Trainer uçak tavsiyesi

Kerem Gölcük

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar tekrardan daha çok yeniyim uçak modelciliği konusunda yeni bir uçak almak istiyorum bütçem 700 tl civarı hemen alırım ama 1000 tl olursa 1 ay kadar daha beklemem lazım olucak aklımda 2 model var biri wingtiger ikincisi ise gearbestte bulduğum herkesin başlangıç için mükemmel olduğu söylenen şu drone
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dragon u pek beğenmedim ama diğer tavsiyelere vs açığım cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Trainer uçak ile ilgili tavsiyeleri şu konu başlığında bulabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Merhaba gönderdiğiniz formu inceledim fakat hiçbiryerde wingtiger göremedim bulabildiğim en hesaplı ve daha çok model olan site promodel idi burdada yoktu fakat burda daha değişik bir pnp model buldum buna 6 kanallı art tech in kumandasını alsam uçmazmı

Kerem, P51 modeli başlangıç için uygun değil. Art tech bir uçuş simulator kumandası. En az 4 kanallı veya daha iyisi 6 kanallı bir RC seti alman gerekiyor. Başlangıç için üstten kanatlı, en az 100 cm kanat açıklığına sahip, elektrik motorlu bir model seçmelisiniz. Forumda Çaylak modeli var. İsterseniz Çaylak ile başlayın veya hazır bir model alın. Simülasyon çalışmanın yararı olabilir. Hemen model uçak uçurayım derseniz dediğim gibi bir eğitim modeli inşa edin veya satın alın.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Kerem, başlangıç için gerekli bir model uçağın özelliklerini yazdım sanıyorum, Anlatamadıysam tekrar ayrıntılı yazayım.

Yazıyı çok detaylı incelemediğimi fark ettim acemilik heyecanından herhalde bu yazıdaki örnek eğitim uçakları elektrikli değilde yakıtlı mı acaba çünkü o sitelerde yakıtlı uçaklar başlığı altında gözküyor

1. Arkadaşımın çevresinde tecrübeli modelci birileri var mı acaba?
2. Planlama, ileride patlar motorlu bir modele geçiş yönünde mi?
Bu ikisinin cevabı "Evet" ise, bir ihtimal daha sunabilir miyiz arkadaşıma? Mesela Tamer Bey'in bu aralar topladığı Alpha 40 Trainer veya benzeri bir gövde ile direk yakıtlı modelle başlamak gibi. Maaliyet 2. el motor ve gövde ile 800 civarına çekilebilir mi onu da bilemedim ama

Bence ARF(Almost Ready to Fly) türkçe karşılığı hemen hemen uçuşa hazır diye tabir edilen trainer modelleri tercih edilebilir.Birkaç ay önce Phoenix Alpha Trainer 46-55 ARF model almıştım ancak yakın bir zaman içinde kuruluma başlamak nasip oldu.Grubumuzdan bir arkadaşımız da Phoenix Canary Trainer satın aldı.Açıkçası görünüş olarak çok hoşuma gitti.Alpha Trainer da, Canary Trainer da başlangıç için tercih edilebilir, ikisi de çok güzel uçaklar.Benim ihtiyacım yoktu açıkçası Trainer modele fakat kuzenime eğitim vermek için düşündüm.Bu arada ARF modeller artık son zamanlarda yakıtlı için üretilse de, kutusundan çıkan dönüşüm aparatlarıyla elektrikli motor da takılabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari