Toolkitrc Şarj Cihazı

Yalçın Aydın

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Toolkitrc diye bir şarj aleti güzel ve ufak birşey, kullanan varmı alayımmı

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben M8 versiyonundan kullaniyorum. Bazi urunlerde voltaj kalibrasyonunun yeniden yapilmasi gerekebiliyormus yorumlara gore. Bendeki iki tanesinde gerek olmadi. Pili doldurduktan sonraki balans asamasini biraz gereksiz uzatiyor. Kucuk boyutlari sahada kullanmak icin ilgimi cekmisti.

Not: Konu uygun bolume tasinmistir. Konu actigimiz basliga ozen gosterelim.

Aliex ten imax b6 alacaktım fakat toolkitrc daha mantıklı geldi

Skyrc imax b6 mini kullanicisi olarak yeni mini v2 modeli cikti, ayrica imax b6 clone urunleri oldukca fazla sorun yasamamak icin orjinal urunu almanizi tavsiye ederim. Linkte verdigim yeni model ile Toolkitrc m6 modelini kiyaslayin fiyat performans hangisi size uyarsa seciminizi ona gore yaparsiniz.

Skyrc imax b6 mini kullanicisi olarak yeni mini v2 modeli cikti, ayrica imax b6 clone urunleri oldukca fazla sorun yasamamak icin orjinal urunu almanizi tavsiye ederim. Linkte verdigim yeni model ile Toolkitrc m6 modelini kiyaslayin fiyat performans hangisi size uyarsa seciminizi ona gore yaparsiniz.

İmax mini b6 iki hafta kadar sonra yaklaşık 420 TL civarında satışa çıkacakmış. TSE onayı bekleniyormuş. 2 gün önce distribütör den aldım bu bilgiyi.

Bende md6 kullanıyorum geçen ay teslim aldım 12 günde geldi 30 TL gümrük ödedim, icharger 308 duo gibi baba şarj aletini bozmayı başardım(kısa devre) , mecbur bunu aldım, ama cidden hiç aratmadı, ufacık boyu ile iki tane 5000 pile rahat bir şekilde 3 er c (hiç 1.5 c yi geçmem) basabiliyor ki boyutuna göre muhteşem bir olay.

Merak ettikleriniz olursa cevaplarım. :saygilar:

Son düzenleme:

Bende md6 kullanıyorum geçen ay teslim aldım 12 günde geldi 30 TL gümrük ödedim, icharger 308 duo gibi baba şarj aletini bozmayı başardım(kısa devre) , mecbur bunu aldım, ama cidden hiç aratmadı, ufacık boyu ile iki tane 5000 pile rahat bir şekilde 3 er c (hiç 1.5 c yi geçmem) basabiliyor ki boyutuna göre muhteşem bir olay.

Merak ettikleriniz olursa cevaplarım. :saygilar:
Fiyat nedir link verebilir misiniz

Fiyat nedir link verebilir misiniz
#Aliexpress TRY 477.05 14%OFF | ToolkitRC M6D 500W 15A DC çift kanallı MINI akıllı şarj cihazı boşaltmalar 1-6S için Lipo LiHV aslan NiMh pb hücre Checker Servo test cihazı

Benim aldığım satıcı bu, yanlız 100 TL zam yapmış, başka satıcılar da aratın isterseniz.

#Aliexpress TRY 477.05 14%OFF | ToolkitRC M6D 500W 15A DC çift kanallı MINI akıllı şarj cihazı boşaltmalar 1-6S için Lipo LiHV aslan NiMh pb hücre Checker Servo test cihazı

Benim aldığım satıcı bu, yanlız 100 TL zam yapmış, başka satıcılar da aratın isterseniz.

Benim alacağım bu sizinki farklı bir seri

500 W 15A ve çift çıkış, 300 gr. İlginç...
Benim gibi eski kafalılar gücün biraz da ağırlıkla oranlı olduğunu düşünürler. ;) Her ne kadar 220v adaptörü bünyesinde bulundurmuyorsa da, biraz hafif siklet gibi.:)
Nette bir çok video izledim sorun yok gibi ama eminde olamadım malum bütçede sıkıntılı bu aralar deneme yanılma yapma şansımda az

Yukarıda yanlışlıkla 2 yerine 3 yazmışım,yanlış hesap.

Az önce md6'nın cihazın limitlerini denedim, şimdi 500 watt gücümüz var, ama bunu tek çıkıştan tek pile basma şansımız yok, 250,250 bölmüşler, ben iki tane 5000 6s pil bağladım, 24v ile besledim, her pile 10.1 amper sorunsuz bastı. (duruma göre daha fazlasını zorluyor veya azaltıyor 250, 240 arası değişiyor onunda sebebi güç kaynağının sınırlarına gelmem, 30 v ile beslesem 11 ampre çıkar diye tahmin ediyorum.)
Vad ettiği 500wat gücü güvenli bir şekilde pillerle basmayı başardı, ama cihazı 24 v ile beslemek gerekiyor, 12v ile max 300 watt çekebiliyoruz, bizzat denediğim için inanmayacak birşey yok cihaz görevini yapıyor, üstelik iç dirençleri çok doğru ölçüyor, icharger 308 ile yaptığım ölçümlerle tutarlı.

Kısa bir süre emaneten m8 modelini kullanmıştım bendeki iç direnci düzgün ölçemiyordu, bunun öyle olacağını tahmin ettim, ama bunda sorun yok doğru ölçüyor.

Ali abi bende de dual bir şarj cihazı var. Ayarlardan A yada B şarj girişine istediğin wattı verebiliyorum. Mesela A ya 300, B ye 200 gibi değişim yapılıyordu.