THK Sim Kumandası

MeqaLa

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar bir arkadaşıma öneri olarak thk sim kumandası aldırdım
fakat kendı cd sinden baska bır simulatörde çalışmıyor kumandanın çalıştırdığı başka bir simulatör bilen var mı?
Yardımcı olurmusunuz..!

THK Sim Kumandası

Phoenix 5,Realflight 4-4.5,aerofly pro deluxe hepsini emulatörleri vasıtasıyla çalıştırır.

buradan illaki bir sonuç çıkarırsınız.

THK Sim Kumandası

Teşekkürler Celalettin abi Peki emülatör programının phoenix5 versiyonunu bulamadım yok da mı bulamadım yoksa var da mı bulamadım :saygilar: :RCKolik:

Ynt: THK Sim Kumandası

Var da bulamıyorsunuz [emoji4] arama yapın forumda kurulum vs her tür bilgi var. Fakat yine de yapamazsanız özel mesajla anlatırım.

THK Sim Kumandası

Muhammet KUVVET' Alıntı:
Teşekkürler Celalettin abi Peki emülatör programının phoenix5 versiyonunu bulamadım yok da mı bulamadım yoksa var da mı bulamadım :saygilar: :RCKolik:
Önce V4 kurun

Sonra burada anlatıldığı şekilde V5 upgrade edin ;)

THK Sim Kumandası

Mehmet abi futaba 14sg kumandam ile Phoenix r5 versiyonu ve Real Flight 5.5 simülatörlerini kullanıyorum.
Arkadaşıma da THK sim kumandasını önerdim ama malesef kendi cd sinden çıkan simülatör haricinde tanıtamadım..
Phoenix V4 - R5 ve Real Flight Kumandayı görmüyor..
Önceden Emülatör diye bi program vardı o mu gerekiyor acaba diye düşündüm

THK Sim Kumandası

Muhammet KUVVET' Alıntı:
Mehmet abi futaba 14sg kumandam ile Phoenix r5 versiyonu ve Real Flight 5.5 simülatörlerini kullanıyorum.
Arkadaşıma da THK sim kumandasını önerdim ama malesef kendi cd sinden çıkan simülatör haricinde tanıtamadım..
Phoenix V4 - R5 ve Real Flight Kumandayı görmüyor..
Önceden Emülatör diye bi program vardı o mu gerekiyor acaba diye düşündüm
THK sim kumandasını dediğiniz Art-Tech kumanda değil mi ? Eğer öyleyse ki öyle olması lazım o zaman aşağıdaki konuları adım adım takip ederseniz, sorunsuzca hem Real Flight hem de Phoenix için kullanabilirsiniz ;)

THK Sim Kumandası

https://thkmodelucak.com/store/product/1206-similator-6-kanal-0139041
ürün bu kendi simülatörü hariç çalışmıyor...

THK Sim Kumandası

Aslında bu da düzgün çalışır ama uğraşmak lazım. Mesela real Flight calisabilmesi ıcın doğru EMU değerlerini deneyerek bulmak lazim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aslında bu da düzgün çalışır ama uğraşmak lazım. Mesela real Flight calisabilmesi ıcın doğru EMU değerlerini deneyerek bulmak lazim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bunu yapınca phoenix5 çalışıyor ben kullanıyorum ama emu ile başlatıyorum.

Phoenix kurulum klasörü içerisinde PhoenixRC.exe dosyası mevcut. Bu dosyayı PhoenixRC_.exe olarak ismini değiştirin. Daha sonra aynı klasörde Simulator.exe dosyası göreceksiniz. Bu dosyayı da PhoenixRC.exe olarak değiştirip launcher üzerinden çalıştırdığınızda sorunsuz çalışacaktır. %p

THK Sim Kumandası

İskender çözümün için teşekkürler süper bir çözüm :thumbup: abi kumandanın kanalları programda çalıştı fakat simülatör çalışmıyor modeli seçiyorum program tepki vermiyor fakat kumanda kanal ayarlarında sinyalleri görebiliyorum ayarlanabiliyor fakat modeli seçip başlatmıyor rica etsem kullandığınız emu ya nasıl ulaşabilirim yardımcı olur musunuz yada rarlayıp gönderebilir misiniz ilginiz için çok teşekkür ederim.. :saygilar:

THK Sim Kumandası

Muhammet bey , kanal kalibrasyonunu yaptığınıza göre programınız çalışıyor.Phoenix'de ilk kurulumdan sonra saha açılmıyorsa ya da model hiç tepki vermiyorsa , üst menuden model changeye girin.Orada seçili modelin , altında transmitterin olduğu ilk kısımları aktif görürsünüz.Yani hemen model resmi üzerinde enable yazar.Hemen yanındaki sıralarda disable yazar ve inaktiftir.2 sıradan bir model seçin ve onu disableden enable'ye çevirin.Ekranınız 2'ye bölünüp 2.bir pliotun uçması için başka bir model daha çıkar sahaya.Sonra tekrar model değiştirme menüsüne girip 2 sırayı enable'den disable'ye çevirin.Artık modeliniz uçmaya hazır...... :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: CANKUT TAŞ
THK Sim Kumandası

Bahsettiğiniz ayarlara ulaşamadım hakan abi

THK Sim Kumandası

Hımm :-\ o zaman emilatör çalışmıyor ...Muhammet , komple kaldır programı .Yeniden kur , emülatörü de kur ve kurulum esnasında uygulaman gereken işlemler harfiyen anlatılıyor , harfi harfine takip et , mutlaka yanlış yaptığın bir yer var , yoksa bunca kişi rahatlıkla kurarken senin kuramaman bana çok anlamsız geliyor.Bazen sabırsızlıkla gözden bazı şeyler kaçabiliyor.Olması gerekir , benim 10 yıllık köhnemiş bilgisayarımda bile kurulabiliyor ve sistemim kaldırabiliyorsa , senin atladığın birşeyler var.İskender abinin yazdığı detayı da atlama.Şimdilik yapabileceğim yardım bu kadar :( :saygilar:

THK Sim Kumandası

Abi program çalışıyor futaba 14sg yi dongel la kullanıyorum sorun arkdaşa önerim üzerine thk sim kumandası aldık bu sim kumandasını çalıştıramadım...