Trainer model : Black Horse Eagle hakkında fikrinizi alabilir miyim

Tkilic

Yeni Uye
Arkadaşlar merhaba, size bir model danışmak istedim, Model Black Horse Eagle.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha önce bahsetmiştim Sedona idi ilk tercihim, forumdan aldığım tavsiyeler doğrultusunda, excel 2000 tavsiye edilmişti, Adanadaki mağzada bulamadım. Ona muadil olabilecek Black Horse Eagle var dediler. Link te de görebilirsiniz. Yalnız bu modelin kanat yapısı yarı simetrikmiş, rahatça kullanabilceğimden bahsetti mağazaki kişi. Ayrıca kıvraklığından bahsetti. Model ayrıca 5 servolu. Yan kanatlarda ilave servo var. Simülatörüm iyi, iki aya yakın çalışıyorum simulasyonda. Şu an çok rahat uçurup indirebiliyorum uçağı. OS 55 AX motor seçtik. Ön tekerin yapısı, excel 2000 nin yapısıyla da aynı. Ne dersiniz, uygun olabilir mi? Fikrinizi almak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Trainer model hakkında yardım

tezer bey nesini danışacaksınız ? onuda belirtseydiniz :)

Trainer model hakkında yardım

Mesut AKIN' Alıntı:
tezer bey nesini danışacaksınız ? onuda belirtseydiniz :)
Üstad ben durumu şöyle özetleyeyim :

Tezer Bey, Adana'da yaşıyor. Ilk modeli toplama kısmında gerekli desteği alabilmek için oradaki mağazadan ürünü temin edip, montajı beraber yapmayı hedefliyor.

İlk önce model olarak "Black Horse Sedona 46'lık Trainer Uçak" tercih etmişti.

Fakat arkadaşlar EXCEL 2000 önerdi. Adana'daki firmada Excel olmayınca benzer model olarak ""Black Horse Eagle" önermişler.

Özetle "Black Horse Sedona" yoksa "Black Horse Eagle" alayım ne dersiniz diyor ;)

Mehmet Bey teşekkürler:)

Aynen demek istediğim bu modeli tanıyan varsa yeni başkayacağım için uygun mu fikir almak istedim? Yarı simetrik kanat yapısı kafamı karıştırdı biraz.

Tezer bey çekinecek hiçbirşey yok bence, trainerların nerdeyse tamamı aynı tarzda uçar amaç zaten uçuş eğitimi bu nedenle hepsinin uçuşu kolaydır ama simülatör deteği mutlaka şarttır

Mesut AKIN' Alıntı:
Tezer bey çekinecek hiçbirşey yok bence, trainerların nerdeyse tamamı aynı tarzda uçar amaç zaten uçuş eğitimi bu nedenle hepsinin uçuşu kolaydır ama simülatör deteği mutlaka şarttır
Bildiğim bir uçak değil, o sebeple çok yorum yapamıyorum ama bende üstad gibi düşünüyorum.

Uçakta bir tek motorun ters olması hoşuma gitmedi. Training uçaklarda kolay erişim ve ayar için genellikle motorun düz olması daha iyidir bence.

Uçağı tanımıyorum. Ama genel olarak Black Horse uçuş karakteristiği gayet iyi olan uçaklar üretiyor. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Bu uçakta görebildiğim kadarıyla dihedral az. Kanat profili de bir trainerden çok bir aerobat tarzında. Yani stabilitesi klasik trainerlere göre biraz daha az olması beklenir. Ancak bunu negatif anlamda söylemiyorum. Çünkü sıkı simülatör çalışan arkadaşlar klasik trainerlerden çok çabuk sıkılıyorlar. Aşırı stabilite insanın gelişmesini de engelliyor. Zaten birçok durumda ben biraz kumanda deneyimi olan ve simülatör çalışan arkadaşlara (eğer kendilerini destekleyecek deneyimli birileri de varsa) doğrudan alttan kanat trainer öneriyorum. Bu uçak da anladığım kadarıyla klasik trainer ile alttan kanat trainer arasında konumlandırılabilecek bir uçak. Bence alınabilir...

Arkadaşlar cidden çok teşekkür ederim. Korkularım bir nebze hafifledi. İki defa havayıda koklamak için uçuş alanını ziyaret ettim. Dediğiniz gibi stabilitesi çok fazla olanlar sıkıcı gibime geldi. Simulasyonda iyi olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Yardım alacağım abilerimde olacak pistte, zaten ilk solo uçuşa geçmeden ürünü satın aldığım kişinin kumanda kontrolüyle uçacağım. Tekrar çok teşekkürler arkadaşlar, inşallah ilk uçuşumu videoya çekip burda paylaşacağım.

Tezer KILIÇ' Alıntı:
.....Tekrar çok teşekkürler arkadaşlar, inşallah ilk uçuşumu videoya çekip burda paylaşacağım.
O zaman şimdiden hayırlı olsun Tezer Bey %p Ilk uçuş videonu ve o heyecanını merakla bekliyoruz ;)

Merhaba Tezar bey, model ile ilgili son durum nedir ? Toplamaya başladınız mı ??

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Mehmet Bey merhaba,

Bende akşam resimleri paylaşacaktım, kalp kalbe karşıymış. Modeli topladık, hafta sonu rodajı yapıp,daha önce bahsettiğim gibi Teoman Bey ile uçuşa başlayacağız kısmetse. Resmen iple çekiyorum pazarı:laugh:...uçağın resimlerini ekliyorum. Pazar uçurabilirsek resim ve videoları da paylaşırım.

Sorunuza cevap vereyim derken halinizi hatırınızı sormayı unutmuşum, umarım iyisinizdir. Hergün takip etmeye çalışıyorum sizleri.Tüm arkadaşlara da saygılar ve selamlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tezer KILIÇ' Alıntı:
Mehmet Bey merhaba,

Bende akşam resimleri paylaşacaktım, kalp kalbe karşıymış. Modeli topladık, hafta sonu rodajı yapıp,daha önce bahsettiğim gibi Teoman Bey ile uçuşa başlayacağız kısmetse. Resmen iple çekiyorum pazarı:laugh:...uçağın resimlerini ekliyorum. Pazar uçurabilirsek resim ve videoları da paylaşırım.

Sorunuza cevap vereyim derken halinizi hatırınızı sormayı unutmuşum, umarım iyisinizdir. Hergün takip etmeye çalışıyorum sizleri.Tüm arkadaşlara da saygılar ve selamlar.
Hayırlı uğurlu olsun Tezer Bey, model süper görünüyor. :halay:
Yaşadığınız heyecanı çok iyi biliyorum, çok keyifli bir durum. :yuppi:

Umarım herşey çok güzel gider Pazar günü, hep birlikte maiden uçuşunu keyifle izleriz. :halay:

Çok teşekkür ederim Türker Bey, bu uçağın üzerinde sizlerin de çok emeği var. İnşallah sağ salim atlatırız:)
Güzel hafta sonları diliyorum.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

tezer bey model guzel gorunuyor.bir zamanlar trainer 60 ı almadan önce incelemiştim 46lık mı 60lık mı olsun diye bakarken.:) motorun cowling içinde olması goruntu acısından gerçekten cok iyi.genelde trainerlarda motor ortada duruyor ve bundaki kadar estetik bir gorunum olmuyor.fakat motor ısısını arttırır mı cowlin içinde hava sirkulasyonunu sağlayan kanal vs var mı bilmiyorum ama gerçekten guzel model.ayrıca ucusa gittiginizde yanınızda ıslak mendil gibi bir şeylerin yanınızda olmasını öneririm hint yağı olan bazı yakıtlar model ucagın kaplaması ustunde lekeler bırakabiliyor ve bu hem tasınma esnasında araca bulasabiliyor ve ustunden bir sure geçtikten sonra temizlenmesi zorlasıyor.bu da benden nacizane bir tavisyedir.maiden ucusunuz basta olmak uzere kırımsız ucuslar dilerim...

Tezer KILIÇ' Alıntı:
Gerçekten de kalp kalbe karşıymış Tezer %p Öncelikle gözün aydın, model alınmış, toplanmış ve uçuşa hazır :thumbup:

Ilk model, ilk uçuş bunlar gerçekten unutulmayacak anılar ;)
Inşallah pazar günü güzel bir maiden uçuşu gerçekleşir :) Şimdiden bol keyifli, zevkli uçuşlar. Mutlaka video bekliyoruz :halay: