Spirit'ten 150 - 180 Boyutundaki Modeller İçin Yeni Bir Ünite : μSpirit

Tevfik Sıkılı

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Az önce Helifreak'de gezinirken rastladım, dün paylaşılmış. Aynen buraya aktarıyorum.

[ New μSpirit unit! ]
We are proud to announce that brand new unit is joining to our collection! It is μSpirit.

The unit was specially designed for helicopter size of 150 - 180, but can be used even with a smaller and bigger models (up to 250).
Moreover it is perfect for lightweight fixed-wing models as the unit is fully supported by Spirit Aero firmware.

It is made of extremely rigid aluminium AL6082 T6 case, which is even stronger than AL6061 that is used in our other units.
As in case of Spirit and Spirit Pro units, it is purely made by high quality CNC machining.

The best is, that it is basically Spirit Pro, just miniaturized. Same processor, same sensor, same quality. The unit is super small - only 29.3x18.9x8.5mm which mean that it is the smallest full featured unit ever.
And even that it is made by aluminium, it weights only 7 grams. The case is anodized with our favorite color - Red.
Labels are made by Laser engraving so you can read it clearly even with that small size.

It supports completely all features that our Spirit units offer, including Rescue, Stabilisation, transmitter integrations, Wifi/Bluetooth modules and so on. It can be still interfaced also with classic PWM receiver (if needed).

For connecting a peripherals, there are the JST connectors. These are common for such models so that you can get servos directly with them.
If you want, you can use JST adaptor so that you can connect anything with standard servo connector. Some adaptors will be directly in the box, additional can be bought separately.

Available in 3 - 4 weeks.

Pre-Orders are open from now. Only for $99.

We have provided some visualization photos to give you a clue how it will look like.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Spirit'ten 150 - 180 Boyutundaki Modeller İçin Yeni Bir Ünite

Paylaşım için teşekkürler Tevfik abi :saygilar:

Gerçekten güzel gelişmeler var fbl ünitelerde son zamanlarda, her cepheden ataklar var... 180cfx için mikro brain vardı... Spiritin de benzer bir çalışma yapması çok güzel olmuş, mikadodan da bekleriz, diğerlerinden de (microbeast, bavarian, skookum vb.)

Mikro heli piyasası iyi gidiyor, kaliteli kitler de yaygınlaşmaya başladı... (Goblin fireball, Lynx OXY3, OXY2, vb.) Rescue'lu üniteler bu modellere gerekiyor çünkü fiyatları büyük modeller gibi maşallah ve kırımları da öyle ucuz olmaz ...

Çeviri de yapalım, bulunsun;

Bizler koleksiyonumuza yeni ünitemizin katıldığını duyurmaktan gurur duyuyoruz. MikroSpirit...

Bu ünite 150-180 boyutundaki helikopterler için özel olarak tasarlandı, fakat daha küçük veya daha büyük modellerde de kullanılabilir (250 boyutuna kadar)
Dahası, ünite SpiritAero yazılımını desteklediği için hafif sabit kanatlı modeller için de mükemmel bir tercihtir.

Aşırı rijit AL6082 T6 malzemeden bir kasası var, ki bu diğer ünitelerimizde kullanılan AL6061 malzemeden bile daha mukavim.
Tıpkı Spirit ve SpiritPro kasalarında olduğu gibi, yüksek kalite cnc işleme ile imal edilmiştir.

En iyi yanı, ünite temelde SpiritPro, sadece boyutsal olarak küçültülmüşü... Aynı işlemci, aynı sensör, aynı kalite... Ünite aşırı derecede küçük, sadece 29.3x18.9x8.5mm, ki bu onun full özellikli en küçük ünite olduğu anlamına geliyor.
Hem de alüminyum kasaya sahip olmasına rağmen, sadece 7 gram ağırlığında... Kasa bizim favori rengimiz olan kırmızı anodize...
Üzerindeki yazılar lazerle işlenmiş, bu sayede yazılar küçük olmasına rağmen kolaylıkla okunabiliyor...

Spirit ünitelerinin sunduğu bütün özellikleri destekliyor, Rescue, Stabilizasyon, kumanda entegrasyonları, Wifi/Bluetooth modülleri ve dahası... Hala gerekirse klasik bir PWM alıcı ile bağlanıp kullanılabilir.

Çevre birimlerini bağlamak için JST konnektörlere sahip.. Bu konnektörler bu tip modellerde yaygın, servoları doğrudan bağlamaya müsait...
Eğer isterseniz, JST adaptörleri kullanıp standart servo konnektörü kullanan herhangi birşey de bağlayabilirsiniz. Bazı adaptörler doğrudan kutudan çıkacak, ek olanlar da ayrıca alınabilir.

3-4 hafta içinde satışa sunulacak...

Şu anda ön siparişler alınıyor... Sadece 99 dolar...

Nasıl görüneceğine dair ipucu sahibi olmanız için bazı görselleri sunacağız...

Evet uzun süredir sesini pek duymadığımız SPIRIT'den güzel bir gelişme :thumbup:

Inşallah yazılımsal olarak bu güzel gelişmeyi devam ettirirler. Ne kadar çok alternatif, çözüm o kadar bizim için güzellik demek :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet uzun süredir sesini pek duymadığımız SPIRIT'den güzel bir gelişme :thumbup:

Inşallah yazılımsal olarak bu güzel gelişmeyi devam ettirirler. Ne kadar çok alternatif, çözüm o kadar bizim için güzellik demek :halay:

MSH öyle bir domine etti ki fbl piyasasını, diğerlerini unutturdu resmen :) Spirit'ten de yeni bir ürün görmek çok güzel, adamlar biz de burdayız merak etmeyin demişler %p

Keşke neuron da biraz daha kendini gösterebilse. Thomas (brain ilk geliştiricisi) güzel şeyler yapar diye umuyordum, ama uzun zamandır ses yok o taraftan.

Emre Kaman' Alıntı:
... Keşke neuron da biraz daha kendini gösterebilse. Thomas (brain ilk geliştiricisi) güzel şeyler yapar diye umuyordum, ama uzun zamandır ses yok o taraftan.
Aynen geçenlerde HF'de Neuron teknik desteği konusunda bazı şikayetler vardı. Ya hiç cevap dönülmüyor ya da çok geç dönülüyor tarzında :-\ Kaldı ki firmanın ve ürünün geleceği / Road Map hakkında ciddi kaygı taşıyan kullanıcıları var :rolleyes:

İnşallah beklentileri karşılık vererek güzel gelişmelere imza atarlar da, piyasa da güzel bir alternatif daha olur %p

Açıkçası ben çok olası görmüyorum. Adamın geliştirmeye devam etmesi için, ünitenin ciddi ciddi tutulup iyi satış rakamlarına ulaşması lazım. Para gelecek ki daha önceleri bahsettiği SENTINEL isimli ikinci üniteyi geliştirebilsin, mevcuda yatırım yapabilsin... Yeni özellikler katabilsin...

Öyle bir akım görmüyorum çünkü arada uçurum fiyat farkları yok. Üç kuruş fazla veririm gider Brain alırım, nasılsa arkasında iyi destek var ve sürekli geliştiriliyor diyenler var. Yada her gün ünite almıyoruz, ben bunun özelliklerini veya hissiyatını seviyorum o yüzden vbar alıyorum, beast alıyorum, bavarian alıyorum diyenler var..

Neuron un iyi rakamlara ulaşması lazım, yoksa bu düşük ilgi ile gelecekleri şüpheli...

FBL ünitelerden güzel bir haber daha. :RCKolik:

Spirit gelişiminin devam etmesi sevindirici bir haber, bu işi iyi yapan markalardan biri umarım gelişimi devam eder.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

μSpirit ünitesi çok yakında piyasada olacakmış.

V2.4 desteği ile çıkacak ürünün rakibi olan Micro Brain en büyük farkı "Blade 130, Blade 200" gibi MOTORLU kuyruk sahip microlar için kuyruk desteğinin olması.

Bu özellik yeni ilave edilen "Rudder - Control type" parametresi ile sağlanacakmış :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
V2.4 desteği ile çıkacak ürünün rakibi olan Micro Brain en büyük farkı "Blade 130, Blade 200" gibi MOTORLU kuyruk sahip microlar için kuyruk desteğinin olması.

Yalnız bu fark gerçekten çok kaliteli bir farkmış :) Fark dediğin böyle olacak... %p

oguzhannn' Alıntı:
Yalnız bu fark gerçekten çok kaliteli bir farkmış :) Fark dediğin böyle olacak... %p

Kesinlikle. İşte piyasada rakiplerin olmasının en güzel tarafı bu %p Benzer özelliği en kısa süre içerisinde Brain'den de bekliyoruz :laugh:

İyi oldu yaw. Tam da benim 180 için farklı bi ünite bakayım diyordum.

Harbiden sağlam fark atmışlar, [emoji2]

Çok güzelmiş bu yeni özellik bence de. Ama, ev içinde uçabilecek bir nano model mi baksam acaba diye düşünürken, ünitenin alüminyum olduğunu fark ettim... Mikro için neden metal kasa düşünmüşler aklım ermedi... :islik:

Emre Kaman' Alıntı:
Çok güzelmiş bu yeni özellik bence de. Ama, ev içinde uçabilecek bir nano model mi baksam acaba diye düşünürken, ünitenin alüminyum olduğunu fark ettim... Mikro için neden metal kasa düşünmüşler aklım ermedi... :islik:
Kabını sökeriz abi, dert ettiğin şeye bak! [emoji5]