T18 pro uyumlu verici ve alıcı modüller

Mustafa GÖKDERE

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Hayırlı günler değerli Rckolik ailesi;
Şuan elimde mevcut Jumper T18 pro var, Kumandaya FlySky FRM302 verici ve Flysky FTr10 alıcı almayı düşünüyorum ama kumandam ile uyumlu mu bilmiyorum. Kumandanın resmi internet sayfasından baktığım zaman 'FlySky modüllerle uyumludur' yazıyor ama herhangi bir model numarası belirtmemişler. Bu model fark etmeksizin tüm FlySky modüllerde uyumlu olduğu anlamına mı geliyor? yada bir alıcının yada vericinin kumandamız ile uyumlu olduğunu nasıl anlarız. ?

Son düzenleme:
Ufak bir araştırma yaptım.
The New Jumper T18 will come stock with the new JP5in1 multi-module protocol chipset. This 5IN1 will continue to run all of the 2.4ghz we are all familiar such as FrSky D8 & D16, Spectrum DSM2 & DSMX, FlySky, Hubsan , and the 50+ other 2.4ghz receivers
Kumandanın içinde gelen 5in1 multi-modül protokülü sayesinde FrSky D8 & D16, Spectrum DSM2 & DSMX, FlySky, Hubsan ve daha 50 tane alıcıya bağlanmabildiği söylenmekte.:saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Ufak bir araştırma yaptım.

Kumandanın içinde gelen 5in1 multi-modül protokülü sayesinde FrSky D8 & D16, Spectrum DSM2 & DSMX, FlySky, Hubsan ve daha 50 tane alıcıya bağlanmabildiği söylenmekte.:saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler ederim Taha bey.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
@Mustafa GÖKDERE Bey , kumandanızı açın ve kumandada ki flysky protokollerine bakın . Alacağınız flysky alcınızında bu protokole sahip olması lazım .
Model ayarlarınızda gelin ve oradanda Internal RF Mode sekmesine ilerleyin . Mode kısmında seçebileceğiniz alıcıların markası ve hemen yanında da protokoellerini çıkacak .

Mesela ; Flysky - V9x9 veya FS2A_RX
FrskyRX RX veya Frsky D16 gibi

Önce firma ismi ve sonra da protokolü yazar .

Benim tavsiyem olabildiğince FRSKY marka alıcılarını kullanmanız . Bazı Flysky protokollerinde bağlanamama veya kesilme sorunları oluyor ...

@Mustafa GÖKDERE Bey , kumandanızı açın ve kumandada ki flysky protokollerine bakın . Alacağınız flysky alcınızında bu protokole sahip olması lazım .
Model ayarlarınızda gelin ve oradanda Internal RF Mode sekmesine ilerleyin . Mode kısmında seçebileceğiniz alıcıların markası ve hemen yanında da protokoellerini çıkacak .

Mesela ; Flysky - V9x9 veya FS2A_RX
FrskyRX RX veya Frsky D16 gibi

Önce firma ismi ve sonra da protokolü yazar .

Benim tavsiyem olabildiğince FRSKY marka alıcılarını kullanmanız . Bazı Flysky protokollerinde bağlanamama veya kesilme sorunları oluyor ...
Yardımınız teşekkürler özgür bey.
Tavsiyenizi dikkate alacağım :) ?

• Beğen
Tepkiler: Özgür Öztürk