Spektrum Kumandalarda Satellite Kullanımı ve Yerleşimi

Doğuş Arısoy

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Kusura bakmayın DX9 kumanda için alıcıda anten kullanımına gerek varmı yoksa AR9020'nin dahili anteni yeterli gelir mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu konu yönetim tarafından aşağıdaki mesaj taşınarak açılmıştır.

Doğuş' Alıntı:
Kusura bakmayın DX9 kumanda için alıcıda anten kullanımına gerek varmı yoksa AR9020'nin dahili anteni yeterli gelir mi?

alıcı + satellite daha sağlıklı olur Doğuş.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

antenleri de birbirine 90 derece gelecek şekilde yerleşimi yaparsan tam manuele uymuş olursun ;)

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
alıcı + satellite daha sağlıklı olur Doğuş.

antenleri de birbirine 90 derece gelecek şekilde yerleşimi yaparsan tam manuele uymuş olursun ;)
Aynen Ibrahim. Manualde belirtildigi sekilde 90 derece yerlestirilmis alici+Satellite kullanimi kesintisiz iletisim garantisi icin bir ZORUNLULUK :thumbup:

Bence ucak gibi model olarak büyük alan tarayanlarda eğer alıcı destekliyorsa 2 satellite zararı olmayacaktır. Aslında özellikle uçağa nasıl monte edilmeli sorusunun detaylı cevabını Spektrum şu şekilde vermiş. Video belirtildiği üzere dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynen Ibrahim. Manualde belirtildigi sekilde 90 derece yerlestirilmis alici+Satellite kullanimi kesintisiz iletisim garantisi icin bir ZORUNLULUK :thumbup:

Uçak içinde aynı durum geçerli mi abi. Birde iki satellite'ıda takmaya gerek varmı. Yoksa alıcı ve bir satellite yeterli mi. [emoji3]

Doğuş' Alıntı:
Uçak içinde aynı durum geçerli mi abi. Birde iki satellite'ıda takmaya gerek varmı. Yoksa alıcı ve bir satellite yeterli mi. [emoji3]

Sadece alıcı değil satellite ile birlikte kullanmanı öneririm ben şahsen. O satellite girişini boşuna yapmamışlardır sanırım :laugh:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Sadece alıcı değil satellite ile birlikte kullanmanı öneririm ben şahsen. O satellite girişini boşuna yapmamışlardır sanırım :laugh:
Doğuşun tahminim ar9020 alıcı var ve çift sat girişi var ondan dolayi kafası karışık çok bilmesemde bizim uçuş rangelerimizde alıcı +sat güvenli olması lazım ikinci Sata gerek yoktur Doğuş.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Doğuş' Alıntı:
Bence ucak gibi model olarak büyük alan tarayanlarda eğer alıcı destekliyorsa 2 satellite zararı olmayacaktır. Aslında özellikle uçağa nasıl monte edilmeli sorusunun detaylı cevabını Spektrum şu şekilde vermiş. 2. mesaja ilave ettim ;)

Herkese teşekkür ederim yardımları için çok kolay menüsü ile DX9'a aşık oldum diyebilirim. Özellikle servo setup kısmında tüm işlemleri sıra ile yapabiliyor model özelliklerini ayarladıktan sonra alıcıda tek tek nereye takılması gerektiğini söylüyor. Miks kısmında ise servo etkilerini görebiliyoruz. Bence tek eksiği iki kademeli swichlerin eksikliği. Yani kullanımıma göre beni zorluyor. 3 kademe çok sorluyor beni. Örneğin buji ısıtıcısı ile throttle cut özelliği bir swiche atıyorum. throotle cut devredeyken buji ısıtıcısıda devreden çıkıyor throttle cutı kapattığımda buji ısıtıcısı rolanti devirlerinde aktif hale geliyor. Flap ayarı çok kolay. Bence mükemmel gidiyor şu an için.

Satellite yenilenmiş... Eski çift antenli versiyonu discontinued...

Yenisinde tek anten var, yine full range için çift kullandırır. Yani 35*2=70 dolar alıcı bedeli.... Artık mikro modellerde tek satellite kullanılır mı güvenli olur mu bilmiyorum. Kullanan yine de kullanır bence, kırım masrafı çok yoksa modelin...

Valla abi Mikado'da ünite tezgahı, spektrum da sat tezgahı?

Sadece, sat kullananlar için hadi bir nebze anlarım çift sat kullanımını ama alıcıya sat takmak nedir ya ? bi de içim rahat etsin diye çif takacam güzel tezgah derim geçerim.