Thk Simülatör Kumandası Usb Tanımama Problemi

Lioner81

Yeni Uye
Merhabalar,

Bugün thk dan aldığım simülatör kumandası elime ulaştı. Bi hevesle kutuyu açtım bilgisayara taktım ve çalışmaya başlıcam ama bilgisayar kumandayı tanımadı :( Driver ları güncelledim aygıt yöneticisinden ayarlar yaptım internetten okuduğum çeşitli şeyleri denedim ama malesef hiçbir şey işe yaramadı :( Böyle giderse THK ya geri göndericem heralde kumandayı. Win 8 işletim sistemi kullanıyorum bi çözümü olan varsa yazabilirse çok memnun olurum her şeyi denemeye hazırım.

Herkese iyi forumlar...

Hangi simülatörü kullanacaksınız.

Şu konuları incelediniz mi?

Cahit Kaş' Alıntı:
Hangi simülatörü kullanacaksınız.

Şu konuları incelediniz mi?

Phoenix 3.0 kullanıcam. Ama burda simülatörün bi önemi yok sanırım çünkü en baştan bilgisayar tanımıyo kumandayı e tabi dolaylı olarak simülatör de tanımıyor. Konuların başlıklarına dikkat edip bi kısmına baktım ama bi çözümle karşılaşamadım malesef.

Programı kurun, bir de programın emulatörü olacak. Onu da kurup çalıştırdığınızda önünüze çıkan pencereden kumandanızı görmeniz gerekir

Cahit Kaş' Alıntı:
Programı kurun, bir de programın emulatörü olacak. Onu da kurup çalıştırdığınızda önünüze çıkan pencereden kumandanızı görmeniz gerekir

Program kuruluydu zaten ama emulator denen olaydan haberim yoktu. Şimdi onuda kurdum onada tıklayınca choose joystick to use diyo ama altında kumandam gözükmüyo ve bilgisayarda sağ altta usb aygıtı tanınmadı diye hata veriyo. Saat 9 dan beri sadece bunla uğraşıyorum ama olmuyo :(

Başlat çalıştır kısmında oyun yazın
USB oyun denetleyicilerini kur tıklayın
Gelişmiş tıklayın
tercih edilen aygıtta olması gerek. bende de tanımamıştı.
başka joystick takılı ise hata verebiliyor.

Tabi win 7 için yukarıdaki gibi. Win 8 için de benzer olmalı

Cahit Kaş' Alıntı:
Başlat çalıştır kısmında oyun yazın
USB oyun denetleyicilerini kur tıklayın
Gelişmiş tıklayın
tercih edilen aygıtta olması gerek. bende de tanımamıştı.
başka joystick takılı ise hata verebiliyor.

Tabi win 7 için yukarıdaki gibi. Win 8 için de benzer olmalı

Hocam emülatör kurduktan sonra usb değiştirdim. (Kurmandan önce toplam 4 usb de 100 kere tak çıkar yapmışımdır heralde) ama emülatörü kurduktan sonra tanıdı birden ve açtı simülatörü. Artık ya emülatör yüzünden tanıdı bilgisayar kumandayı yada usb insafa geldi artık bilmiyorum ama sonuç olarak sorun çözüldü. Bu kadar özverili bi şekilde yardım ettiğiniz için bana çok çok teşekkür ederim size :)

İyi forumlar, kırımsız uçuşlar... :)

İyi çalışmalar.

Merhabalar benzer bi sorunu şuan bende yaşıyorum thkdan sim kumandası aldım bugün elime ulaştı bilgisayar kumandayı görüyo ama sm. programını açınca olmuyo kumandayı görmüyo

Bende win.8 kullanıyorum ''USB oyun denetleyicilerini kur'' da görünüyo ama ama programa girdiğimde kumandayı görmüyo phoneix ve real flıght'da denedim ikisindede olmadı. Ama ben şu emulator olayını yapamadım

abdullah sapmaz' Alıntı:
Bende win.8 kullanıyorum ''USB oyun denetleyicilerini kur'' da görünüyo ama ama programa girdiğimde kumandayı görmüyo phoneix ve real flıght'da denedim ikisindede olmadı. Ama ben şu emulator olayını yapamadım
Şayet yukarıdaki Cahit Bey'in tiyosunu uygulayıp, aşağıdaki konulardaki tüm adımları birebir uyguladın ise çalışması lazım Abdullah :rolleyes: Bir şeyleri atlıyor olabilirsin acaba. Tüm videoları izleyip, birebir uyguladın değil mi ;)

tahsin ser' Alıntı:
arkadaşlar affınıza sığınarak, yanlış anlamayın lütfen ama..
adamlar kocaman ürünün açıklamasına yazmışlar zaten. win8 de çalışmaz diye...
Rica ederiz Tahsin Bey ;) Fakat bu yazılan uyarı içinden çıkan ve bizim kullanmadığımız simulator yazılımı için geçerli :) Biz bu yazılım yerine Real Flight ya da Phoenix tercih ediyoruz %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rica ederiz Tahsin Bey ;) Fakat bu yazılan uyarı içinden çıkan ve bizim kullanmadığımız simulator yazılımı için geçerli :) Biz bu yazılım yerine Real Flight ya da Phoenix tercih ediyoruz %p

ozaman yanlış anlayarak yanlış anlamaya sebebiyet vermiyeyim diye sildim yazıyı :).

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Şayet yukarıdaki Cahit Bey'in tiyosunu uygulayıp, aşağıdaki konulardaki tüm adımları birebir uyguladın ise çalışması lazım Abdullah :rolleyes: Bir şeyleri atlıyor olabilirsin acaba. Tüm videoları izleyip, birebir uyguladın değil mi ;)

:D Sabahtan bri o konulara bakıyodum abi zaten bi yere tik atmayı unutuyomuşum her seferinde şimdi oldu teşekkürler..

abdullah sapmaz' Alıntı:
:D Sabahtan bri o konulara bakıyodum abi zaten bi yere tik atmayı unutuyomuşum her seferinde şimdi oldu teşekkürler..
Hadi gözümüz aydın o zaman :halay: