Temel Bilgiler RSSI & dBm nedir nasıl kullanılır?

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Drone hava sahasının bu haftaki videosunda tüm rc araçları ilgilendiren RSSI ve bununla ilişkili dBm değeri nedir, aralarındaki farklar nedir, nasıl kullanılır konularına değinmeye çalıştım. Öncelikli olarak uçabilen rc araçlarda çok daha önemli olan bu değer aslında kumanda ile alıcısı arasında sinyalin kalitesini bize gösteriyor. Bu konunun ilk videosunda daha çok bu değer nasıl elde edilir nerelerde kullanılır konusuna değinmeye çalıştım. İkinci videoda ise uçuş ve sonrasındaki kullanım örneklerini göstermeye çalışacağım. Umarım faydalı olmuştur yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İnternet sorunu yaşadığım icin su an videoyu izleyemiyorum ama izlenecekler arasına kayıt etmeyi ihmal etmedim :)

Konu gerçekten izlenmesi gereken bir konu. Emeklerine sağlık İzzet hocam :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
İnternet sorunu yaşadığım icin su an videoyu izleyemiyorum ama izlenecekler arasına kayıt etmeyi ihmal etmedim :)

Konu gerçekten izlenmesi gereken bir konu. Emeklerine sağlık İzzet hocam :RCKolik:
Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim :) Siz keyifle tatilinizi yapın fikirleriniz benim için çok değerli dönüşünüz sonrasında da yorumlarınızı beklerim :) :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Eline sağlık İzzet kardeşim. İlgiyle izledim. Bu tür açıklayıcı bilgiler insanın ne yaptığını bilerek yapması açısından çok önemli bence.

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Eline sağlık İzzet kardeşim. İlgiyle izledim. Bu tür açıklayıcı bilgiler insanın ne yaptığını bilerek yapması açısından çok önemli bence.
Ömer abi yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sizin gibi deneyimli ve bilgili abilerden böyle yorumlar almak bana çok moral oluyor :):saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari