Tespit ve Önerileriniz: 06.12.20 Güncellemesi

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Az önce güncelleme çalışmasının %95 sorunsuz şekilde tamamladık.

Her ne kadar kontrol etmiş olsak da illa ki gözümüzden kaçanlar olmuştur. Lüften bu konu altına

a- Bulduğunuz SORUNLARI
b-
Eğer var ise daha iyi olacağını düşündüğünüz ÖNERİLERİNİZİ

paylaşınız. Bizler d elimizden geldiğince bu paylaşımlarınızı değerlendirip, hayata geçirmeye çalışacağız

Hocam ellerinize sağlık yeni "yeni mesajlar" tasarımı da güzel olmuş
Benim bir sorum olacak neden arama kısmında neden kısa kelimeleri arayamıyoruz? mesela ben cap 232 uçağıyla ilgili arama yapmak istedim ama çok kısa dedi ve google da arattı. Bu sanırım bilerek yapılmış nedenin merak ettim

Abi elinize sağlık. Yeni mesaj oluşturma kısmında "Yeni DM başlat" yerine "Yeni Mesaj Oluştur" "Özel Mesaj Oluştur" Türkçemize daha çok yakışırdı diye düşünüyorum :)
Evet haklısın Ali. Eskiden "DM" yerine "Konuşma" kelimesi kullanıyordu. Türkçe dil dosyasını yayınlayan arkadaş nedense "Konuşma" olarak "DM" tercih etmiş :)

Sayende bunu fark etmiş olduk. Tüm "DM" ibareleri "Konuşma" olarak değiştirilmiştir.

Benim bir sorum olacak neden arama kısmında neden kısa kelimeleri arayamıyoruz? mesela ben cap 232 uçağıyla ilgili arama yapmak istedim ama çok kısa dedi ve google da arattı. Bu sanırım bilerek yapılmış nedenin merak ettim
Bu aslında güncelleme olan değişiklik değil. Xenforo bazdan beri bu şekilde dizayn edilmiş. Büyük ihtimal veritabanı yapısı ve daha da önemlisi sorgu süresi ile ilgili bir önlem olarak 4 harften daha az harfle arama yapılamasını yapatmışlar.

Xenforo'nun daha büyük forumlar için "Elastik Arama" diye ayrı ve özel bir eklentisi var. Fakat biz birazcık pahalı olduğu için onu satınalmadık ve kullanımıyoruz.

Bunun yerine forumun kendisinde olmayan "Google üzerinden arama" özelliğini ilave ettik. Mükemmel olmasada yeterince iş görüyor diye düşünüyoruz ;)

Mehmet Abi bugün whatsapp'tan yazdığım olay hala geçerli. Buraya resim yükleyemedim sorun çıkardı.
Ufak bir özetleyeyim. Ana sayfadaki konu bilgilerini çeken alan mobilde aşırı küçük duruyor ve altındaki forumlar başlığı ile arasında yeterli mesafe yok gibi.

Birde bence kullanıcının konularını listeleyen bir plugin tarzı bir şey yapılsa iyi olabilir. Sadece açtığı konuların linkini verecek şekilde.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Mehmet Abi bugün whatsapp'tan yazdığım olay hala geçerli. Buraya resim yükleyemedim sorun çıkardı.
Ufak bir özetleyeyim. Ana sayfadaki konu bilgilerini çeken alan mobilde aşırı küçük duruyor ve altındaki forumlar başlığı ile arasında yeterli mesafe yok gibi.

Birde bence kullanıcının konularını listeleyen bir plugin tarzı bir şey yapılsa iyi olabilir. Sadece açtığı konuların linkini verecek şekilde.
Bunu not olarak aldım. Bakalım daha iyi ne yapabiliriz :saygilar:

Bu problemi bende yaşıyordum. Sonraları aradığım şeyi direk Google üzerinden site belirterek yapıyorum. Bu şekilde daha rahat oluyor.
Mesela şu şekilde
Cap 232 site:rckolik.com

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Bu problemi bende yaşıyordum. Sonraları aradığım şeyi direk Google üzerinden site belirterek yapıyorum. Bu şekilde daha rahat oluyor.
Mesela şu şekilde
Cap 232 site:rckolik.com
Extra site belirtmene gerek yok kardeşim. Forum üzerinden "Google Arama" dersen, sistem otomatik olarak sitemizi ekliyor zaten ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi, eline emeğine sağlık çok güzel olmuş.

Son konular daha fazla göster şeklinde genişleyebilmesi de çok başarılı. Sadece o bölümde sağda yer alan gönderim ve son yazan sütunlarını biraz daha sola alarak genişletebilir miyiz? Çok sağa sıkıştıkları için ... ile kısaltılıyor. Konu isminden sonra yeterli boşluk var sol ve orta kısımda.

Ayrıca konu-heli, konu-uçak falan güzel olmuş. Eskiden böyle olsa daha fazla gruplaşırdık da, artık heli piyasası iyice daraldığı için ve kıymetli uçak konularını kaçırmamak için çok fazla kullanmayız bence :) Yine de yenilik olarak güzel olmuş :thumbup:

Hocam aklımdayken bir sorum daha olacak ben mobilde kullanıyorum forumu. Konunun en altında çıkan farklı konularla ilgili resimlere tıkladığımda o resimle alakasız bir konuya atıyor beni

Mesela alttaki resimde "motorun teki dönmüyor" adlı bir konu var resminde nitro motor var. Bende nitro motorlarla ilgili sanıyorum tıklıyorum. Bir arkadaş dron yapmış motoru yavaş dönüyormuş

Burdada aynı resim farklı bir konu için kullanılmış ve altta kendi yakıtımızı yapalım diye bir konu var ordaki resim de alakasız

Güncellemeden öncede vardı.Bu bir bug veya hata olabilir diye bildirmek istedim :saygilar:

Mehmet abi, eline emeğine sağlık çok güzel olmuş.
Teşekkürler kardeşim ;)
Son konular daha fazla göster şeklinde genişleyebilmesi de çok başarılı.
Ben de çok beğendim bu özelliği :)
Sadece o bölümde sağda yer alan gönderim ve son yazan sütunlarını biraz daha sola alarak genişletebilir miyiz? Çok sağa sıkıştıkları için ... ile kısaltılıyor. Konu isminden sonra yeterli boşluk var sol ve orta kısımda.
Evet bu konu notlarımda var. Biraz daha düzenleme güzel olacak. İnşallah en kısa süre içerisinde tamamlarız

• Beğen
Tepkiler: Rasim Öztürk
Hocam aklımdayken bir sorum daha olacak ben mobilde kullanıyorum forumu. Konunun en altında çıkan farklı konularla ilgili resimlere tıkladığımda o resimle alakasız bir konuya atıyor beni
Bu "Benzer Konular" Google ait reklam eklentisi. Aynı işlevi yapan ve foruma ait "Benzer konular" da var. Ama senin paylaştığın "Google Benzer Konular" eklentisi

Hangi konunun, hangi resim ve link ile çıkacağını Google amca karar veriyor, bizim kontrollümüzde olan bir şey değil ne yazık ki :(

Konu listesinin fontunu 1 tık büyüttüm :)

Son konular daha fazla göster şeklinde genişleyebilmesi de çok başarılı. Sadece o bölümde sağda yer alan gönderim ve son yazan sütunlarını biraz daha sola alarak genişletebilir miyiz? Çok sağa sıkıştıkları için ... ile kısaltılıyor. Konu isminden sonra yeterli boşluk var sol ve orta kısımda.
“Son yazan” ve “Gönderim” hücrelerini sola çekip genişliklerini büyüttüm. Sanki şimdi tamamdır diye düşünüyorum :)