava üfleyen havya ile yapıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Berk Eksin
Sanirim matek f765 kart , lehim makinesinden havyayi ben yapmistim , aslinda kolayca degistirilebilir kenarlardaki direncler icin endiselenmeyin , degistireceginiz parca yeterli sicakliga ulastiktan sonra cimbizla alip yenisini takarsiniz direc ve diger parcalara temas olmadiktan sonra sorun olmaz

• Beğen
Tepkiler: Berk Eksin