SoloPronun Dilinden Anlayan Varmı:(

ogulcanacar

Tecrübeli Uye
arkadaşlar elimde iki adet solopro 180D var biri orjinal kutudan çıktığı gibi öbürü ise elimdeki yedekleri birleştirerek eksiksiz olarak topladığım heli ama anlamadığım bi şekilde ikisindede aynı problem var heliler kaygan zeminde kendi etrafında 360 derece sürekli dönüyo kaygan olmayan bi zeminde ise kaldırana kadar problem yok ama kalktıktan sonra yine 360 derece kendi etrafında dönüyor dişlileri kontrol ettim hatta orjinal olan cihaza ana dişli ve kuyruk dişlisinide sıfır taktım yinede çözemedim bunun dilinden anlayan varsa tecrubelerini paylaşırsa sevinirim.

Ynt: SoloPronun Dilinden Anlayan Varmı:(

kuyrugu reverse edin sorun duzelir

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
kuyrugu reverse edin sorun duzelir

Abi kuyrugu reverse et derken biraz anlatabilirmisin?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kumandada reverse ozelligi varmi bilmiyorum ama varsa 4. kanalin dugmesini reverse pozisyonuna alman alzim yoksa eger kuyruk-pervanesi terstir-yada kuyruk motorunun arti eksi uclari ters baglanmistir

Mesut AKIN' Alıntı:
kumandada reverse ozelligi varmi bilmiyorum ama varsa 4. kanalin dugmesini reverse pozisyonuna alman alzim yoksa eger kuyruk-pervanesi terstir-yada kuyruk motorunun arti eksi uclari ters baglanmistir

Abi kuyruk pervanesi duz nerden biliyorsun dersende alet daha once ucuyordu cunku bu modelde de kuyrukta motor yokki ana disliden aliyo gucu kuyruktada disliler var

Mesut AKIN' Alıntı:

Üstadın söylediği ihtimalleri detaylandırırsak :

1- Kuyruk palli ters takılmış olabilir. Aşağıdaki konudaki resimde görüleceği üzere, ana paller saat yönünde döner. Bu sıra biz kuyruk tarafında iken kuyruk pallerin hücüm kenarı (Leaking Edge) bize yakın duran kenar olmalı

2- Kuyruk servo yönü ya da Gyro doğrultma yönü yanlış olabilir.

Büyük ihtimal 2.seçenekte sorun var. Sen kontrol edip, sonucu dönersen ona göre devam ederiz ;)

valla mikrolarla aram iyi degil solo 180 6 kanalli ve kuyruk servoluymus ozaman yapman gereken ayarlar standart 450 ve ustundekiler gibi

heliyi karsina al burnu sana baksin, kuyruk karsiya . kumandadan sola ruder ver , kuyruktaki mekanizma (pitch slider) sola kaymali , sag rudder verincede sag tarafa kaymali bu dorumu bi kontrol et ve buraya yaz

model kirim gecirdimi daha once ayrica ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üstadın söylediği ihtimalleri detaylandırırsak :

1- Kuyruk palli ters takılmış olabilir. Aşağıdaki konudaki resimde görüleceği üzere, ana paller saat yönünde döner. Bu sıra biz kuyruk tarafında iken kuyruk pallerin hücüm kenarı (Leaking Edge) bize yakın duran kenar olmalı

2- Kuyruk servo yönü ya da Gyro doğrultma yönü yanlış olabilir.

Büyük ihtimal 2.seçenekte sorun var. Sen kontrol edip, sonucu dönersen ona göre devam ederiz ;)

abi bu çok detaylı oldu teşekkür ederim kuyruk pali hücum yönü doğru şuan da rüzgara görede yani el ile itmeme görede tepki veriyor videoda ki gibi ama hala dönüyor kendi etrafında kumanda içeriğinide çok iyi bilmiyorum açıkcası acaba kumanda içinde olan ayarlardan yapar mı yada ben kurcalarken kumandada bişileri bozmuş olabilirmiyim?

Mesut AKIN' Alıntı:
valla mikrolarla aram iyi degil solo 180 6 kanalli ve kuyruk servoluymus ozaman yapman gereken ayarlar standart 450 ve ustundekiler gibi

heliyi karsina al burnu sana baksin, kuyruk karsiya . kumandadan sola ruder ver , kuyruktaki mekanizma (pitch slider) sola kaymali , sag rudder verincede sag tarafa kaymali bu dorumu bi kontrol et ve buraya yaz

model kirim gecirdimi daha once ayrica ?

evet abi defalarca kırıldı defalarca topladım inat ettim benim bu işi bu heliyle öğrenmem lazım :D

ogulcan acar' Alıntı:
abi bu çok detaylı oldu teşekkür ederim kuyruk pali hücum yönü doğru şuan da rüzgara görede yani el ile itmeme görede tepki veriyor videoda ki gibi ama hala dönüyor kendi etrafında kumanda içeriğinide çok iyi bilmiyorum açıkcası acaba kumanda içinde olan ayarlardan yapar mı yada ben kurcalarken kumandada bişileri bozmuş olabilirmiyim?
Eğer bu kontroller sende de aynı ise, o zaman kumanda kuyruk ayarları da düzgün demektir. Acaba fiziksel bir sıkıntı mı var :rolleyes: Mesela kuyruk elle tutup, ana pali saat yönünde döndürmeye çalış. Normalde dişliler arasında kaçma yoksa döndüremiyor olman lazım.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eğer bu kontroller sende de aynı ise, o zaman kumanda kuyruk ayarları da düzgün demektir. Acaba fiziksel bir sıkıntı mı var :rolleyes: Mesela kuyruk elle tutup, ana pali saat yönünde döndürmeye çalış. Normalde dişliler arasında kaçma yoksa döndüremiyor olman lazım.

abi işte tam orda benimde aklım ermedi çünkü ana pali tutup kuyrugu çevirmeye çalıştığımda hiç bi şekilde diş atlama olmuyo bayada zorluyorum ama kuyruğu tutp ana pali çevirince diş atlatıyo..

Hiç solo pro tecrübem yok ama mikro 3 kanal tecrübem bana şunu öğretti.Dişlileri acaba fazla sıkı olabilir mi , yani mesh boşluğu.
Bir de pinyon da , dişli de sağlam görünür ancak motor güce binince pinyon milden sıyırdığı için güç kaybı yaşanır.Bunları da bir kontrol et Oğulcan.

Abi suan bisey farkettim ana disliden gucu olan kuyruk ucundaki kucuk disli kavisli olarak donuyo yani tam bi hizada donmuyo acaba bundan yapio olabilir mi

Resim paylaşırsan biz de bir göz atabiliriz.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2