Tarot 650 toplamaya yardim edermisiniz?

aztbdu

Çalışkan Uye
Frame:
Tarot 650
Motor: 4215(3507) 530KV Multicopter Brushless Motor
Pervane: 15x5.5 Propeller
Batarya: 4S 4000mah
Gimbal olucak
ama bilemiyorum ne kadar hava kalir?maksad hover-da cekim yapa bilmek 15-20 dakka ucush lazim.Tesekkurler

Forumda uçuş süresi hesaplama ile ilgili açıklayıcı güzel bir konu vardı, onu bulursan çok rahat hesaplarsın.

Ama senin motor 15 lik prop için ufak bence, üretici test raporunda 12lik prop tan büyüğü yok. Muhtemelen motor ömrü ve verimliğinden yersin.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tabloda 1238 prop için %50 gaz daki kaldırma değerini göremedim. Onu bulursak, senin hover süreni hesaplarız.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Ayrıca bence açılır kapanır ayaklara fazladan ağırlık harcamayın. Standart bir ayak bulun derim. Ayrıca Frame satan satıcı konfigürasyona maksimum 14lük prop önermiş.

Adamın bir önerisi daha var buna slr kamera bağlamayın demiş, bencede :)

Suggested setting (not included):

Setting 1, Gopro camera plan (recommended):
180 to 250W motor + 20A ESC + 4S 5000mAh Lipo + 10 to 12 inch propellers

Setting 2, Micro SLR camera plan (cautiously recommended):
300 to 400W motors + 30A ESC + 4S 5000 to 10000mAh Lipo + 12 to 14 inch propeller

Not recommanded to use SLR cameras for this quadcopter

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Ayrıca bence açılır kapanır ayaklara fazladan ağırlık harcamayın. Standart bir ayak bulun derim. Ayrıca Frame satan satıcı konfigürasyona maksimum 14lük prop önermiş.

Adamın bir önerisi daha var buna slr kamera bağlamayın demiş, bencede :)

Suggested setting (not included):

Setting 1, Gopro camera plan (recommended):
180 to 250W motor + 20A ESC + 4S 5000mAh Lipo + 10 to 12 inch propellers

Setting 2, Micro SLR camera plan (cautiously recommended):
300 to 400W motors + 30A ESC + 4S 5000 to 10000mAh Lipo + 12 to 14 inch propeller

Not recommanded to use SLR cameras for this quadcopter

abi bi tavsiyede buluna bilirmisin? frame ve motor icin uygun fiyata.bende ariycam forumda uygun gelen olursa oyle toplarim

bu konudaki gibi quad toplamayi dusunuyordum.nasil olur burda ironman 650 frame uzerine 15x5.5 propeller koymush ama benim almak istedigim frame-de maksimum 14 inch pervane yazmish?bilemedim

Subhi, ilgili konuda, matamatiksel olarak bu hesaplamanın nasıl yapılacağı anlatılmış zaten, nesini bilemedin ?

Tüm ilgili değerler ilgili tabloda var, 14 inç pervane boyutu ile ilgili değerler de hesap tablosunda var, sadece denklemi 15.5 yerine 14 inç ile yeniden hesaplayacaksın, türev integral bile değil, basit bir çarpma işlemi bu ???

Zafer SAHIN' Alıntı:
Subhi, ilgili konuda, matamatiksel olarak bu hesaplamanın nasıl yapılacağı anlatılmış zaten, nesini bilemedin ?

Tüm ilgili değerler ilgili tabloda var, 14 inç pervane boyutu ile ilgili değerler de hesap tablosunda var, sadece denklemi 15.5 yerine 14 inç ile yeniden hesaplayacaksın, türev integral bile değil, basit bir çarpma işlemi bu ???
abi ordaki hesaplamayi bildim problemsiz benim verdigim linkteki frame ile ilgili sorum.linke bi zahmet bakarmisin? asagida yazmish oldugu 180 to 250W motor + 20A ESC + 4S 5000mAh Lipo + 10 to 12 inch propellers beni endiseye saliyor.ben 15x5.5 pervane kullana bilmerimmi yani? konuda anlatilmish olan frame ile ayni bu benim almak istedigim.

FY650 gövde, şeklinden de anlaşılacağı üzere kare şeklinde bir gövde. Ayrıca adı üstünde 650mm'lik motorlar arası diagonal mesafeye sahip. Öyle ise karenin her bir kenarını şu şekilde hesaplayabiliriz:

You must be registered for see images attach

2(X²)=(650²)
X = 459.6mm
X = 18.1 inç

Karenin her bir kenarı yani pervanelerin birbirine değeceği en kısa mesafe 18.1 inç olduğuna göre bu gövdede en büyük 18.1 inç uzunluğunda pervane kullanılabilir. Ama gövdenin ortasında pil v.b. gibi şeyler de takılacağı için 18.1 inçlik bir pervane, bu durumu engeller. Basit geometri hesabı ile ne kadar boşluk olması gerektiği yukarıdaki mantıktan hesaplanabilir. Ama bu durumda 15.5 inç uzunluğundaki pervane rahatlıkla kullanılabilir gözüküyor.

Ekli dosyalar

• hesap2.png
    hesap2.png
    5.2 KB · Görülme: 9

Zafer SAHIN' Alıntı:
FY650 gövde, şeklinden de anlaşılacağı üzere kare şeklinde bir gövde. Ayrıca adı üstünde 650mm'lik motorlar arası diagonal mesafeye sahip. Öyle ise karenin her bir kenarını şu şekilde hesaplayabiliriz:

You must be registered for see images attach

2(X²)=(650²)
X = 459.6mm
X = 18.1 inç

Karenin her bir kenarı yani pervanelerin birbirine değeceği en kısa mesafe 18.1 inç olduğuna göre bu gövdede en büyük 18.1 inç uzunluğunda pervane kullanılabilir. Ama gövdenin ortasında pil v.b. gibi şeyler de takılacağı için 18.1 inçlik bir pervane, bu durumu engeller. Basit geometri hesabı ile ne kadar boşluk olması gerektiği yukarıdaki mantıktan hesaplanabilir. Ama bu durumda 15.5 inç uzunluğundaki pervane rahatlıkla kullanılabilir gözüküyor.
helal olsun ustad.tesekkurler boyle detayli bilgilendirdiginiz icin.minnetdarim.

Zafer SAHIN' Alıntı:
Bu basit ama sikca sorulan sorunun bu guzel anlatimli cevabi arada kaymasin diye asagidaki konulara da ilave edilmistir :RCKolik:

adresini tavsiye ederim kendi sistemimde ki sure gercekten ucabildigim sure ile ayni

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sedat Sarıgül' Alıntı:
adresini tavsiye ederim kendi sistemimde ki sure gercekten ucabildigim sure ile ayni

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kardesim kofugurasyon icin guzel site.ama benim almak istedigim motor burda yok rica etsem bana bu iki motorun pervane olcusu motor thrust-ini bulmama yardim edermisiniz?

pervane olcusu 15x5.5 kullanicam eger motor desteklerse tabiki

340KV , 370KV gibi düşük değerler, 4S için pek tercih edilmez. Ya pili 6S yapmak ya da yüksek KV'lı motor kullanmak gerekir. Eğer doğrudan motorun verilerine ulaşılamıyorsa, google'dan arama yaparak boyut ve KV değeri aynı olan motorların değerlerini gözönüne almak yararlı olabilir. Tabii ki en iyisi verilerini açık seçik yayınlayan motorları kullanmaktır.

Bu arada MT 4012 motor, T-MOTOR'un birebir kopyası gibi gözüktüğünden, teknik verilerinin daha düşük de olsa benzer olduğunu ummak yerinde olur.

T-MOTOR MN4102 :

Şurada ise başka bir 4108 370KV motorun verileri var. 4S pil ve 15.5 inç pervane verileri var.

Zafer SAHIN' Alıntı:
340KV , 370KV gibi düşük değerler, 4S için pek tercih edilmez. Ya pili 6S yapmak ya da yüksek KV'lı motor kullanmak gerekir. Eğer doğrudan motorun verilerine ulaşılamıyorsa, google'dan arama yaparak boyut ve KV değeri aynı olan motorların değerlerini gözönüne almak yararlı olabilir. Tabii ki en iyisi verilerini açık seçik yayınlayan motorları kullanmaktır.

Bu arada MT 4012 motor, T-MOTOR'un birebir kopyası gibi gözüktüğünden, teknik verilerinin daha düşük de olsa benzer olduğunu ummak yerinde olur.

T-MOTOR MN4102 :

Şurada ise başka bir 4108 370KV motorun verileri var. 4S pil ve 15.5 inç pervane verileri var. Benzer veriler olavağını

cok saolun hocam.ilk defa quadi sizin paylastiginiz konularla yaptim valla pekde memnunum.4s -le uygun fiyata kullana bilecegim maksimum 19 dolar olan motor ne tavsiye edersiniz?siparish gecmek istiyorum ama motor meselesine gore biraz bekleyeyim dedim

620KV
530KV
Bu ikisini bula bildim ama pervane buyuklugu olmuyor bu seferde. LiPoх4/12x3.8(APC)
mecburen pervaneyi bu buyuklukde almaliyim.dusuncelenir cok onemli benimcin