Tarot 450 pro torque tube klasik arızası

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.
İlgi Alanı
Heli
bugün tarot 450 pro ile yesil çimende kısa bi uçuş yapmak istedim. modelin kafa turu hızlanırken kuyruk pali çimenlere takıldı. kuyruk kilitlendi sanki...hemen hold cektim. evde arıza tespiti yaparken klasik torque tube uç çıkmasının oldugunu gördüm. tarot 450 prosu olanlara önerim ellerindeki tt değidtirmeleri olacaktır.
iki resim arasındaki bir küçük fark😅
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

elimde bu farkli versiyon var. sizce iş görür mü?

Son düzenleme:
İlgi Alanı
Heli
Büyük geçmiş olsun iyi ki havada olmadı. Ben de arasıra tarot kullanırım başıma gelmedi. Modelcilik işte umulmayanı ummak gerekiyor. Tekrardan geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Taha Koçak

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
klasik torque tube uç çıkmasının oldugunu gördüm.
Öncelikle geçmiş olsum Kenan. Anladığım kadarıyla ciddi bir hasar olmadan atlaşmışsın.

Sana tavsiyem kesinlikle Tork tube, kuyruk ön ve arka dişlisini ALIGN marka kullan. Sen KLASIK demişsin ama yıllarca TREX450 PRO kullandım, hiç bir zaman tork tube ucunun çıktığını görmedim ve duymadım :eek::rolleyes:

Mustafa Hacılar

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Öncelikle geçmiş olsum Kenan. Anladığım kadarıyla ciddi bir hasar olmadan atlaşmışsın.

Sana tavsiyem kesinlikle Tork tube, kuyruk ön ve arka dişlisini ALIGN marka kullan. Sen KLASIK demişsin ama yıllarca TREX450 PRO kullandım, hiç bir zaman tork tube ucunun çıktığını görmedim ve duymadım :eek::rolleyes:
Nasıl abi? Bu benim durum işte :D konusu bile var :D

O tork tüplerin uçtaki dişli olan kısımları darbe alınca, bağlantıları kopuyor. Sonrası durum bu...

Tek parça olarak üretilen çubuklardan almak daha mantıklı, aynı sorun yaşanmıyor onlarda.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
  • Beğen
Tepkiler: Taha Koçak