SunnySky x2212-13 Orjinali nereden alınır?

Emrah ÖZKANN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar,

Reptile Alien 500 frame üzerine bir quadcopter toplamaya çalışıyorum.
Frame haricinde
4x 30A Afro OPTO SimonK ESC
Naza M Lite + GPS combo
birsürü ıvır zıvır siparişini verdim.

Motor olarak SunnySky x2212-13 980KV 'lik modeli alacağım fakat aliexpress vb. 'de hangisi orjinal bir türlü bulamadım.
Orjinal SunnySky motor alabileceğim yabancı site öneriniz varsa iletebilir misiniz.

Not: Banggood.com 'da satılan ürünlerin sahte olduğuna yönelik bir çok forumlarda bilgi var.
Özellikle bu motorun orjinalini alıp kullanan arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum.

Teşekkürler, :halay:
Emrah

Bir sorum daha olacak,

Bu toplayacağım sistemin aksiyon kamera ve gimbal ile ortalama 10 dk çekim yapması için hangi pili seçmeliyim?

Teşekkürler,

Emrah Ozkan' Alıntı:
Bir sorum daha olacak,

Bu toplayacağım sistemin aksiyon kamera ve gimbal ile ortalama 10 dk çekim yapması için hangi pili seçmeliyim?

Teşekkürler,
Aşağıdaki linlte uçuş süresi hesaplama konusu var

Arkadaşlar sizden yanıt alamayınca ben yine gidip Banggood.com 'dan aldım.
Ürün linki:

Zira banggoood'un sahte sunnySky sattığı ile ilgili yorumlar hep geçmiş yıllara aitti. Ve adamlar geçen mart'tan beri orjinal ürün sattıklarını söylüyor.
Ayrıca sahte sattıkları dönem itiraz eden müşterilerine geri ödeme yapmışlar.
Forumlarda buldum bu bilgileri.

58$ verdim, az değil benim için :)

Sonuçları geldiğinde paylaşacağım.

Selamlar Emrah abi,
Bende yazın banggood dan "original" diye geçen sunnysky motorlardan aldım. İnternette gördüğüm sahte motor-orjinal motor karşılaştırmalarına göre aldığım 4 motor da orjinal gibiydi.
Motorlar sorun çıkarmadı bana şimdiye kadar. 3-4 tane kısa kısa uçuş yaptım bende bu motorlarla. Umarım sizin de beklentilerinizi karşılar. Şimdiden hayırlı olsun.
İyi Forumlar! :saygilar:

Ben alırken mail atmıştım sunnysky'a, "bu adamlara ne zaman bu motorlardan sattınız?" diye :) onlarda cevap vermişlerdi bende öyle almıştım goodluckbuy dan. Ama eskidendi o artık sahte motor satan belirli yerler var. Onlarda not olarak küçük yazılarla yazıyorlar ama her zaman tedbir almakta fayda var :)

Teşekkür ederim arkadaşlar.. İçime bir nebze daha su serpilmiş oldu :thumbup:

Henüz almamış olup almak isteyenler için ifade etmekte fayda var, aliexpress.com 'dan bu motorun orjinalini almak çok kolay değil.
Bu nedenle orjinal sattığını bildiğiniz sabit siteler daha güvenli.
Ben Banggood.com 'dan aldım, muhtemelen sorun yok, yine de ürünler geldiğinde sonucu sizinle yine paylaşırım.

Benimde BangGooddan 2 ay önce aldığım motorlar internetten baktığım tüm testlerden geçti.Uçuştada şimdilik sıkıntı yok gibi. Nasıl isim yaptıysa insan görünce quadronun üstünde görünce bi mutlu oluyo. :)