Taranis Plus B1 ve B2 Versiyon Farkları Nedir ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 2027
  • Başlangıç tarihi
  • 1,449
Ü

Üye silindi 2027

Guest
Arkadaşlar banggood da 2 farklı model taranis plus var. Pahalı olan model B. Diğerinde bir şey yazmıyor ama satın alanlardan B02 geldi yazan da var.

B modeli daha pahalı, daha az satılmış, alan herkes tam puan vermiş.
Diğeri, daha ucuz, daha çok satılmış, puanı diğerinden düşük, bolca yorum var.

Ama ucuz olan da belki B modeli. Soru cevaplarda yetkililer hep aynı ürün, sadece fiyat farklı yazmış. Hangisini alayım karar veremedim. Ucuz olan daha cazip tabi ama fark varsa pahalı olanı da alabilirim. Ne dersiniz ?

Linkler

Taranis Plus & Banggood

Ben kendimde b versiyonu aldım ama almadan forumdan bazı abilere danışmıştım b versiyonu sonradan eklenen bazı özellikleri olduğunu söylemişlerdi

Taranis Plus & Banggood

tayip demir' Alıntı:
Ben kendimde b versiyonu aldım ama almadan forumdan bazı abilere danışmıştım b versiyonu sonradan eklenen bazı özellikleri olduğunu söylemişlerdi

Evet B versiyonunda farklılıklar var ama işin ilginç yanı ucuz olanı alınca da B versiyonu gönderiyorlarmış. Yorumlarda B versiyonunu aldığını söyleyenler var. Üşenmeden okudum tüm yorumları ve soru cevapları.

Tek sorum şu, B01 B02 arasında ne fark var. Işık rengi mi farklı yoksa başka bir fark var mı ?
20 dolar uygun olanı alacağım, muhtemelen aynı ürünler.

Taranis Plus & Banggood

Son karar, daha uygun fiyatlı olanı alıyorum.
İki ürünün yorumları da tek tek inceledim, ikisinde de mavi ekran b01 alanlar var. İkisi de B versiyon yani, hiç kafa karıştırmaya gerek yok.
Aldığım ürün gelince de buraya yazarım tekrar, daha sonra alacaklara fikir versin. Ama denildiği gibi ikisi de aynı galiba. Birkaç kişi farklı ürünler dediği için kararsız kalmıştım.

Hadi bakalım, umarım gümrüğe takılmadan gelir. Son zamanlarda paketlerim sık sık takılıyor gümrüğe. 60 dolarlık ufak drone bile takıldı, 60-70 lira vergi yazdılar. İtiraz etmek çok zahmetli olduğu için uğraşmadım ama bu kumanda takılmazsa aradaki farkı kapatmış oluruz en azından.

Taranis Plus & Banggood

Yanlız bildiğim kadarı ile kumandalarda farklı sıkıntılarda çıkabiliyor uğraştıran şeyler benimki gümrüğe girmeden geldi ama su aralar biraz daha sıkı hersey olabilir inşallah bi sorun cikmaz

Taranis Plus & Banggood

tayip demir' Alıntı:
Yanlız bildiğim kadarı ile kumandalarda farklı sıkıntılarda çıkabiliyor uğraştıran şeyler benimki gümrüğe girmeden geldi ama su aralar biraz daha sıkı hersey olabilir inşallah bi sorun cikmaz

Evet o konu tamamen ayrı bir sıkıntı, fark edilirse geçmiyor galiba kumandalar.
Ama o kadar açacaklarını da pek sanmıyorum. Yani vergi kesilen drone da bile göstermelik bir şekilde kutuyu kesip kutu üstündeki hatalı fiyattan vergi kesmişlerdi.
Bir diğer multikopterde de faturaya bakıp ona göre vergi kesmişlerdi, aynı şekilde içinde 2.4 ghz kumanda olmasına rağmen açmamışlar.
Daha önceki aldığım kumandalarda da sıkıntı çıkmadı.
Ama ufacık kamerayı o kadar havalı naylon sarılı olmasına rağmen üşenmeden kesip, model adına kadar bakmışlardı. Telefon sandılar galiba.

Şimdi bu kumandayı banggood yine kara poşetine koyup gönderir, sanmıyorum gümrükten geri çevireceklerini. Ama belli de olmuyor, şans, bakalım.

Mesela başka bir örnek, hk dan quanum nova için elektrikli ayak aldım. Bozuk ürün yollamışlar, şikayet edince yenisini yolladılar. İlk gönderdikleri Pim den doğrudan avpim e geçti, ukim-gümrüğe uğramadı bile. İkinci ukime de uğradı, açıp da incelediler. Ne yapacakları pek belli olmuyor.