Tarih 3 Boyutlu Canlanıyor; Bergama

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Demek ki biz de isteyince guzel seylere imza atabiliyoruz :thumbup: :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türkiye’nin dijital yaşam koçu Bilkom tarafından 2013 yılının Temmuz ayında hayata geçirilen “Tarih Üç Boyutlu Canlanıyor” projesi, 4 Kasım Salı akşamı İstanbul Kongre Merkezi’nde görkemli bir tören ile düzenlenen MediaCat Felis Ödülleri’nden iki ayrı kategoride birincilik ödüllerini aldı.

AppStore üzerinden ücretsiz indirilen Bilkom “iVisit Anatolia” uygulaması ya da Bergama’daki gezi alanında yer alan panolardan okutulan QR code teknolojisi sayesinde Bergama’nın 4 antik alanı olan Zeus Sunağı, Athena Tapınağı, Kızıl Avlu ve Asklepion alanlarını ziyaret edenlere, alanda yapıların orijinal halini 360 derece sanal olarak görebilme imkânı sunuyor.

Yahu 0.58 deki sağdan ikinci bizim Hayrullah değil mi o.... :lollol:
Valla helal olsun , güzel proje ... :thumbup:

Paylastiktan sonra hatirladim :D Aslinda bu projenin benzerini daha dogrusu cok daha basitini Aralik 2011 yilinda bir zamanlar ucus alanimiz olan Solaklar icin ben yapmistim ;D

Izmit Solaklar Ucus Alanı 360 Panorama Goruntu-1
NOT: Bu görüntüler temsili olup DAHA KALITELI ve manual kontrollü görüntü için

-----------------------------------------

Izmit Solaklar Ucus Alanı 360 Panorama Goruntu-2
NOT: Bu görüntüler temsili olup DAHA KALITELI ve manual kontrollü görüntü için :

NOT: Linkleri tiklayinca Ekranin sol alt kosesindeki daireyi tiklayarak iPad, iPhone ve muhtemelen Gyroskop olan diger akilli telefonlarda da ekrani hareket ettirince goruntu birebri degisiyor. Yani sanki ekrandan ucus alanini birebir inceliyor oluyorsunuz :halay:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Yahu 0.58 deki sağdan ikinci bizim Hayrullah değil mi o.... :lollol:
Valla helal olsun , güzel proje ... :thumbup:
Aynen Hakan'im bizim Usakli Hayrullah. Hatirlarsan Izmir de mimarlik okuyordu ;)

Çok güzel bir proje. :bravo:

Bir rehber olmadan antik kentleri dolaşmanın ne kadar keyifsiz olduğunu herkes tecrübe etmiştir.

Bu uygulama bu yönden çok faydalı bence. :thumbup:

Merhaba abiler projede bizzat yer aldim 12 ogrenciydik arkeolog mimarlarla beraber calistik proje o yapilarin eski donemdeki planlarindan verilerinden yararlanarak modelleyip suan kulladiginiz hale getirdikHakan abi supersin hic gozden kacmamis proje tamamiyle sosyal sorumluluk projesiydi amak bergamayi dunya mirasi listesine girmesiydi bundan 1 ay once bergama bu proje ile sosyal sorumluluk da en basarili 2 odul aldi ve dunya mirasi listesine girdi bu durum hem benim ve hemde turkiye icin gurur verici bir durum abilerim siz sorun ben anlatayim asamalari

hayrullah oktay' Alıntı:
Merhaba abiler projede bizzat yer aldim 12 ogrenciydik arkeolog mimarlarla beraber calistik proje o yapilarin eski donemdeki planlarindan verilerinden yararlanarak modelleyip suan kulladiginiz hale getirdikHakan abi supersin hic gozden kacmamis proje tamamiyle sosyal sorumluluk projesiydi amak bergamayi dunya mirasi listesine girmesiydi bundan 1 ay once bergama bu proje ile sosyal sorumluluk da en basarili 2 odul aldi ve dunya mirasi listesine girdi bu durum hem benim ve hemde turkiye icin gurur verici bir durum abilerim siz sorun ben anlatayim asamalari
Helalin var Hayrullah , vallahi çok mutlu oldum , böyle zor ve emekli işleri göğüsleyen genç arkadaşları gördükçe , daha da umutlanıyoruz... :bravo: :thumbup:

Tesekkur ederim abi cok zevkli bir projeydi 2 ay surdu

Detayli tanitimBergama Tarih Canlanıyor:

hayrullah oktay' Alıntı:
Detayli tanitimBergama Tarih Canlanıyor:
Gercekten cok ozel ve guzel bir calisma olmus. Tekrar emegi gecen herkesi teburk ederiz.

Bu arada hosgeldin Hayrullah ;) Epeydir ortalarda gözükmüyorsun, nasil gidiyor model isleri ??

abi son sınıf olunca kafamı kaldıramıyorum proje yarımalarına fln katıldım kendi projem vs derken çok hızlı geçti abi şidi goblin 700 ü parça parça topluyorum öyle abi. sizi sormalı

hayrullah oktay' Alıntı:
abi son sınıf olunca kafamı kaldıramıyorum proje yarımalarına fln katıldım kendi projem vs derken çok hızlı geçti abi şidi goblin 700 ü parça parça topluyorum öyle abi. sizi sormalı
Vay demek som sinifa geldin. Simdi daha dun gibi universiteye basladigin zamanlar diyecegim, sen kizacaksin :laugh:

Saka bir yana son sinif biraz yogun gecer dedigin gibi. Sana simdiden cok kolay gelsin. Bizler iste gordugun gibi bos zamanlarda ucmakve forumda paylasim yapmakla vakit geçiriyoruz :D

Unutmadan yeni Goblin de hayirli olsun bu arada :thumbup:

Hayrullah hoş geldin geçgeldin diyeyim bende :lollol:.
Hayırlı diplomalar dileyeyim sana kolay gelsin. :agreed:
Goblin de hayırlı olsun. :thumbup:

Öncelikle bu güzel çalışmada emeği geçen herkesin eline sağlık. :bravo:

Hoşgeldin Hayrullah, modelde ve diploma da şimdiden hayırlı uğurlu olsun. :)