Throttle tepki vermiyor

Faruk çağan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Kart: omnibus f4 v3
Esc : litlee bee 30a
Batarya :4200 mah 40c leopard power
Motor :racestar 2205
Öncelikle yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Betaflight üzerinden motorlara güç verdiğimde çalışıyor ama kumanda dan (flysky fs-i6) verince motorlar çalışmıyor. Ibus bağlantısını yaptım ve betaflight üzerinden bütün kanallar çalışıyor sebebini bulamadım.

Kontrol Kartınız
Omnibus f4 v3
Model Sınıfı
Zmr250
Motor, Pervane ve ESC
Racestar 2205,
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky fs-i6, ia
Extra Ekipman
Gps baro
Muhtemelen daha önce söyledik ama yeniden ifade edelim.

Bir de bizler forum ortamında pek “Drone” ve “Droner” kelimelerini kullanmayı sevmiyoruz. Sebebini ise şu yazıda bulabilirsin.

Sevgili Faruk.
Multicopter usb ile pc ye ve ilgili firmware configurator programına bağlı (connect )iken arm olmayı reddeder. Bu bir güvenlik önlemidir. Bunu aşmak için configutator motor tabında "motorları döndür riskleri anlıyorum" gibi bir buton var. Bunu aktifleştirdiğimiz zaman arm olur. (tabii başka bir engel yok ise) Varsa da bize bunun ne olduğunu "disarming flag" şeklinde hata kodunu verir. Hata kodunun ne olduğuna bakarak sorun düzelince yine arm edebilirsiniz

Kullanmayı amaçladığınız multicopter için 4200 mah lik lipo gereğinde çok ağırdır. Bu motorlar için hafif, orta, ağır lipo 1300mah, 1500mah ve 1800mah olarak kabul edilmektedir (max (2200mah). 4200 ile uçmaz mı? uçar ama araba motorunu otobüse takmış gibi olursunuz. takdir size kalmış.

Usta Oscar Liang 'ın konu ile ilgili bilgilerin gözden geçirilmesi için faydalı olabilir.

Sevgi ve saygılarımla.
Şakir POLAY

Son düzenleme:
Hocam çıkardığım zaman kumanda dan arm ettiğimde yine arm olmuyor.
Birde zmr250 bir dron un ağırlığı ortalama ne kadar olmalıdır.

Prop olarak 3×5045 mi 2×5045 mi kullanmalıyım

Son düzenleme:
Sevgili faruk
multikopter pc ye ve configuratore bağlı, lipo takılı ve pervaneler çıkık halde iken arm edince

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

disarming flag da hata kodu görülür. buna göre düşünmek gerekir

sevgi v e saygılarımla
şakir polay

Teşekkürler hocam.
Prop olarak 3×5045 mi 2×5045 mi kullanayım
Birde benim zmr 250 pil ile beraber 750 gram sizce fazla mı?

sevgili faruk
2205 2600kv motor için 2 blade 5045 veya 3 blade 5040 sweet point olur diye düşünüyorum. ağırlık olarak 750 gr gereğinden ağır. 450 550 civarına çekmeye çalış

sevgi ve saygılarımla
şakir polay

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Hocam artuk yeni pil alamam. Bozulana kadar uçacağım mecburen. Benim motorlar 3s de 2500 g kaldırıyor son throttle da ortada ise ortalama 1500-1750 g kaldırıyor.

Sevgili Faruk

Uçuyorsan ve de uçuşu seni tatmin ediyorsa bize düşen sana keyifli ve kırımsız uçuşlar dilemektir.

Sevgi ve saygılarımla
Şakir Polay

CLI da "status" komutu ile arming sorununu görebilirsin. Muhtemelen sorun stick low threshold ayarının düzgün olmayışıdır.
Bu ayarı throttle stick en altta iken görülen değerin +5 değer üstüne ayarlaman gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Şakir Polay
Hocam şimdi böyle bir sorunum var motorlar dönüyor ve motorların doğru yöne ve doğru sırayla döndüğüne eminim. Kartın yönü de doğru. Dron kalktıktan hemen sonra deliriyor. Elimle tutdupumda ise sağa sola yalpalamalar yapıyor sorunu çözemedim. Pervaneleride doğru taktım.
Sevgili Faruk

Uçuyorsan ve de uçuşu seni tatmin ediyorsa bize düşen sana keyifli ve kırımsız uçuşlar dilemektir.

Sevgi ve saygılarımla
Şakir Polay
Do

Hocam şimdi böyle bir sorunum var motorlar dönüyor ve motorların doğru yöne ve doğru sırayla döndüğüne eminim. Kartın yönü de doğru. Dron kalktıktan hemen sonra deliriyor. Elimle tutdupumda ise sağa sola yalpalamalar yapıyor sorunu çözemedim. Pervaneleride doğru taktım.

Do
Bence ilk kuralınız güvenlik olsun, pervanaler takılı ve uçuş yapabilir konumda elinize almamanızı tavsiye ederim, elinizi kolunuzu veya fırlayıp yüzünüzü, gözünüzü yaralayabilirsiniz. :saygilar::saygilar: