taranis x9d x8r - İbret olsun diye Kalacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hüseyin sönmez

Yeni Uye
Yasaklı
İlgi Alanı
Hiçbiri
taranis x9d x8r esleamiyor yeni x8r aldim eslesmedi eski x8r eslesiyor geri kopuyor ama neden boyle oldu anlamiyorum onceden kopmuyordu yeni oldu yardim ederseniz sevenirim bing oluyor geri kopuyor neden olurmu sizce anlamadim

taranis x9d x8r esleamiyor yeni x8r aldim eslesmedi eski x8r eslesiyor geri kopuyor ama neden boyle oldu anlamiyorum onceden kopmuyordu yeni oldu yardim ederseniz sevenirim bing oluyor geri kopuyor neden olurmu sizce anlamadim
Valla ben de yazdıklarınızdan hiç bir şey anlamadım :rolleyes: Hayır merak ediyorum, siz yazdıklarınızı okuyunca gerçekten bir şey anlayabiliyor musunuz ?

ilk önce merhaba kumanda,taranis x9d, alici x8r ama bu ikisi eslesmiyor, size video atim bakin pixhawk 2.4.8 yaptim motorlar,donecek ama olmuyor,yani neden donmuyor anlamadim x8r yesil isik yanmiyor, kirmizi yaniyor sonuyor, ama dugme tikliyom yesil yaniyor geri kirmizi dönüyor neden, oluyor bu x9d,x8r bagladi yapmiyor yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler,

Benim arabamda çalışmıyor neden çalışmıyor gibi bir soru olmuş sizinki. Bağlanmaması için birçok sebep var öncelikle bunu bulun bence taranis kumandanızın yazılımı nedir.? Güncel yazılımı yüklediniz mi? Eşleşme için yazılım güncelleme yapmanız gerekebilir hem Kuman’da hemde alıcı için biraz internette araştırma yaparak sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Öncelikle eğer kumandanız orijinal yazılımında ise
Bu siteyi bir ziyaret edip okuyun.

Yok opentx yazılımlı ise

Burayı biraz kurcalayın.

Oda olmazsa YouTube biraz kurcalayın
taranis x8r bind problem
Yazarsanız birçok video ve yazı çıkıyor bu sorunları yaşayanlar var bir bakın isterseniz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
gördünüz kibi böyle yapıyor hardımcı olursanız sevinirim
ikidane.video yükledim bakarsanız yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lkazım arkadaslar. alıcı verici baglanmıyor

birde pixawk 2.4.8 gördünüz kibi ordada kırmızı işık yanıyor neden sizce

Öncelikle güzel kardeşim bak sana yukarıda bir sürü açıklama yapmışım hiç birine cevap vermemişsin sonra video çektim Sorun bu yardım edin diyorsun. Daha bind yapmasını bilip bilmediğini bilmiyoruz. Ayrıca pixhawk ayrı bir soruki sana kimse pixhawkı bilgisayara bağlayacaksın bu şekilde ayarlayamazsın demedi sanırım. Pixhawk büyük ihtimalle alıcıyı görmediği için kırmızı ışık yanıyor. Ama sen PC ye bağla ekranda sana neden kızdığını açıklar.

Öncelikle güzel kardeşim bak sana yukarıda bir sürü açıklama yapmışım hiç birine cevap vermemişsin sonra video çektim Sorun bu yardım edin diyorsun. Daha bind yapmasını bilip bilmediğini bilmiyoruz. Ayrıca pixhawk ayrı bir soruki sana kimse pixhawkı bilgisayara bağlayacaksın bu şekilde ayarlayamazsın demedi sanırım. Pixhawk büyük ihtimalle alıcıyı görmediği için kırmızı ışık yanıyor. Ama sen PC ye bağla ekranda sana neden kızdığını açıklar.

bing yapmasini biliyorum neden bilmiyim bende diyorum ki kablo bagliyorum 2 kucuk siyah kucuk leride takiyoyorum ve dugmeye basiyorum bing olmuyor kumanda x8r baglanmiyor sebep ney bunun bende bunu ogrenmek istiyorum yukarida dediklerine baktim ama olmuyor benim kumandada 2.2.2 yuklu onceden x8r baglaniyordu simdi baglanmiyor

oncelikle alici ve verici eslesmiyor bunu diyorum bende "BİND" olmuyor
"bing yapmasini biliyorum neden bilmiyim bende diyorum ki kablo bagliyorum 2 kucuk siyah kucuk leride takiyoyorum ve dugmeye basiyorum bing olmuyor kumanda x8r baglanmiyor sebep ney bunun bende bunu ogrenmek istiyorum yukarida dediklerine baktim ama olmuyor benim kumandada 2.2.2 yuklu onceden x8r baglaniyordu simdi baglanmiyor "
"BİND" yapmasini biliyorum, neden bilmiyim ?
Bende diyorum ki; kablo bağlıyorum, 2 kucuk siyah kucukleri de takiyorum ve duğmeye basiyorum, "BİND" olmuyor.
Kumanda x8r ye bağlanmıyor,sebebi nedir bunun, bende bunu öğrenmek istiyorum.
Y
ukarıda dediklerine baktım ama olmuyor, benim kumanda da 2.2.2 yüklü, önceden x8r ye bağlanıyordu, simdi bağlanmıyor
.

Hüseyin videoyu seyredersen ve sonra tekrar denersen olacağını tahmin ediyorum, ama bu arada önceden "BİND" lendiğini söylediğin içinde tabiki bir ihtimal daha var, o da alıcın arızalanmış olabilir, hani yanlışlıkla ters voltaj falan verdiysen. Eğer mümkünse başka bir alıcı ile denemek durumu ortaya çıkaracaktır.
Bir de lütfen; şu
" TÜRKÇE " vaziyetini düzelt.:saygilar:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Özgür Korkmaz
X8r üzerindeki kırmızı ledin yanması kumanda ile bağlantısı olmadığını gösteriyor. Alıcı ve kumanda açıkken f/s tuşuna basarsan alıcı, o anki değerleri failsafe olarak kaydeder. Yani kumandan açıkken sinyal almıyormuş gibi görünür. O yüzden pixhawk radio failsafe uyarısı veriyordur ve o yüzden pixhawk üzerinde kırmızı led vardır. Kumanda üzerinden gerekli ayarları yap (örn: D16 vb.). Failsafe ayarını sıfırlamak için rebind yap. Bind işlemi için yapman gerekenler x8r kullanma kılavuzunda yazar. Dikkatli bir şekilde tekrarla. Kumanda açıkken f/s tuşuna basma pixhawk failsafe durumuna geçmez. No pulses olarak ayarlaman gerek. Bind işlemini doğru bir şekilde yaptıktan sonra kumandayı ve alıcıyı kapat, kumanda kapalıyken alıcıya güç ver, güç verdikten sonra bir defa çok kısa f/s tuşuna bas elini çek sonra gücü kes kullanıma hazır olması gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...