Sümer Yamaner! Bu bir meydan okumadır! (PM Model T67 inşaatı)

Hem işin frame kısmında neler olup bitiyor hemde işin elentronik donanım kısmında ne nedir nasıl seçilir ne kadar verim alınırı öğrenelim .

Frame dahta, ince hafif dahta
Elektronik/donanım ise lastik, kauçuk lastik

ilk ders tamam :thumbup::evil:

Frame dahta, ince hafif dahta
Elektronik/donanım ise lastik, kauçuk lastik

Ben resimdeki motor / pervane şaft yazısını görünce lastik motorlu kısmını pas geçmişim :cry::cry::undecided: . Olsun belki bir gün daha evvel canlı yayında kaplamasını anlattığınız uçak gibi baştan sona bir model uçakla ilgili herşeyin nasıl yapıldığını anlattığınız saatlerce keyifle izleyeceğimiz bir kayıt yaparsınız ;):):)

Ben resimdeki motor / pervane şaft yazısını görünce lastik motorlu kısmını pas geçmişim :cry::cry::undecided: . Olsun belki bir gün daha evvel canlı yayında kaplamasını anlattığınız uçak gibi baştan sona bir model uçakla ilgili herşeyin nasıl yapıldığını anlattığınız saatlerce keyifle izleyeceğimiz bir kayıt yaparsınız ;):):)

keşke bu aralar videolar vs için harcayacak vakit bulabilsem...
Öte yandan bu tür modeller hakkında videolu falan anlatım yapmak fazlasıyla haddimi aşmak olur benim için. Ustalarımıza da hakaret olur :saygilar:

Özgür ve Sümer bey, oylama yapacak mısınız? En iyi renk şeması gibi?
Hayır tabii ki! :) T67 Firefly benim uçuşu öğrendiğim uçak. Ben TC-CBM ile bolca uçmuştum. Beyaz zeminde kırmızı ve sarı birer çizgi idi boyama şeması. Tabii ki modeli de öyle olmak zorunda. :D Bırakın oylamayı tartışmaya bile açık değil yani. :D :D :D

Eğer ağır gelmezse her ikinizden de video kayıt anlatım rica edelim . Hem işin frame kısmında neler olup bitiyor hemde işin elentronik donanım kısmında ne nedir nasıl seçilir ne kadar verim alınırı öğrenelim . Sanki sizden bir dönem dersi seçmişiz gibi olsa mesela . Açıp seyrettiğimizde oh be iki muhteşem hocanın dersini aynı anda dinleyip kendimize katkıda bulunduk diye bilsek şahane olur bence . Forumdaki arkadaşlar ne düşünür bilemem ama ben çok mutlu olurdum .

Bunda elektronik donanım falan yok. Bildiğin lastikli model. Büyük inşaata ısınma olarak araya girdi. Açıkçası aralarda fotoğraf çekebilirim ama video zor. Hocalığa gelince, hemoroid, fissür, fistül, kanser vs konusunda iddialıyım. Hocalığımı sonuna kadar gösteririm ama burada hocalığım yok. :D

Öte yandan bu tür modeller hakkında videolu falan anlatım yapmak fazlasıyla haddimi aşmak olur benim için. Ustalarımıza da hakaret olur :saygilar:
Bunda elektronik donanım falan yok. Bildiğin lastikli model. Büyük inşaata ısınma olarak araya girdi. Açıkçası aralarda fotoğraf çekebilirim ama video zor. Hocalığa gelince, hemoroid, fissür, fistül, kanser vs konusunda iddialıyım. Hocalığımı sonuna kadar gösteririm ama burada hocalığım yok. :D
Yapmayın :rolleyes: Zamanında sanki @Türker Akgün ve ben bu işi çok mu iyi biliyorduk da, saatlerce milletin kafasını şişiren videolar çektik ;D

Hayır tabii ki! :) T67 Firefly benim uçuşu öğrendiğim uçak. Ben TC-CBM ile bolca uçmuştum. Beyaz zeminde kırmızı ve sarı birer çizgi idi boyama şeması. Tabii ki modeli de öyle olmak zorunda. :D Bırakın oylamayı tartışmaya bile açık değil yani. :D :D :D

Ben de böyle düşüneceğini tahmin ediyordum :) Madem öyle ikimiz de kitin orjinalini inşa edelim ve kitteki decalleri kullanarak sadece tescili CBM yaparak bitirelim. Yarışma da uçuş süresi üzerinden olsun. :)

Hocalığa gelince, hemoroid, fissür, fistül, kanser vs konusunda iddialıyım. Hocalığımı sonuna kadar gösteririm

Aman abim, bu konularda videoya gerek yok, en azından bu platformda, öğrencilerinle ve hastalarınla aranızda kalmasına itirazım yok...

Sümer abi sanki bu uçağa elektrik motoru ve üç dört adet mini servo ve bir de alıcı ile tamamlayacak gibi hissediyorum.

Abiler bakar mısınız ikisinden de ses çıkmıyor:laugh:
Bence sessiz ve derinden... planlar... projeler işliyor gibime geliyor:D