Sümer Yamaner! Bu bir meydan okumadır! (PM Model T67 inşaatı)

Ütü masasının üzerine kontra yerleştirildi ve plan (kanat kısmı) iğnelendi. Stretch film kalmamış. Doğrudan plandan çalışılacak.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çıtalar sabitlenip sinirler yerleştirildi.

Sinirler için bu gönye kullanıldı.

Tabii kök siniri dihedral ölçeğinin yardımıyla açılı yerleştirildi.
Birkaç damla CA sonrası sol kanat tamamdır.

Bugün biraz çalıştım...

Bir gövde yanı, dikey stab ve gövde yarılarının birleştirilmesi kaldı.

Oy, oy, oy! Çok güzel gidiyor! Ortaokul yıllarım, ilk modelim geldi aklıma...

...
Sinirler için bu gönye kullanıldı.
...

Sümer bey, bu gönyeler nereden alınma? Buralarda bulunuyor mu acaba? Ben zamanında Tower'dan almıştım. Bir kaç tane daha olsa iyi olur.

...
Birkaç damla CA sonrası sol kanat tamamdır.
...

Kanat ucunda üst seren sanki aşağıya doğru eğiliyor gibi görünüyor, resimden mi?

Oy, oy, oy! Çok güzel gidiyor! Ortaokul yıllarım, ilk modelim geldi aklıma...

Sümer bey, bu gönyeler nereden alınma? Buralarda bulunuyor mu acaba? Ben zamanında Tower'dan almıştım. Bir kaç tane daha olsa iyi olur.

Kanat ucunda üst seren sanki aşağıya doğru eğiliyor gibi görünüyor, resimden mi?
Adam laserli gönye mübarek. 100 km öteden yarım mm hatayı görüyor. :p

Gönyeler Atalar Model üretimi. Pinler de oradan alınma.

T67'nin kutusundan çıkan tüm çıtalar 2.5 x 2.5 mm idi. Bu nedenle gövde stinger çıtaları beklemedeydi. Piper ile gelen balsa levhalardan bir iki tanesi 1 mm yerine bana 1.5 mm gibi geldi. Hazır Piper'ın stabları balsa kaplanıp prese alınmışken bekleme süresinde o levhalardan 1.5 x 1.5 mm çıtalar kestim ve T67'yi zımparaya hazır hale getirdim. :) @Özgür Evren Varol Bey'i gören var mı?

Sümer abi , müthiş bir istikrar ve hızla ilerliyorsun , :thumbup:%pGerçekten harika bir özen ve azimle inşaata devam ediyorsun:bravo:
Deliyi görmedik , ama bizim delimiz malum :D, birkaç gece uyumadan sabaha maiden bile yapabilecek kadar çılgın birisi olduğu için ,onun yapacağı hiçbirşey bana sürpriz olmaz ;D

Meydan okudu sonra da ortadan kayboldu abi :lollol:

Ben de bu sabah farkettim ki iki haftadır kayıpmışım... Neyse ki çok uzaklaşmamışım, buldum evin yolunu :lollol:

Şimdi mesele şu ki, Sümer abide 001 numaralı kit var, bende ise 002, hem o büyüğümüz dimi, bırakalım da önden gitsin biraz, acelemiz yok, elbet ben de başlarım benim modele :thumbup:

Şimdi mesele şu ki, Sümer abide 001 numaralı kit var, bende ise 002, hem o büyüğümüz dimi, bırakalım da önden gitsin biraz, acelemiz yok, elbet ben de başlarım benim modele :thumbup:
Anlamadım şimdi... Meydan okurken büyüğün değil miydi :laugh: :lol: Bildiğin kıvırmaca bu, gerekçeler kabul edilmemiştir. :lollol: