Taşımacılık Yapacak Uçak Modelleri

mevlüt

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
SELAMIN ALEYKUM TÜM HERKESE İYİ GÜNLER
üstten kanatlı hareket kapasitesi yüksek ve yük taşıyabilecegım bi model uçak arıyorum tek motorlu da olması gerekiyor araştırdım u modeller çıktı karşıma sizde yardımcı olursanız sevinirim :)
-by clark q1
-lazy bee
-cessna 172

TAŞIMACILIK YAPACAK UÇAK MODELLERİ

As
Amaç ne, ne tarz yük taşınacak

"TAŞIMACILIK YAPACAK" derken ?

hocam 100 gramdan 4 tane küp seklinde agırlık gövdesinde olacak her 10 15 metrede bi yük düşecek
uçuş elemanlarını 2.5 ile 3.2 kilo agırlık çekecek gibi sşpariş ettim herşey hazır sade modeli kesinleştiremedık tam

Desene yarışmaya katılacağız, forumda konuları olacaktı, baktın mı?

O yarışmaya hala katılınabiliyor mu? kaç ay geçti, ilk elemeler yapıldı falan...

Emre Kaman' Alıntı:
O yarışmaya hala katılınabiliyor mu? kaç ay geçti, ilk elemeler yapıldı falan...

Emre, her halde "STEP 2" bu, devam yani. :) diyeceğim ama, şimdi tam da amaç nedir, bilemiyoruz, arkadaşlar söylemiyorlar ki ne yapacaklarını. ;)

Devlet sırrı protokolü gibi. :lollol: Hani kimse de bir model uçak toplayayım da 4 tane 100 er gramlık paket taşısın, sonra belirli aralıklar ile bıraksın demez durup dururken zannımca. :eek:f:

:)

Tubitaksa eger helal ucak, duserken salavat getiren ucak, kibleye kendi donen ucak, fpv ile tavaf gibi konulari secerseniz kesin birinci olursunuz.

https://indigodergisi.com/2016/05/tubitak-tan-proje-papaz-erigini-imam-erigine-cevirme/

https://s.instela.com/m/su-ile-calisan-cami-cesmesi-projesi--i726340-1200x630.jpg

mevlütgörgülü' Alıntı:
...herşey hazır sade modeli kesinleştiremedık tam
Ufak bir eksiklikmiş. :eek: ;D :lollol:

Mevlüt'çüm aranızda daha önce hiç model uçak uçurmuş biri var mı ? Eğer ilk defa uçuracaksanız ufak, hatta ufak bile sayılmaz ufacık bir eksikliğiniz daha var haberiniz olsun. :laugh:

Bayılıyorum bu tübitak projelerine çok heyecanlı. :halay: :halay:

yaptım sürekli ugraşıyorum ama yıllarımı da vermış degilim eksikelrimiz var ondan dolayı bilginize ihtiyaç duydum modeli belirledım cessna 182 gibi duruyor

mevlütgörgülü' Alıntı:
modeli belirledım cessna 182

Güzel tercih :) Yerde çok yakışıklı duruyor, havada canlı görme şansım olmadı sanırım. İnşallah o da olur bi gün

Rasim Öztürk' Alıntı:
Güzel tercih :) Yerde çok yakışıklı duruyor, havada canlı görme şansım olmadı sanırım. İnşallah o da olur bi gün

İnşallah Rasim. :laugh: ;D

mevlütgörgülü' Alıntı:
yaptım sürekli ugraşıyorum ama yıllarımı da vermış degilim eksikelrimiz var ondan dolayı bilginize ihtiyaç duydum fakat gerek kalmadı modeli belirledım cessna 182

Evet, yazmayacaktım ama, çünkü bilgilerimize ihtiyaç kalmadığını yazmışsın, burada ki meseleyi sen hala anlayamadın her halde, ne verdin ki ne istiyorsun, ayrıca forumdaki arkadaşların bir çoğunun modelcilik geçmişi senin yaşından fazladır. Yani faydalanmaya bak, Velhasıl kelam; yapma kardeşim, "CESSNA 182" yapma, zira oldukça iyi pilotaj isteyen bir modeldir ve senin amacına uygun modifikasyonlar için de oldukça zor bir gövde yapısına sahip ve yine oldukça hassas ağırlık merkezi ayarlamak gereken bir yapısı vardır.
Tabi yine de sen bilirsin... Başarılar...

Geçen yıllarda piyasa şarkılardan biri çıkmıştı... Sözlerde şöyle bir kısım vardı; "çarpa çarpa kendisi öğrensin."

Cessna 182 çok güzel tercih Levent abi, bırakalım çarpa çarpa kendisi öğrensin :laugh:

hocam bi arkadaşımda aynısını söyledı pilotajlıgı çok zor diye Sizlerin önerisi var mıdır Yeniden sorayım o zaman Geniş gövde yapısı olsun istiyorum uçak boyu çok uzun olmasada olur

Levent Uygun' Alıntı:
İnşallah Rasim. :laugh: ;D

Evet, yazmayacaktım ama, çünkü bilgilerimize ihtiyaç kalmadığını yazmışsın, burada ki meseleyi sen hala anlayamadın her halde, ne verdin ki ne istiyorsun, ayrıca forumdaki arkadaşların bir çoğunun modelcilik geçmişi senin yaşından fazladır. Yani faydalanmaya bak, Velhasıl kelam; yapma kardeşim, "CESSNA 182" yapma, zira oldukça iyi pilotaj isteyen bir modeldir ve senin amacına uygun modifikasyonlar için de oldukça zor bir gövde yapısına sahip ve yine oldukça hassas ağırlık merkezi ayarlamak gereken bir yapısı vardır.
Tabi yine de sen bilirsin... Başarılar...

haklısınız hocam kusura bakmayın gergin geçiyor biraz süreç gerek yarışma süreci gerek hazırlıklar