Sümer Yamaner! Bu bir meydan okumadır! (PM Model T67 inşaatı)

Hayda şimdi bu meydan konuma konusu nedir vay :eek::eek: Ben fransız kalıp, hiç bir şey anlamadım :rolleyes:

Bu yoksam uçuş sertifakası ile ilgili bir durum mu :laugh:

Anlayan anladı anlaması gerektiğini adminim :thumbup:

işin özeti şu; yıllar önce Sümer Abi ve ben Selim Kaptanı ziyarete gittik. Bilmeyenler için ekleyeyim, Selim hocamız rahmetli Mehmet Şekercioğlunun (PM’nin kurucusu ve sahibi) vefatı sonrasında PM firmasını devraldı ve bence başarılı da bir iş yaparak çocukluğumuzun yerli model üreticisi olan bu markanın devamlılığını sağlıyor. Velhasıl, bu ziyaret sırasında Selim hocamız yeni piyasaya çıkacak olan T-67 slingsby lastik motorlu serbest uçuş modelinden bahsederken hemen oracıkta 001 numaralı kiti Sümer abi, 002 numaralı kiti de ben satın aldık (T-67 Sümer abi için özel bir yere sahiptir, kendi anlatır :) )

................................................................
Edit:
Bugün (5 Temmuz 2020) eskilerden kalma fotoğraf yedeklerine bakınırken bu fotoğrafa denk geldim,

Tarih: 18 Temmuz 2014
Yer: PM model tesisleri

Sümer abi Selim kaptanın elinden 001 numaralı kiti teslim almış :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

......................................................

Bu kit bende hala duruyor (Muscatta hem de) sabah Sümer abinin de başka bir konuda bu kiti yapmaya niyetli olduğunu okuyunca hemen atladım ben de :)

Şöyle iki elden ikili bir inşaat dökümantasyonu, hani az biraz da yarışma kıvamında olan :), fena olmaz mıydı?

Son düzenleme:
Şöyle iki elden ikili bir inşaat dökümantasyonu, hani az biraz da yarışma kıvamında olan :), fena olmaz mıydı?
Harika olur :thumbup:

Ben de bu durumda ilk müsait zamanda " Diğer Modeller" altına "Serbest Uçuş" diye yeni bir alt bölüm açayım ve bu konuyu oraya taşıyayım ;)
(Ana sayfada bölüm resim ve sıralamasını ayarlamam lazım, o yüzden akşama kadar arada hallederim bu yeni alt bölümü :) )

Ben de bu durumda ilk müsait zamanda " Diğer Modeller" altına "Serbest Uçuş" diye yeni bir alt bölüm açayım ve bu konuyu oraya taşıyayım ;)

İşte bu da harika olur. Forumumuz RC forumu ama herşeyin temeli serbest uçuş modelleridir :thumbup: Şimdiden elinize sağlık :saygilar:

en de bu durumda ilk müsait zamanda " Diğer Modeller" altına "Serbest Uçuş" diye yeni bir alt bölüm açayım ve bu konuyu oraya taşıyayım ;)
(Ana sayfada bölüm resim ve sıralamasını ayarlamam lazım, o yüzden akşama kadar arada hallederim bu yeni alt bölümü :) )
Yeni ALT bölümümüz hayırlara vesile olsun inşallah ;D;D

bölümleri açmak sizden içini doldurmak bizden :)

şimdilik ilerisi için fragman niteliğinde iki foto koyayım:

Özgür ve Sümer bey, oylama yapacak mısınız? En iyi renk şeması gibi?

Bilmem, henüz şartları ortaya dökmedik, benim aklımda uçuş süresi üzerinden bir yarışma vardı ama bu modeller yarı skeyl olduğu için görünüşü de puanlamaya dahil edebiliriz :thumbup: Sümer abi de bir fikir beyan etsin bakalım :)

İyi oldu. Ben de THK dan birkaç gün önce Flamingo A1 kiti almıştım. Tel kontrollu model hiç yapmadım. Bir ilgilenmediğim CL tel kontrol modeller oldu. Bir kere uçurdum, baş dönmesi yapıyor, ondan ilgilenmedim.

Tel kontrollu model hiç yapmadım. Bir ilgilenmediğim CL tel kontrol modeller oldu. Bir kere uçurdum, baş dönmesi yapıyor, ondan ilgilenmedim.

bu da benim psikolojik (ve gayette fizyolojik) bariyerim işte...

Eğer ağır gelmezse her ikinizden de video kayıt anlatım rica edelim . Hem işin frame kısmında neler olup bitiyor hemde işin elentronik donanım kısmında ne nedir nasıl seçilir ne kadar verim alınırı öğrenelim . Sanki sizden bir dönem dersi seçmişiz gibi olsa mesela . Açıp seyrettiğimizde oh be iki muhteşem hocanın dersini aynı anda dinleyip kendimize katkıda bulunduk diye bilsek şahane olur bence . Forumdaki arkadaşlar ne düşünür bilemem ama ben çok mutlu olurdum .