Spektrum DX8 Gen-2 Cikmis

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Uzun suredir beklenen DX8 kumanda guncellemesi sonunda gelmis. DX20 faciasindan sonra Spektrum cok sukur bunda ayni hatayi yapmamis :laugh: ve DX6 ile ilk defa cikan kasa DX7'den sonra DX8'de de kullanilmis ki bence gayet iyi de olmus ;)

Fiyati makul ama yine de su asamada artik eski olan DX9 piyasada az da olsa bulunabilirken 9 kanali almak daha mantikli :)

Urun linki:

Fiyat : $300

Ozellikler: Temel olarak DX9 ile ayni ve ayni yazilimi kullaniyor. Konusma, Telemetri, yazilim guncelleme....

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şükür DX20 ' deki facia bunda olmamış...Ben ömrüm olursa birkaç sene daha bekleyip , Spektrum'un artık şu klasik ekranından kurtulup , adam gibi kullanışlı ve tasarıma yakışır bir ekran ve menüler tasarladığı versiyonu almayı planlıyorum... :laugh: DX20'den sonra acaba çok mu şey bekliyorum... :D

Dx 9 varken ne gerek vardı diyesim var veya dx 9 black edition aynı fiyata aynı fiyata derken dx 9 black edition dan alıcı ve satellite çıkıyo dx 8 in yeni versiyonuna da ayrıca satellite ve alıcı alınca aynı fiyata geliyo. Yeni versiyondan alıcı ve satellite çıkarsa bilemem.

Alıcıyı artık kim modelinin neresine takıyor bilmem ;D

O yüzden onu hesaba katmak, onu hesaptan düşmek aynı kapıya çıkıyor demek çok gerçekçi değil. Flybar çağı bitti, artık hepsi flybarless... Bütün çok kullanılan ünitelere de doğrudan satellite takılabiliyorken, alıcı the end :)

Ama dx9 un düz versiyonuna 52 dolar (çift satellite parası) eklenmesine birşey demem fiyat kıyaslama yaparken. Blackteki taşıma çantasının orjinali kaç para bilmem ama katılacaksa en azından iyi kötü bir taşıma çantası da hesaba katılmalıdır. Şu andaki fiyatı çok cazip (indirimden dolayı, 413 dolar). Alınacaksa şu sıralar alınmalı dx9 black...

Bi vbar control değil yine de :laugh:

Black Edition benim çok hoşuma gidiyor.
Bakalım hayırlısı :laugh:

Vallaha kumanda konuları bir bir geldikçe içim cız eder oldu :) zira benim eski versiyon dx7 den artık ayrılmam lazım. Ancak sadece istemek yetmiyor tabi bir süre daha beklemekten başka çare yok gibi sonra görünen dx9 :saygilar:

Ben de DX9 Black Edition'a hasta oluyorum , ama dolara da hasta oluyorum , hele kredi kartı ekstrelerini bir alışveriş sonrası görünce , hastalığım daha da kronikleşiyor , bu gidişle biz daha çoook hasta oluruz gibime geliyor. :D

Dolar bugünlerde biraz esnedi gibi, güzel oldu. Gerçi çok da farketmiyor ha 2,9 ha 3,1 ;D

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Vallaha kumanda konuları bir bir geldikçe içim cız eder oldu :) zira benim eski versiyon dx7 den artık ayrılmam lazım. Ancak sadece istemek yetmiyor tabi bir süre daha beklemekten başka çare yok gibi sonra görünen dx9 :saygilar:

Ben buna katılmıyorum Mustafam...Tamam teknoloji gelişiyor hoş da , öyle ayak uydurmaya çalışmayı bir mecburiyet olarak algılamamak lazım...Zaten ulaşabilen arkadaşlar sayesinde iyi kötü fikir sahibi olup , uzaktan da olsa takip edebiliyoruz...Bu açıdan onlara minnettarım, fakat değiştirmek , daha iyisini de alıvermek, herkes için mümkün olmayabilir ve bu imkansızlık hobiden alınacak keyfe engel teşkil etmemeli...Benim kumanda DX7s , hayalimdeki kumanda olmasa da , elimdeki imkanıma göre gayet yeterli ve iyi bir kumanda.Eğer uçuş yapıyor ve sorunsuz da çalışıyorsa bana göre memnun olmak gerekir...Alıcısı ve sat teknolojisi değişip , piyasada bulunamaz hale gelinceye kadar da kullanılmalıdır.
Çok mecbur kalırsam , scale model açısından fazla kanal ihtiyacım olunca değişecek tabi ki...Trex 600 ESP modelim var , güya eski bir model , daha vidalarına sadece toplarken alyan değmiş ve hiç uçmamış bir model...E şimdi o model uçmasın mı , 12s setuplu dominatör güncellemelerinin hayalini kurduracak bir pilotajım zaten yok , yani demek istediğim hayallerimizle , gerçeklerimizi dengeli bir seviyede götürme taraftarıyım her zaman , yoksa hayatın gerçeği bu , tabii ki herşey değişecek ,gelişecek , eskiye göre daha farklı olacak :saygilar:

yıllarca Tareq'i dx7 ile uçarken izledik. Ha isteyen istediğini alır da Hakan'ın dediği gibi alamayan da elindeki ile mutlu olmayı bilmeli. bende de dx7s var. Bi ara değiştirecektim ama iyiki değiştirmedim yetiyor bana.
Bunu satıp DX9 almak bana hiç akıl karı gelmiyor artık. Ne değişecek. Varsın spiritte rescue ayarlarken biraz zorlanayım. Ama Emre'nin yaptığı gibi bir Futaba 18sz olsun da isterdim. Veya beyaz V-bar Control.

Ortada bir mutsuzluk yok aslında, ama ayarlarda zorluk olduğu kesin. Kendi açımdan baktığımda swich ataması olsun, yaylı olmayan kurtarma swich i olsun zorluk gibi geliyor bana. Ama bu durumun beni mutsuz ettiğini söyleyemem sadece imkanlar el verdiği zaman bir adım ileri gitmeyi düşünebilirim.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Şükür DX20 ' deki facia bunda olmamış...Ben ömrüm olursa birkaç sene daha bekleyip , Spektrum'un artık şu klasik ekranından kurtulup , adam gibi kullanışlı ve tasarıma yakışır bir ekran ve menüler tasarladığı versiyonu almayı planlıyorum... :laugh: DX20'den sonra acaba çok mu şey bekliyorum... :D
bende Çok şey bekliyorsun çünki git gide ekranı kaldırıp fiyatı ucuzlatmayı pilanlıyorlar misal olarak yeni sim gözdemiz hemde uçak uçuran DXE ekran yok abi 9 kanal 60 dolar

6 mı 9 mu tam çözemedim ama sansasyonel olsun diye 9 kanal diyorum ;D

Mustafa Çoban.' Alıntı:
bende Çok şey bekliyorsun çünki git gide ekranı kaldırıp fiyatı ucuzlatmayı pilanlıyorlar misal olarak yeni sim gözdemiz hemde uçak uçuran DXE ekran yok abi 9 kanal 60 dolar

Hoppalaaaaaa , bu ne kardeşim... :eek:
İnceledim de ;D , uçakçılar için ve başlangıç seviyesindekiler için yapılmış...Köpük uçakçılar için ideal bir kumanda olabilir..Adam zaten depron model uçuracak , modelini evde kesip biçip yapıyor , ne yapsın 300-500 dolarlık kumandayı , bana mantıklı geldi aslında...da , o ne biçim DXe yazısıdır , valla bunların grafikerleri ya ölmüş , ya da istifa etmiş.... :laugh:

Abi sat almazsan 60 dolar yanlız pc ve telefon kablosu tuzlu biraz 18 ve 12 dolar kumanda fiyatına küçük bir devre kartı satacaklar :(p ama sim için düşünülebilir diye düşünüyorum nede olsa stickler aynı hissiyat aynı sıkıştınmı zorda olsa ayarlarsın uçarsın bağlantı sıkıntısı yok.

Mustafa Çoban.' Alıntı:

Cep telefonu üzerinden ayar yapılabiliyor olması güzelmiş :thumbup: