tarot ve spectrum bind

İlgi Alanı
Heli
Tarot zyx ünite ile spectrum kumanda satellite ile direkt bind oluyormu daha önce kullanan var ise yardımcı olabilir mi

tarot ve spectrum bind

Ben alıcı ile kullanıyorum ama oluyor sorunsuz çalışır.

tarot ve spectrum bind

Ben de satalitle kullanmıştım hiçbir sorun olmamıştı.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

tarot ve spectrum bind

Arda bey, mevlüt abi teşekkür ederim inşallah bende de sorunsuz çalışır

tarot ve spectrum bind

Satellit alıcıyı tarot zyx-s'e ayrı özel bir kablo ile bağlamanız gerekiyor. Zyx servo portlarından 5-6 volt çıkış verir. Bu geriliminin 3v'a düşürülmesi lazım. Eğer direkt bağlantı yapmaya kalkarsanız satellit alıcınız yanacaktır.

Bu kabloyu kullanıyorum, problem yok.

tarot ve spectrum bind

Şimdi telefonda da konuştuk ama yanlış anlaşılmalar olmasın.

Şöyle bir adaptör kablo ile DSM2 protokolünde kullanılabilir;

Mevlüt abi de alıcı ile kullandı. Satellite'in alıcıya bağlı olduğu, alıcının da üniteye kablo yığını ile bağlı olduğu kullanım, üniteyi alıcı ile kullanmaktır. Doğrudan satellite ile kullanmak değildir.

Arda da öyle kullanıyormuş.

Bu durumda ya bir alıcı+satellite alacaksın ki bu pek ucuz değildir ve kablo yığınını kabul etmek demektir. Yada o adaptör kablodan almak gerekir...

Bu arada Tarot ünite, DSMX protokolünü destekler mi bilmiyorum, görece eski bir ünite... Ama tabii DSMX satellite alıp bunu DSM2 protokolü ile kullanmak mümkündür.

tarot ve spectrum bind

Rasim dsmx seçeneği var desteklemesi lazım. :)

Alıcı varsa alıcı ile beraber sat. kullanmak mantıklı gözüküyor.Çünkü alıcı tek başına hiç bir işe yaramıyor en azından çift anten faktörünü sağlamış oluyor böylece.

Küçük model için biraz kablolar can sıkıcı olabilir tabi.

tarot ve spectrum bind

Model küçük ve alıcı yok Arda. Sadece kumanda...

Kablo DSM2 deyince bilemedim ben de... Ünite içinde ayar aşamasında DSMX varsa, kablodan dolayı da sıkıntı çıkmayacaksa olur tabii...

tarot ve spectrum bind

Birde böyle bir şey var kullanan varmı
Bunu araştıracagım

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tarot ve spectrum bind

Kds Ebar güzel ünite, bizim forumda kullanan var mı bilmiyorum.

tarot ve spectrum bind

Bir aralar Emin abi büyük taraftarıydı ebar'ın :)

tarot ve spectrum bind

Ergün Gürer' Alıntı:
Satellit alıcıyı tarot zyx-s'e ayrı özel bir kablo ile bağlamanız gerekiyor. Zyx servo portlarından 5-6 volt çıkış verir. Bu geriliminin 3v'a düşürülmesi lazım. Eğer direkt bağlantı yapmaya kalkarsanız satellit alıcınız yanacaktır.

Bu kabloyu kullanıyorum, problem yok.
Ergün bey alıcı olmadan mı kullanıyorsunuz